Продовжуючи цикл програм за Євангелієм від Йоана, священник пригадав попередні катехизи та розглянув до кінця розділ 6, розповідаючи про зміст Євхаристії.
"У Книзі Вихід (24, 3-8) читаємо як
Господь уклав перший союз із своїм народом через руки Мойсея на горі Синай. Натомість, у Новому Завіті знаходимо відновлення союзу з Богом. На місці старого постало усе нове, - пояснює отець Валентин.
Наприклад, була гора Синай, а у Новому Завіті це гора Голгофа. Була жертва принесена на укріплення союзу - її місце прийняв Ісус; жертовник - замінив хрест, як вівтар, на якому Христос приніс Себе у жертву; Книга Завіту - Євангелія (дехто з теологів говорить про заповідь любові до ближнього); дванадцять стовпів - дванадцять апостолів; кров Завіту - кров Христа, Нового і Вічного Завіту.
На тайній вечері Ісус укладає Новий Завіт, де було присутніх дванадцять апостолів. Христос у Великий Четвер укладає наново завіт, а у Велику П'ятницю укріплює принесенням Себе у жертву.
У часі Євхаристії чуємо з уст священника слова Ісуса, які сказав у часі Тайної Вечері: "Беріть і пийте з неї всі: це є чаша крові Моєї Нового і Вічного Завіту". Ми розуміємо, те, що відбувалося у минулому - зараз стається у новому. Це є суть Євхаристії.
Людина, яка приходить на Літургію і приймає Святе Причастя, стає учасником нового союзу, жертви Ісуса Христа. Повноцінно взяти участь у Святій Службі неможливо без прийняття Причастя. Усе, що Ісус здобув на Хресті (виправдання, освячення) можемо отримати через повну участь у Євхаристії, тобто стаючи учасниками реальності.
На жаль, якщо хтось вважає, що у неділю треба прийти до храму і бути присутнім, то має знати, що це лише виконання обов'язку перед церквою. Справжнім учасником Літургії стає лише той, який у часі Меси приймає Причастя".
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.