Брат-францисканець у суботній програмі говорив про розпізнання покликання.
"Якщо ми бажаємо розпізнати свою дорогу, варто прислухатися до внутрішніх натхнень (мрій) та зовнішніх знаків у нашому житті. Бог являє нам знаки і натхнення через Духа Святого, які відкриваємо як скарб.
Місце розпізнання покликання - серце людини, саме відчуття миру. Наприклад, є певна особа, яка дуже тобі подобається і, перебуваючи з нею, ти відчуваєш спокій, мир у серці. У вас присутнє взаєморозуміння, спілкування, взаємна турбота. В такому випадку ти розумієш: так, з цією людиною зможу прожити усе життя, - пояснює отець Мар'ян.
У розпізнанні внутрішні та зовнішні фактори часто співпадають, показуючи на певну дорогу життя. Внутрішній заклик Господа дуже важко описати, то тайна котрою Творець кличе до повноти життя з Ним. А зовнішні знаки - моя симпатія до даної дороги життя, яка мені подобається.
Покликання можна розпізнати не лише в дитинстві, але і у зрілому віці. Дуже часто зустрічаю, коли люди здобули освіту, пропрацювали за фахом, але не відчувають радості. Такі люди свідчать: "Відчуваю в серці, що у цьому світі для мене немає радості. Я хочу і можу робити для Бога та церкви щось більше. Хочу в інший спосіб служити. Бажаю бути близько Бога, бо для мене Він єдиний найдостойніший, щоб присвятити для Нього життя".
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.