Слухати Радіо

07:00

Меса

В ефірі

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

Як розвивати дар пророцтва?

Друга програма про Дар пророцтва в Церкві. Розповідає душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. 
ЯК РОЗВИВАТИ ДАР ПРОРОЦТВА?

ПРОРОЦТВО - це надприродне, натхнене Богом слово, виголошене знаною і зрозумілою мовою для повчання Церкви, для Її зміцнення, підбадьорення, збудування, умовляння, або теж для розради та втіхи (пор. 1 Кор. 14).  ПРОРОЦТВО — це найважливіший дар із трьох дарів ПРОВІЩЕННЯ.  Пророк, який проголошує Боже Слово є Його вісником та представником. 

У Першому Посланні до Коринтян (14,1) ми читаємо: «Досягайте любові, ревнуйте про духовні дари, особливо про те, щоб пророкувати ("Дбайте про любов, і про духовне пильнуйте, а найбільше — щоб пророкува́ти".)» Апостол Павло закликає нас, щоб ми бажали, прагнули дарів Святого Духа, а особливо дару пророцтва. Це не означає, що про інші духовні дари ми можемо забути. Бог сказав нам ревнувати про духовні дари. Це означає бажати їх дуже сильно. Якщо людина дуже сильно бажає отримати щось, вона робить певні кроки до того, щоб це сталося. Щодня кажіть Богові:                                                                
"ГОСПОДИ, НЕХАЙ СЛУЖІННЯ СВЯТОГО ДУХА ЗВЕРШУЄТЬСЯ ЩОДНЯ В В МОЄМУ ЖИТТІ ТА В ЦЕРКВІ. ТИ СКАЗАВ, ЩО ПОДАРУВАВ ЦЕРКВІ ЦІ ПРОЯВИ СВЯТОГО ДУХА ТА ВОНИ МАЮТЬ ДІЯТИ ЧЕРЕЗ НАС. АМІНЬ, НЕХАЙ ТАК БУДЕ, АМІНЬ!"

Пророцтво за функціональністью можна поділити на дві частини:
1) Перша частина – це ПЕРАДБАЧЕННЯ ТА ПРОВІЩЕННЯ ПОДІЙ, ЯКІ ОБОВЯЗКОВО ВІДБУДУТЬСЯ.

2) Друга частина пророчого слова – це коли воно дає тобі НАПРЯМОК В ЖИТТІ, ДІЯЛЬНОСТІ ТА В ДУХОВНОМУ РОЗВИТКУ.

Пророче слово виконується та здійснюється через СПІВПРАЦЮ людини з Богом. Це означає, що кожен має свою частину. Якусь частину виконуєш ти, а якусь частину виконує Господь.

Якщо хочеш пророкувати, передавати іншим Слово Боже, спочатку Словом Божим треба бути наповненим. Ним треба насититися. Це головний принцип дару пророцтва. (Єзекиїла 3, 1-4)

У тебе має бути любов до Слова Божого. Основний принцип пророцтва звучить так: ВІД НАДЛИШКУ СЕРЦЯ КАЖУТЬ УСТА. Якщо ти сам наповнений Божим Словом, то  зможеш давати це Слово іншим.

Ось, як розвивати дар пророцтва. ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ:  
1. Молишся іншими мовами. 
2. Говориш іншими мовами.  
3. Отримуєш дар тлумачення та говоріння іншими мовами. 
4. Згодом Дух Святий тобі даватиме пророче слово.

Коли ми молимося іншими мовами, ми повинні зупинитися і почути слово від Святого Духа у своєму людському дусі і потім це слово передати, як тлумачення мов. Тлумачення мов – це початок пророчого служіння.

Душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. 
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорації, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорації, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00