30 вересня ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії святкуватиме свій 75 ювілей!
"Найцінніший здобуток для мене за 17 років те, що я маю священників! Колись їх було всього - 12, а зараз-72! - Говорить ієрарх. - Коли я тільки прийшов на одеську катедру священники - тікали, прийдуть, трохи побудуть, і нема, тікають! Я думав, що це має бути!?
Сьогодні, слава Богу, отці мають помешкання, мають де працювати! Колись, і я не мав житла, катедра була брудна, розвалена! Я молився до Бога, бо думав, що це має бути? Якось люди прийшли вінчатися, одна сторона була невіруючою, як побачили ці голі стіни сказали російською мовою: "Ой, как можно здесь венчатся, такой грязный и не похожий на храм!?" Мене стиснуло за серце від такого, бо цей храм нищили 70 років, і за рік - два катедру Успіння не відремонтуєш!"Час пройшов, багато чого вдалося зробити! - За мою каденцію, - розповідає владика. - побудовано 20 храмів і стільки ж каплиць, є де служити!"
2 квітня виповнилося 20 років з дня відходу до Дому Отця Папи Римського Йоана Павла ІІ. Отець Міхал Бранкевич згадує свої зустрічі зі святим Понтифіком.
Днями вийшло цікаве комуніке від Комісії Віровчення при єпископаті України, в якому йдеться про те, що віра в «родове прокляття» є де-факто невірою у дієвість Таїнств. Отець Міхал Бранкевич пояснює текст.
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Триває час Великого посту, коли кожен християнин має більше часу присвячувати духовним практикам. Та чим вони відрізняються, сказати може далеко не кожен. Отець Міхал Бранкевич виправляє цю прогалину.
У своєму блозі відомий християнський медійник та громадський діяч Руслан Кухарчук звернув увагу суспільства, що в нових банкнотах все менше згадок про Бога. Чому таке трапляється і чи це засвідчує секуляризацію суспільства, говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.