"Сатана багато попрацював, щоб відокремити віру. Люди щось шукають і не знаходять. Роблять те, чого в серці не бажають робити, але роблять", - про пошук Євангелія як сили, яка повертає життя, говорить в катехизі о. Роман Братковський, лідер харизматичної спільноти "Галилея", священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, с. Преображенка Дніпропетровської області.
"Бо я не соромлюся Євангелії: вона бо - сила Божа на спасіння кожному, хто вірує" (Рим 1:16). Сила, в якій ми ходимо як віруючі, як християни, як тіло Христове - це сила, яка змінює світ, відповідає на виклики сучасності, але вона недооцінена віруючими та Церквою в наш час хаосу і війни.
Ісус каже: "Прийдіть до Мене усі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас" (Мт 11:28). Як практично застосувати ці слова сьогодні до сучасного світу, до українця, до того, хто в полоні чи на передовій? Отець Роман пропонує нам розглянути теорію хвилі як метод впливу на людину. У раю людина відчувала мир, спокій, любов. Ми були на хвилі з Богом і були щасливі. Гріх - це нелюбов, коли я не люблю Бога. З того часу, як ми прийняли гріх, ми перемкнулись на іншу хвилю, яка має руйнівну силу: біль, страждання, гнів, депресія, насильство, руйнація. Євангеліє - це не абстрактна картина, це не просто релігія, це не історія. Євангеліє - це сила Божа, яка може "витягнути" нас сьогодні! Коли ми говоримо, за словами стоїть звук - вібрація, яка повертає нас до того образу в раю, на який ми були сотворені Богом.
Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.
"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.
Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.