У катехизі отець Віталій Козак ділиться своїми роздумами над Посланням Папи, яке має назву «Прости нам провини наші, даруй нам твій мир». Послання опубліковане з нагоди Всесвітнього дня миру 2025 року, який відзначається 1 січня.
Живемо у світі, який ставить перед нами численні виклики: збройні конфлікти, соціальна несправедливість, екологія, духовна порожнеча. Ці виклики є наслідками глибшої проблеми, тобто неспокою в наших серцях. Тож Святіший Отець закликає нас стати творцями миру як в глобальних, так і в локальних рамках. Будування миру треба починати не ззовні, а зсередини, з нашого серця. Якщо ми наповнені страхом, гнівом, ненавистю, ми не зможемо будувати мирне суспільство. Тож передусім маємо просити Бога, щоб дав нам свободу Божої дитини. Що я можу змінити в собі, щоб стати джерелом миру для інших? - ставить питання отець Віталій.
“Нехай же 2025 рік стане роком, в якому зростатиме мир! Той справжній і тривалий мир, який не зупиняється на клаузулах контрактів чи за столами людських компромісів. Шукаймо справжнього миру, який Бог дарує обеззброєному серцю: серцю, яке не прагне вирахувати, що моє, а що твоє; серцю, яке розчиняє егоїзм у готовності вийти назустріч іншим; серцю, яке без вагань визнає себе боржником перед Богом і через це готове прощати борги, які обтяжують ближнього; серцю, яке долає зневіру щодо майбутнього надією на те, що кожна людина є ресурсом для цього світу” (з Послання Папи Франциска на 58-й Всесвітній День миру).
Отець Валентин Матушевський, священник парафії Святого Климентія, м. Одеса, коментує Євангеліє від Івана 1:1-18
Священник УГКЦ розповідає про Царство темряви та його стратегію, наводячи конкретні приклади злих вчинків та методи боротьби з ними.
Про значення самотності людини розповідає отець Олександр Кушта, місія Ad gentes, місто Вінниця. Серія катехиз через призму твору Святого Йоана Павла II "Чоловіком і жінкою сотворив їх. Теологія тіла".
Рух Назаретських родин — це спільноти, які об'єднують вірних для глибшого духовного життя та спільної молитви. Зустрічі в групах є важливим елементом цієї спільноти, що дозволяє її членам обмінюватися досвідом, збагачувати один одного духовно та зростати у вірі. Про важливість таких зустрічей розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт Томашпіль), модератор Руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
Цар Ірод Великий вбив трьох своїх синів та багатьох інших родичів.
В якій ситуації проходили дитинство та підлітковий вік Ісуса Христа, розповідає отець Гжегож Вавжиняк, настоятель парафії Святого Івана Павла II, РКЦ, м. Рівне.