"Церква зазначає, що християнин має духовно приготуватися до свята Різдва, нагадати та переосмислити його значення", - розповідає у катехизі о. Ілля Мамчак.
Кожен піст у літургійному році має своє призначення. Різдвяний піст нагадує нам, що на Землю приходить Христос Спаситель. Церква заохочує християн духовно приготуватися до свята Різдва Христового, нагадати його значення.
"Через первородний гріх людське тіло стало немічним і тлінним," - так описує святий Макарій стан, в якому людина опинилася, коли віддалилася від Господа. Гріх викривив образ Бога в людині. В Старому Завіті Господь бажав усунути зло, в якому людина перебувала. Господь дав Мойсею десять заповідей, щоб навчити людину, що має робити, а чого має остерігатися, і таким чином виховати людину в правді. Через спілкування з Господом Мойсей отримав ясність і світло. Праотці, які жили вірою: Мойсей, Авраам, Давид через послух Богу отримали велику нагороду.Часто можемо зізнатися, що неспроможні побороти самостійно гріх, який прагне заволодіти нашим мисленням, вчинками й серцем. Господь приходить до нас і як Спаситель, і як лікар, бо Він найкраще знає нашу природу, адже Він є той, хто сотворив людину. Бог очікує нашу довіру, чистоту сердець, щоб прийти до кожного і навчити ще більше любити.
"Ми часто хочемо бачити зовнішні плоди нашої віри, але чи помічаємо цінність убогих засобів, які обирав Ісус?", - запрошує поглянути на власні засоби на шляху до вічності о. Станіслав Свурка, настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, модератор Руху Назаретських Родин.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.