В ефірі вранішньої катехези говорили про Таїнство СПОВІДІ. Які характерні помилки чинить каяльник у конфесіоналі? Як священик може згіршити? Чому ми можемо розповідати чужі, а не свої гріхи?
- То гординя нам не дозволяє бачити дійсність.- Застерігає священик. Саме вона нам внушає, що ми є безгрішні. Часто люди починають сповідь з того, які вони є праведні. Всі Заповіді виконує, молиться... Слухаючи таке, із замиранням серця чекаю...чи прозвучить хоч один гріх?
Священик же, немає права показати, що де-які гріхи його дивують, якось неприємно вражають. Треба пам'ятати, що ми виступаємо від імені Самого Ісуса Христа! Бо якщо ми покажемо своє особисте ставлення - можемо надовго відвернути особу від церкви і Бога. Приймаємо людей такими, якими вони є, так як робить Господь.
Ще одна біда, коли каяться не зі своїх гріхів, але з гріхів своїх близьких. Нас підводить егоїзм та гординя. Таким чином, особа хоче звернути на себе увагу.
Нерідко, люди просто багато говорять не переходячи до суті. Як їх важко переслухати! Чи допомагає стук по одвірці конфесіоналу, як натяк, що пора завершувати? В Україні це правило - не діє!
Соромно йти до Сповіді, бо де-які гріхи не хочеться говорити вслух? Варто йти, і потерпіти трішки. Бо Таїнство примирення, це звільнення від гріха.
Немає ніякого зла, якщо ми шукаємо "зручнішого" священика. Ідеально було б до всякого, але, навіть свята Фаустина Ковальська мала настанову від Ісуса Христа ходити до конкретного священика.
Чи священик має вимагати деталів? Я не думаю, що в цій справі потрібна аж така точність. Важливо просто вказати особі на її помилки, і в якому місці вони відбулися.
Про чесноту мовчання в контексті Великого посту розповідає отець Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона в м. Мерефа та викладач в Інституті богословських наук Непорочної Діви Марії.
Військовий капелан о. Олександр Карапетян з Донеччини, який в бригаді військових з 2020 року, свідчить про єдність і силу молитви на війні. Коли немає на кого покладатися, окрім як на Господа, Бог робить незбагненне.
Отець Гжегож Вавжиняк продовжує відкривати слухачам Радіо Марія "П'яте Євангеліє", яким є Свята Земля. Цей священник вже кілька років провадить цикл програм про місця, пов'язані з євангельськими подіями. Отець Гжегож добре знає географію біблійних місць, адже провів там вісім років. Ця програма знайомить наших слухачів з горою Тавор, місцем Преображення Господнього.
Отець Міхал Бранкевич продовжує цикл передач про спасительну смерть Ісуса Христа.
Отець Міхал Бранкевич розповідає про обов'язкову справу, яку має чинити кожен християнин, особливо під час Великого посту - молитву.