Що означає пекло для сьогоднішнього християнства? Чи правильним є твердження, що Бог є безконечно милосердним, тому Він не допустить, щоби жодна християнська душа потрапила до пекла? Як співвіднести протестантське вчення про «народження з неба», а відповідно очікування райського блаженства вже тут на землі, для всіх хто прийняв Христа і застереження апостола Павла, що «всі згрішили і позбавлені «слави Божої» і що «плата за гріх – смерть»? Невже питання вічності і пекла – лише для людей похилого віку? Тема пекла: середньовічна страшилка чи виклик духовної легковажності?
13 липня діти, яким Богородиця вже двічі об’являлася в долині Кова да Ірія в околицях Фатіми, дуже боялися знову іти до. Причиною цього страху був шалений тиск батьків і взагалі дорослих. Їм говорили, що ці об’явлення – в кращому випадку плід дитячої фантазії, а в гіршому – витівки диявола, який причарував дітей. Очікування третього об’явлення проходило на фоні шаленого ажіотажу, який розгорнувся в околицях Фатіми. Вже в день об’явлення, 13 липня, кілька тисяч людей розташувалися в долині, очікуючи небесну вістунку.
В цьому часі Люція свідчить, що іти до Кова да Ірія не хотілося, але якась невідома сила притягла її, а також інших дітей до місця Божої присутності. Діти причаїлися поміж людей, які також шукали містичних візій, радше з цікавості, аніж з Божої волі.
Враз обличчя Люції змінилося, і оточуючі зрозуміли, що вона щось бачить. Запитавши її, в чому справа, вони не отримали відповіді, Люція відказала, що це є тайна.
Лише багато років потому вона була змушена під послухом перед місцевим єпископом розказати про всі ці події, які спіткали її в дитинстві разом з іншими дітьми.
Відтак ми і світ дізналися про третє об’явлення Діви Марії і про візію пекла.
Варто лише сказати, що ці містичні переживання відбуваються в часі кровопролитної Першої світової війни, коли людство зіткнулося з кошмаром масового знищення, використання отруєних газів, військової техніки небаченого масштабу та калібру (так в Першій світовій війні було вперше використані танки та підводні човни, безпрецедентна кількість артилерійської). Незважаючи на весь жах сучасності, духовні натхнення малих дітей стосувалися подій недалекого, але ще більш жахливого майбутнього – подій Другої світової війни. Цей образ майбутнього лякав дітей. Вони отримували повчання молитися за бідних грішників, бо багато таких ідуть до пекла, не усвідомлюючи свого вибору. Богородиця говорила, що своєю молитвою діти можуть багатьох спасти від гієни вогняної. Марія навчила дітей додавати до десятків розарію під час цієї молитви слова «О мій Ісусе, прости нам провини наші, врятуй від вогню пекельного і приведи на небо усі душі, а особливо ті, що найбільше потребують твого милосердя», жертвуючи цю коротеньку молитву за бідних грішників.
В катихизі отець Вальдемар розвинув тему людського вибору аж до вибору пекла. Саме тут на землі вибираємо нашу вічну долю.
Катехиза викликала неабиякий інтерес наших слухачів і безліч питань продовжували розважання над темами життя вічного. Я думаю, що кожен зможе віднайти для себе багато корисного і поважного, роздуми над чим не варто відкладати
Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на Радіо Марія, темою якого є "Літургійний календар". У цьому випуску священник розповідає про різдвяний період, його тривалість. Катехит також говорить про пісні дні, обряд ділення оплатком, різдвяні символи та різдвяну октаву.
Катехеза від отця Вальдемара Павельця з циклу "Літургійний рік". Автор прогами адаптовує тему програми до спомину Усіх померлих вірних, який Церква найближчим часом відзначатиме. Під час катехези слухачі почують пояснення щодо обряду літургії за померлих. Також в програмі звучать відповіді на питання: Що робити зі старими надмогильними хрестами, що таке "григоріанка", та чому важливо відправляти Месу саме на цвинтарі.
Програма "У Ваших намірах" присвячена темі святості. Автор ефіру отець Вальдемар Павелець розповідає історію свята Усіх померлих вірних, та пояснює чому воно пов'язане з Урочистістю Усіх святих. За словами священника, це свято надії, час, коли в родинному колі можна пригадати про доброту тих, кого з нами вже немає. Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, на кімнату де, є табличка з нашим іменем і прізвищем, де на нас чекають.
Катехеза о. Вальдемара Павельця допоможе розібратися у питаннях церковного літургійного року і зокрема з так званим "звичайним періодом". Катехит розповідає про ієрархію свят, і пояснює чому деякі з них більше не є обовʼязковими.
Отець Вальдемар Павелець у програмі "У Ваших намірах" заохочує слухачів до молитви за священників. За словами отця, гарним подарунком для вашого душпастиря буде практика молитви "Маргаритка". Автор програми розповідає, як стати учасником цього молитовного руху та які плоди приносить ця молитва.