Слухати Радіо

17:10

Новини

В ефірі

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція із Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію (Бердичів)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

Страждання в духовному житті та проблема зла

Про страждання в контексті книги "Вступ до теології духовного життя" розповідає отець Микола Бєлічев - головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-католицька парафія Святого Сімейства в Харкові.
Проблема зла: зазвичай стражданням ми називаємо реакцію на те, що сприймаємо як зло (обєктивно чи субєктивно). Це може бути щось неприємне, трагічне, наприклад, певна втрата. На жаль, страждання є одним з основних переживань людини. 

Існують дві причини наших страждань. Перша - це фізичне зло, яке бере свій початок у недосконалості світу. Ним є смерть, хвороби, стихійні лиха. Людина, як частина цього світу, не може бути ізольованою від процесів, що відбуваються в ньому, адже не все тут до нас прихильне. 

Так само, як інші істоти, вона несе на собі відбиток цієї недосконалості й змушена зважати на це. Однак, на відміну від інших істот,людина може усвідомлювати, розуміти, що існує фізичне зло, а не лише інстинктивно реагувати на нього. Крім того, кожен здатний сформувати своє ставлення до зла, яке виникає через вади матеріального світу. 

"Вступ до теології духовного життя". Розділ 14 "Страждання в духовному житті"

Дізнатися про книгу можна за посиланням
Смирення як шлях до досконалої радості: уроки Святого Франциска Ассізького

Смирення як шлях до досконалої радості: уроки Святого Франциска Ассізького

Що таке справжнє смирення і чому воно є єдиним шляхом до пізнання Бога? У новій катехезі отець Микола Орач, спираючись на середньовічний збірник легенд «Квітки Святого Франциска», розкриває парадоксальну мудрість «бідняка з Ассізі». Ви дізнаєтеся про те, чому «досконала радість» ховається у стражданнях, як визнання власної негідності стає силою та чому бути «меншим» — це найбільший дар.
2026-03-17 00:00:00
Чому з Ісусом легко говорити?

Чому з Ісусом легко говорити?

Перекладаючи з грецької твір одного з найбільших Отців Церкви Кирила Олександрійського про єдність Христа, отець Олег Кіндій, священник УГКЦ та викладач богослов'я в Українському католицькому університеті, запрошує вдуматися в життя Христа, хто є такий Ісус та зрозуміти, як у Христі ми можемо краще ставати собою.
2026-03-13 00:00:00
"Хрещення без духовності - парадокс!", - о.Леонід Міхалець

"Хрещення без духовності - парадокс!", - о.Леонід Міхалець

Люди приймають Хрещення часто лише як обряд, так і не зустрівши живого Бога у житті. Брат-капуцин Леонід Міхалець, священник РКЦ, парафії Пресвятого Серця Ісуса у м.Красилові Хмельницької обл. пропонує зосередитися на духовності Таїнства Хрещення та віднайти відповідь, чому так трапляється - хрещення без віри.
2026-03-12 00:00:00
«Контроль дає відчуття сили, але чи робить він нас мудрішими?» — роздуми про людину як біологічний феномен

«Контроль дає відчуття сили, але чи робить він нас мудрішими?» — роздуми про людину як біологічний феномен

Священник Віталій Козак розпочинає перший блок катехез циклу «Людина на межі між Богом і безоднею», присвячений ілюзії людського контролю. Виходячи з ідей книги Ювала Ноя Харарі "Homo sapiens", він пропонує подивитися на людину як на біологічний феномен і поставити непросте запитання: чи не є наше прагнення керувати всім навколо лише ілюзією сили.
2026-03-11 00:00:00
Молитва Азарії: взірець покаяння та заступництва у часи випробувань

Молитва Азарії: взірець покаяння та заступництва у часи випробувань

Як молитися посеред «вогню» страждань та війни? У новій катехез на Радіо Марія отець Микола Бєлічев розкриває глибину молитви Азарії з книги пророка Даниїла. Це роздуми про те, як благословляти Бога у найважчі часи, долати спокусу нарікання та брати відповідальність за свій народ перед Господом.
2026-03-11 00:00:00