Оптимізм завтрашнього дня, що "якось воно буде", не є надією. Жити згідно Божого Слова, шукати що Бог сказав дає можливість почути Слово правди - надію, яка впливає на завтрашній день.
Старий Заповіт відображає наш сьогоднішній день. Знову на нашій землі велика трагедія: переживаємо третій рік війни і бачимо, як гріх торкає все, сотворене Богом. Люди шукають, що робити, щоб Ісус Христос вплинув.
Людина залежна від інформації, від слова. Якщо Слово правдиве, це добро, навіть якщо воно несе негативні потоки, які впливають на завтрашній день. Кого ми слухаємо і яке Слово є авторитетом для нас? Християнин — це людина, яка має жити надією і передавати її іншим, жити Словом Божим.
За наказом Бога ізраїльський народ мав посісти обіцяний край, і ми бачимо, як Слово Бога є авторитетом у Старому Завіті. Слово, яке здійснилося, адже факти, які підтверджують його, є більш переконливими, ніж людське слово. Бог входить і в нашу історію, і в наші страждання. Батьківщина — це дар Бога. Земля — це власність народу, яку Бог подарував. Я ходжу по Землі, тому що Бог мені її дав. То чи маю я шукати надії у слові ворожок чи віщунів, чи все-таки в Слові Бога?
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Про Дні відкритих дверей у Вищій Духовній Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, які розпочинаються вже цього тижня, у четвер 3-го квітня, та про покликання як дорогу, яку пропонує Бог, а також яким є буденне життя в семінарії, говоримо у програмі з ректором о. Русланом Михалківим та дияконом Ярославом Хмарським.