В програмі "У Ваших намірах" с.Дам’яна Галущак ознайомлює слухачів з особою святого Андрія Первозванного: його життя, покликання, віддане служіння Богові та перехід у життя вічне.
Апостол Андрій був братом первоверховного апостола Петра і походив з міста Віфсаїди, що в Палестині. З юних років він надавав перевагу духовним, вічним цінностям і тому коли почув проповідь Іоана Хрестителя про покаяння, став його учнем. Іоан смиренно називав своє служіння лиш звісткою про прихід Того, хто стане втіленням усіх старозавітних пророцтв, усіх очікувань людства. Тому коли він, вказуючи на Ісуса, мовив: “Ось Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере!”, Андрій відразу пішов за Христом. Потім Андрій покликав свого брата Симона, якого пізніше Господь назвав Петром, тобто Скелею. Андрій став першим послідовником Ісуса Христа, тому й одержав найменування Первозваний.
Апостол Андрій, як і інші апостоли, був свідком проповіді Ісуса Христа, Його чудес, що підтверджували Його божество. Андрій бачив страждання Спасителя, Його смерть і Воскресіння.
Сповнений благодаті Духа Святого, після П’ятидесятниці апостол Андрій здійснив три великі проповідницькі подорожі з Єрусалиму, звіщаючи Слово Боже в багатьох країнах Європи та Азії. Шлях поширення добра — це шлях страждань, адже воно завжди стикається зі злом. Слово Боже говорить: “Христос постраждав за нас і залишив нам приклад, щоб пішли ми слідами Його.” Апостол Андрій вповні наслідував цей приклад. Він був розіп’ятий на Хресті за проповідь Євангельської звістки. Трапилось це в грецькому місті Патрах 13 грудня 70-го року по Різдві Христовім.
Найдавніші літописи твердять, що апостол Андрій Первозванний під час останньої місійної подорожі, проповідуючи на берегах Чорного моря, піднімався Дніпром у Скифію, відвідав місце, де згодом постав Київ. Літописець Нестор оповідає: ”Бачите гори ці, — сказав апостол своїм учням, – на цих горах засяє благодать Божа, і буде великий город і багато церков буде споруджено.” Там апостол встановив Хрест.
У календарі Католицької Церкви майже половина споминів святих — це мученики, які добровільно віддали своє життя за вчення Ісуса Христа. У багатьох, навіть християн, складається враження, що для того, щоб стати святим, потрібно страждати. Чи справді це так, розповідає священник Римсько-Католицької Церкви отець Міхал Бранкевич. Під час програми отець Міхал пояснює ставлення Католицької Церкви до смертної кари.
Програма "У Ваших намірах" з отцем Андрієм Немченко - про традицію встановлення придорожніх капличок. Що це за явище, як його пояснює Церква, чому цей феномен варто плекати? Слухайте в 30 хвилинах ефіру.
Про впровадження предметів духовно-морального спрямування в освітній процес розповідає Голова Громадської Ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, Володимир Марущенко.
У програмі "У ваших намірах" про місіонерство і власні вчинки милосердя ділиться Микола Полівода, місіонер і волонтер з м. Красилова Хмельницької області.
У Католицькій Церкві триває Ювілейний рік, який 24 грудня оголосив Папа Франциск. Саме по собі оголошення Ювілею не передбачає якихось надзвичайних подій, а лише підкреслює те, що Церква піклується про своїх дітей. Натомість світське суспільство в цю подію вкладає містичний сенс. У програмі "У Ваших намірах" з отцем Міхалом Бранкевичем розбиралися над тим, чому контекст Ювілейних років - це контекст материнської поведінки Церкви, яка дає благодаті прощення і зцілення.