Слухати Радіо

12:20

Пісня Перемоги

В ефірі

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

Пастирське послання на Великий Піст A.D. 2017 Архієпископа Мечислава Мокшицького

Створено: 2017-03-01 00:00:00
Пастирський Лист Архієпископа Метрополита Львівського Мечислава Мокшицького на Великий Піст А.D. 2017 слід прочитати під час кожної Святої Меси, в неділю 5 березня, 2017 р.

Всечесні Брати у Священстві!

Дорогі Особи Богопосвяченого Життя!

Улюблені Брати і Сестри!

В Попільну Середу, коли на порозі Великого Посту ми приймали знак посипання попелом, ми чули важливі слова: «Навертайтеся і віруйте в Євангеліє». Ці слова можна назвати посланням і дорогою для доброго переживання не тільки сорока днів посту, але і всього нашого життя. Та не достатньо тільки послухати і прийняти попіл, ми повинні вирушити в дорогу, на якій зі слів зродяться конкретні вчинки.

Таке розуміння поділяє також папа Франциск, який в Посланні на Великий Піст цього року написав: «Великий Піст – це новий початок, дорога, що веде до надійної мети: до Пасхи Воскресіння, до перемоги Христа над смертю. Цей період завжди звертається до нас із наполегливим запрошенням до навернення: християнин покликаний повернутися до Бога «усім своїм серцем» (Йоіл 2,12), щоб не вдовольнятися пересічним життям, але зростати у приязні з Господом. Ісус – вірний друг, який ніколи нас не залишає, бо навіть тоді, коли грішимо, терпеливо очікує на наше повернення до Нього і цим очікуванням виявляє Своє бажання простити».

Тому серед багатьох аспектів Великого Посту, які вважаємо найважливішими, є і той, який пов’язаний з тишею, затриманням, задумою. На жаль, під тиском повсякденних справ багатьом людям дуже важко знайти час і сили на релігійні практики Великого Посту. Реколекції, Хресна Дорога, Гіркі Жалі деяким здаються майже недосяжними.

Чи справді світ аж так поглинув наше життя, що ми вже нездатні знайти часу для Бога, а тим самим і часу для себе? Євангеліє, що розповідає про спокушування Ісуса на пустині, яке читаємо щороку в Першу Неділю Великого Посту, пригадує нам перш за все про те, скільки залежить від самої людини. Особливо остання відповідь Христа: «Господу, Богу своєму, поклонятимешся і Йому єдиному служитимеш!», вказують на суть усього нашого життя. Якщо серед дуже важливих і поглинаючих занять ми зможемо пригадати собі Кому маємо поклонятися і Кому служити, ми зможемо на все знайти час.

Тому слід краще вчитатися в текст сьогоднішнього Євангелія, шукаючи там того, що допомагає будувати добру ієрархію цінностей. Кожна відповідь, що виходить з уст Христа, вказує в цьому уривку на Бога. Він – Перший.           І Він – відповідь на всі запитання. Хто до Нього звертає своє серце, переможе всі спокуси і впорядкує своє життя.

Улюблені Брати і Сестри!

В переживання Великого Посту у цьому році вписується також велика подія – сторіччя Об’явлень в Фатімі. Нам не можна ігнорувати голосу Божої Матері, яка через трьох дітей – Франциска, Гіацинту і Лучію передала важливий заклик, який є таким актуальним для нас і всього світу і який заключається в одному слові – ПОКУТА!

У Фатімському посланні це слово має дуже широке значення. Це не тільки надзвичайні покутні подвиги, які, звісно, подобаються Богові і потрібні нам, але у Фатівському об’явленні – це передусім наші звичайні повсякденні вчинки.

У 1916 році під час другого свого об’явлення Ангел не тільки закликав дітей до молитви, але й сказав: «Неустанно жертвуйте Найвищому молитви та вчинки покаяння». А коли Лучія запитала: «Які це вчинки?», почула відповідь: «З усього, з чого тільки можете чиніть пожертву як винагородження за гріхи, які Його (тобто Бога) ображають, а також, щоб випросити навернення для грішників».

Духовність, яка розвивалася в дітях, не була егоїстичною, не мала на меті тільки власне спасіння. Діти добре розуміли, що все їхнє життя та все, що в ньому є слід складати Богові в жертві винагородження та благання про навернення бідних грішників. Це підтверджує також свідчення Лучії, яка так розповідала про її відвідини хворої Гіацинти в лікарні: «Я застала її такою радісною, якою вона була завжди. Вона притулила мене, і я запитала чи вона дуже страждає?» «Так, - відповіла Гіацинта, - страждаю, але жертвую це за грішників і як винагородження Непорочному Серцю Марії».

Отже, з Фатіми лунає заклик до освячення всього нашого життя, кожного найменшого вчинку, тих наших щоденних обов’язків, що випливають з нашого покликання. Усі наші жертви мають вартість лише силою Жертви, яку склав Божий Син, який став людиною і повністю з’єднався зі своєю Церквою.

Тому покаяння, якого вимагає від нас Бог, це жертва, яку складає кожний з нас особисто, живучи праведно і дотримуючись Божих заповідей. Найважливішим елементом введення в життя фатімського послання є сумлінне виконання обов’язків нашого покликання. Це означає, що християнин повинен виконувати свою працю згідно з Божим Законом, зберігаючи Божу Правду і будучи свідком цієї Правди. Додаючи до цього молитву на розарії і нашу щоденну побожність, ми будемо прямувати до образу наверненого християнина, який, як говорить перший Псалом, «за порадою безбожників не ходить і на путь грішників не ступає, і на засіданні блюзнірів не сідає, але в Господа Законі замилування має і над його Законом день і ніч розважає» (Пс1).

В світі подвиги отримують визнання та оплески. Але слава часто триває недовго. А скільки ж героїзму треба, щоб день за днем виконувати звичайні речі, про які ніхто не буде знати, яких ніхто не зауважує! Скільки потрібно героїзму, щоб сумлінно виконувати обов’язки подружнього, богопосвяченого життя, життя в самотності, християнського життя.

Дорогі Брати і Сестри!

Саме в цьому дусі переживаймо час Великого Посту і зробімо це способом всього нашого життя, адже такої постави потребує від нас Церква і світ, а в ньому Україна. Усі проблеми різного роду можна розв’язати лише шляхом порозуміння і навернення в учинках і молитві. Це стосується всіх, починаючи від цивільної влади, через спільноту Церкви і нашу особисту поставу. Ніколи не подолаємо зла злом, цим ми тільки його підсилимо. Ніколи неправду не подолаємо неправдою, цим ми тільки її примножимо. Ніколи не подолаємо брехню обманом, цим ми її тільки збільшимо.

Якщо прагнемо перемоги добра, будьмо добрими і витривалими, маючи відвагу сказати злу: відійди, відступи і не введи нас у спокусу.

На цій дорозі покаяння нехай підтримує нас Марія, Фатімська Мати і благословить нас Бог Всемогутній Отець і Син, і Святий Дух. Амінь.

Львів, 1березня 2017 року

№ 114/2017

+ Архієпископ Мечислав Мокшицький

Львівський Римсько-Католицький Митрополит

http://www.rkc.lviv.ua/news_view-Pasturske_poslannya_na_Velukuj_Pist_A_D__2017-ua


ДОПОВНЕНО! Божа кара| Пророцтво збувається| Революція у Ватикані| Ян СОБІЛО (YouTube+текст уточнення)

ДОПОВНЕНО! Божа кара| Пророцтво збувається| Революція у Ватикані| Ян СОБІЛО (YouTube+текст уточнення)

Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло у великому інтерв'ю відповів помічнику Володимира Путіна Миколі Патрушеву, щодо вислову про ймовірне припинення існування України: "Це чергова заява представника Росії, який хоче сказати, що від них шось залежить у Світі. Натомість, бачимо, що окупанти своїх проблем не можуть подолати. Думаю, вони запустили процес самознищення".
2025-01-16 00:00:00
Не вбий| Мольфари| Забобони| Отець Юліан ТИМЧУК про особливості служіння на Івано-Франківщині (YouTube)

Не вбий| Мольфари| Забобони| Отець Юліан ТИМЧУК про особливості служіння на Івано-Франківщині (YouTube)

Священник розповідає, що друзі жартують, що він "народився з відеокамерою в руках" і незалежно від того, ким би став, фільмував би все і викладав на свій YouTube-канал! Сьогодні отець Юліан Тимчук співслужить зі своїм батьком у гірському селі Розтоки Косівського району, активно веде соціальні мережі на які підписані десятки тисяч користувачів та веде євангалізаційну діяльність з метою спростування міфів яким досі вірять багато людей, серед яких і чимала кількість віруючих у Бога парафіян.
2024-12-16 00:00:00
НАЖИВО! Бог і фінал війни. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| КОЛОДІЙ (YouTube)

НАЖИВО! Бог і фінал війни. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| КОЛОДІЙ (YouTube)

У найближчу суботу, 14-го грудня, о 21:00 говоримо з відомим священником УГКЦ отцем Василем Колодієм про Божі знаки в час війни.
2024-12-13 00:00:00
Це підриває Україну| Це вбиває нашу сім'ю, культуру, традицію і тотожність| Сергій ЧАПЛИГІН (YouTube)

Це підриває Україну| Це вбиває нашу сім'ю, культуру, традицію і тотожність| Сергій ЧАПЛИГІН (YouTube)

Днями в Україні вибухнув значний скандал: Києво-Могилянська Академія раптом скасувала лекцію відомого філософа Сергія Чаплигіна через його начебто, "гомофобність".
2024-12-11 00:00:00
НАЖИВО. Молитва на мовах. Пророцтво. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| САРАНЧУК (YouTube)

НАЖИВО. Молитва на мовах. Пророцтво. Розарій| ІВАНИЦЬКИЙ| САРАНЧУК (YouTube)

Субота, 7 листопада, о 21:00! Духівник Українського Католицького Університету та відомий харизматичний служитель УГКЦ, отець Олексій Саранчук відповість на запитання та проведе молитву у найближчу суботу у традиційному суботньому стрімі на YouTube-каналі Радіо Марія!
2024-12-07 00:00:00