В програмі "У Ваших намірах" з п.Любомиром Стринаглюком розмовляли про традиційне свято язичників - Геловін (HALLOWEEN). Історія, походження, символіка та значення...
За словами отців-екзорцистів, святкувати популярний сьогодні Геловін дуже небезпечно: «Це поклоніння всім духам нечистим, що перебувають у пеклі. Ті, хто одягають маски і різні костюми, автоматично стають учасниками сатанинського балу», – стверджує о. Ян Білецький. Геловін – свято демонів! Це відьомський новий рік, коли нечисті духи на піку своєї могутності відвідують Землю. Геловін - традиційне свято язичників. Кельтські жерці, друїди, в цей день вшановували бога смерті Самхайна. Друїди вважали, що 31-го жовтня Самхайн скликав духів минулорічних померлих, і наказував їм повертатися в свої колишні будинки, відвідувати живих родичів. Насправді, впродовж тисячоліть в ніч на 1 листопада друїди вершили ритуали поклоніння дияволу, під час яких заживо спалювали свійських тварин: котів, коней, овець, рогату худобу. Траплялися й людські жертвопринесення, щоб особливо задобрити Самхайна. Коли, згораючи живцем, люди і тварини кричали від жахливого болю, друїди та їх послідовники одягалися в костюми, зроблені зі шкір і голів звірів. Вони ритуально танцювали, монотонно наспівували заклинання і стрибали через вогонь, щоб захистити себе від злих духів. Саме так трактується звичай вночі на Геловін перевдягатися у костюми примар, відьом, мерців та інших духів, що символізують спілкування з потойбічним світом і нечистою силою. Друїди переконували: в ніч на 1 листопада всі заслони між реальністю і потойбіччям усувалися, а ворота, що відділяють світ живих від світу мертвих, відчинялися.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.