"Людина має розуміти і зробити вибір, що робити далі. Коли наближається смерть, - ані розум, ані тіло не рятує. Спільнота Коринтян Святого Павла була спільнотою простих портових людей. Все зупиниться - залишиться тільки любов." - говорить отець Олександр Могильний.
"Євангеліст Лука навернувся завдяки Святому Павлу. Одне з яскравих і промовистих є Євангеліє від язичника в минулому і лікаря Луки, де він представляє нам правдиве обличчя Бога Отця як лікаря, котрий прийшов до середовища, де панує смерть, пітьма. А пітьма - це завжди символ безнадії, щоб проголошувати нам добру новину." - каже отець Олександр Могильний.Сьогодні нам може здаватися, що йде найгірший час, але для історії спасіння це є черговий час, час боротьби за людину, де людина має знов зрозуміти і вибрати куди іти, що робити далі. Старий Заповіт говорить про те, що Бог втрутився в історію життя - в події й факти. Наслідком цього бачимо перемогу. Найміцніше було останнє Слово Бога - це Ісус Христос.Відсутність свободи - це приховання мислення. Сьогодні приходить час стати в правді, бо диявол є батьком брехні. Ми вже є плодами війни. Диявол показує, що ми обираємо і які маємо наслідки. Шукаючи компроміс зі злом можна перестати боротися, перестати вірити в правду, а правда є Бог. Апостол Павло став апостолом народів, який пройшовся усією Європою. Він побачив, як людина сучасна живе поряд зі злом і не бачить сенсу життя - не бачить Бога. Сьогодні величезна частина молодих людей втекла з країни. Де є сила? Де є мудрість? Коли наближається смерть, - ані розум, ані тіло не рятує. Спільнота Коринтян Святого Павла була спільнотою простих портових людей. Павло проголошує Розіп'ятого Христа як шлях спасіння. Павло показує, що за кризою любові іде криза людяності. Гріх - це вибір, стиль життя.
Сутністю християнства не є віра в Бога як такого заради ідеї, але сутністю є повірити в Бога, який входить в історію.
Про чесноту мовчання в контексті Великого посту розповідає отець Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона в м. Мерефа та викладач в Інституті богословських наук Непорочної Діви Марії.
Військовий капелан о. Олександр Карапетян з Донеччини, який в бригаді військових з 2020 року, свідчить про єдність і силу молитви на війні. Коли немає на кого покладатися, окрім як на Господа, Бог робить незбагненне.
Отець Гжегож Вавжиняк продовжує відкривати слухачам Радіо Марія "П'яте Євангеліє", яким є Свята Земля. Цей священник вже кілька років провадить цикл програм про місця, пов'язані з євангельськими подіями. Отець Гжегож добре знає географію біблійних місць, адже провів там вісім років. Ця програма знайомить наших слухачів з горою Тавор, місцем Преображення Господнього.
Отець Міхал Бранкевич продовжує цикл передач про спасительну смерть Ісуса Христа.
Вперше на Радіо Марія катехизу провадить отець Марек Рудзь – настоятель парафії святого Йоана Хрестителя в місті Біла Церква. Тема ефіру: "Діва Марія і Пресвята Трійця".