В програмі "У Ваших намірах" з п.Любомиром Стринаглюком розмовляли про традиційне свято язичників - Геловін (HALLOWEEN). Історія, походження, символіка та значення...
За словами отців-екзорцистів, святкувати популярний сьогодні Геловін дуже небезпечно: «Це поклоніння всім духам нечистим, що перебувають у пеклі. Ті, хто одягають маски і різні костюми, автоматично стають учасниками сатанинського балу», – стверджує о. Ян Білецький. Геловін – свято демонів! Це відьомський новий рік, коли нечисті духи на піку своєї могутності відвідують Землю. Геловін - традиційне свято язичників. Кельтські жерці, друїди, в цей день вшановували бога смерті Самхайна. Друїди вважали, що 31-го жовтня Самхайн скликав духів минулорічних померлих, і наказував їм повертатися в свої колишні будинки, відвідувати живих родичів. Насправді, впродовж тисячоліть в ніч на 1 листопада друїди вершили ритуали поклоніння дияволу, під час яких заживо спалювали свійських тварин: котів, коней, овець, рогату худобу. Траплялися й людські жертвопринесення, щоб особливо задобрити Самхайна. Коли, згораючи живцем, люди і тварини кричали від жахливого болю, друїди та їх послідовники одягалися в костюми, зроблені зі шкір і голів звірів. Вони ритуально танцювали, монотонно наспівували заклинання і стрибали через вогонь, щоб захистити себе від злих духів. Саме так трактується звичай вночі на Геловін перевдягатися у костюми примар, відьом, мерців та інших духів, що символізують спілкування з потойбічним світом і нечистою силою. Друїди переконували: в ніч на 1 листопада всі заслони між реальністю і потойбіччям усувалися, а ворота, що відділяють світ живих від світу мертвих, відчинялися.
Ця програма "У Ваших намірах" присвячена темі гідності і свободи. Отець Андрій Немченко роздумує над цими дарами.
У передачі “У ваших намірах” - Жанна Сегеда, засновниця і керівниця Жіночого клубу “Рута”, який діє при парафії Різдва Пресвятої Богородиці в місті Ірпінь.
"В дієцезіях, де є активні душпастирі молоді, відбуваються численні зустрічі та паломництва - народжується більше покликань. Беручи участь у житті Церкви молоді люди залучаються до служіння і так з'являються нові ідеї, які передаються Комісії для реалізації та залучення", - єпископ-помічник Харківсько Запорізької дієцезії, Голова Комісії душпатсирства молоді, Ян Собіло.
Брат менший, францисканець Андрій Немченко в програмі "У Ваших намірах" розповідає, чим запам'ятався блаженної пам'яті єпископ Броніслав Бернацький. Отець Андрій з єпископом знайомі давно, адже народилися в одній місцевості, потім перебували в одному ордені. "Єпископ з вигляду був серйозним і суворим, однак, перебуваючи з підлітками, часто сміявся", - згадує о. Андрій.
На передачу “У Ваших намірах” завітали незвичайні гості - дві рідні сестри Марія і Василина Томишинець. Більше десяти років вони невтомно відвідують поранених захисників, які перебувають на лікуванні у госпіталях Києва та Ірпеня.