"Церква зазначає, що християнин має духовно приготуватися до свята Різдва, нагадати та переосмислити його значення", - розповідає у катехизі о. Ілля Мамчак.
Кожен піст у літургійному році має своє призначення. Різдвяний піст нагадує нам, що на Землю приходить Христос Спаситель. Церква заохочує християн духовно приготуватися до свята Різдва Христового, нагадати його значення.
"Через первородний гріх людське тіло стало немічним і тлінним," - так описує святий Макарій стан, в якому людина опинилася, коли віддалилася від Господа. Гріх викривив образ Бога в людині. В Старому Завіті Господь бажав усунути зло, в якому людина перебувала. Господь дав Мойсею десять заповідей, щоб навчити людину, що має робити, а чого має остерігатися, і таким чином виховати людину в правді. Через спілкування з Господом Мойсей отримав ясність і світло. Праотці, які жили вірою: Мойсей, Авраам, Давид через послух Богу отримали велику нагороду.Часто можемо зізнатися, що неспроможні побороти самостійно гріх, який прагне заволодіти нашим мисленням, вчинками й серцем. Господь приходить до нас і як Спаситель, і як лікар, бо Він найкраще знає нашу природу, адже Він є той, хто сотворив людину. Бог очікує нашу довіру, чистоту сердець, щоб прийти до кожного і навчити ще більше любити.
Це друга катехиза з циклу "Антропологія Едити Штайн", де ставимо питання: "Що таке людина?" Виголошує науку отець Віталій Козак.
Напередодні Пасхального Тридення, найважливішого літургійного періоду року, о. Вальдемар Павелець дуже ґрунтовно пояснює значення усіх літургійних обрядів.
Тема реколекцій присвячена Пасхальному Триденню. Традиція святкування християнами Тридення бере початок у IV столітті. У перший день реколекцій єпископ помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький виголошує науку про Великий четвер: "Ісус залишає нам у подарунок три речі, без яких неможливе християнство: Таїнство Євхаристії, Таїнство Священства і заповідь любові, коли сам омиває ноги ближнім".
Про страждаюче Серце Пресвятої Богородиці та її співучасть у спасінні людства розповідає сестра-гоноратка Каміла Кармалюк.
Отець Міхал Бранкевич говорить про страждання Спасителя.