В рамках циклу передач на тему “На шляху до зустрічі з Христом” о. Михайло Станчишин розпочав другу частину катехиз, розповідаючи про місця, де людина може зустрітися зі своїм Богом.
Зустріч є центральною темою в Святому Письмі. Сам Бог є Богом зустрічі, спільності і любові Отця, Сина і Святого Духа. Створена на Божий образ людина також покликана до спільності з Богом, ближніми, сама з собою. Однак через первородний гріх вона втратила цю спільність, перебуває в пеклі самотності. Для того, щоб повернутися до первісного стану, щоб отримати спасіння, яке може дати лише Господь, людина найперше має з Ним зустрітися. Місцем зустрічі може бути особиста молитва, іспит совісті, таїнство Покаяння, духовний провід, реколекції. Проте найважливішим місцем, де чекає нас Господь, є Пресвята Євхаристія.
Якщо хочемо зустрітися з Богом в Євхаристії, маємо належно приготуватися до Служби Божої. Передусім маємо налаштувати ум, волю, серце, зосередитися, довіритися Богові. Під час Літургії слова потрібно уважно слухати Бога, який промовляє до нас через біблійні тексти, намагатися їх запам'ятати. В Літургії жертви ми приймаємо живого Бога до свого серця, який нас перемінює. Завдяки Євхаристії, тобто хлібу і вину, які стали Тілом і Кров'ю Ісуса Христа, ми самі стаємо хлібом для інших. Причащаємося, щоб стати Причастям для інших.
Крім того, коли ми причащаємося з глибокою вірою і усвідомленням присутності Бога в Євхаристії, ми освячуємося. Святий Іван Золотоустий навіть сказав: “Одного Причастя достатньо, щоб стати святим”.
"Ми говоримо про Божу чесноту, яку може подарувати лише Бог", - о.Костянтин Морозов, настоятель парафії Матері Божої Ангельської у м.Вінниця, виголошує катехизу про Надію, яка є благодаттю Божою.
Катехеза з отцем Олександром Халаїмом покликана допомогти віднайти сенс життя у часи темряви.
У своїх роздумах священник звертається до контексту війни. За його словами, події війни крадуть у нас віру — зокрема через повторювані обіцянки, що «все скоро закінчиться», які не справджуються. Саме такі порожні очікування особливо травмують довіру до добра.
Як чинити, коли емоційні гойдалки розхитують внутрішній мир — слухайте в цій програмі.
Монах-кармеліт Віталій Козак виголосив чергову катехезу в ефірі Радіо Марія.
Це вже третя програма, в якій катехит розкриває тему пізнання істини та ролі віри. У попередніх випусках ішлося про людський розум як інструмент пізнання, а також про співпрацю розуму і віри.
У цій серії священник зосереджується на темі Божого об’явлення у процесі пізнання істини.
«Живіть не заради світу, а для Того, хто помер і воскрес заради тебе», — проголошує вслід за апостолом Павлом отець Роман Братковський, священник Донецького екзархату та лідер Харизматичної спільноти «Галілея».
У своїй катехезі він запрошує нас почути живе Слово апостола Павла, що кличе до радикального оновлення життя у Христі.
"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ).