Слухати Радіо

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

В ефірі

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафіст

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Трансляція літургії із студії Радіо Марія

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

«Величає душа моя Господа»

Створено: 2012-08-21 00:00:00
Програма:
Ми продовжуємо розважати над тайнами святого розарію. Сьогоднішня катехиза присвячена другій таємниці радісної частини: відвідання Марією святої Єлизавети. Що в цьому таємничого: одна жінка прийшла до іншої? Чому Свята Церква визначила цей візит Марії до своєї родички знаком таємниці? Чому смиренна Діва Марія дозволяє собі сказати слова: «Величатимуть мене всі роди»? В чому тут смиренність?


Почитання  Діви Марії є широко розповсюдженим феноменом як в Західній так і в Східній Церквах. Історична наука говорить, що почитання Діви Марії розвинулося, починаючи від Собору в Ефесі у 431, коли Марія була проголошена Теотокос, тобто Богородицею або Матір’ю Божою.  Насправді, свідоцтва вже перших віків християнства свідчать про те, що почитання Діви Марії було розвинене вже на самому початку історії Церкви.  
 Гімн «Магніфікат» є типовим біблійно-літургійним гімном першої християнської спільноти. Саме в цьому гімні Діва прославляє Господа за «великі діла», що Він вчинив в Ній заради спасіння людини.  Можемо з певністю стверджувати, що почитання Діви Марії не походить від якоїсь людської мудрості або від пастирської необхідності, але воно має своїм джерелом Боже Одкровення та досвід першої християнської спільноти.
 Єлизавета, вигукуючи своє звернення до Марія, говорить про Марію Gebîrâ. В єврейському народі цей термін означав МАТІР ЦАРЯ, яка мала особливий статус та особливі привілеї. На відміну від жінки царя, цариця-мати мала своє юридичне становище під час правління свого сина. Адже ми знаємо, що жінок у царів було багато, а матір залишалася одна. Тому, якщо Єлизавета під впливом Духа Святого звертається до Марії як до цариці, то відповідно Богородиця має цей статус в часі правління царя, Свого Сина.
 Про Ісуса написано, що Його царювання повіки, відповідно вшановувати Марію як царицю людство буде повіки. Цікаво, якщо Боже Слово в гімні «Величає душа моя Господа» говорить, що всі покоління будуть вшановувати Марію, то звідки беруться сумніви щодо доцільності її визнання? 
Чому Христос миє ноги своїм учням? - коментар Євангелія дня

Чому Христос миє ноги своїм учням? - коментар Євангелія дня

Перед святом Пасхи Ісус, знаючи, що надійшла Його година перейти з цього світу до Отця, полюбивши своїх, — тих, які у світі, — до кінця полюбив їх . Під час вечері, як диявол уже вкинув у серце Юди Іскаріотського, сина Симона, видати Його, Ісус знаючи, що все дав Йому Отець в руки і що від Бога вийшов та до Бога йде, встав з вечері, зняв одяг і, взявши рушника, підперезався. 
2025-04-17 00:00:00
Зрада Юди, - коментар Євангелія дня

Зрада Юди, - коментар Євангелія дня

Того часу один із Дванадцятьох, якого звали Юда Іскаріотський, пішов до первосвящеників і сказав: «Що ви хочете мені дати, і я видам Його вам?». Вони ж відважили йому тридцять срібних шекелів. І відтоді він шукав слушної нагоди, щоб Його видати.
2025-04-16 00:00:00
Помазання ніг Ісуса, - коментар Євангелія дня

Помазання ніг Ісуса, - коментар Євангелія дня

За шість днів до Пасхи Ісус прийшов до Витанії, де був Лазар, якого Ісус воскресив із мертвих. Там Йому влаштували вечерю, і Марта служила, а Лазар був одним із тих, хто був з Ним при столі. 
2025-04-14 00:00:00
Страшна смерть Понтія Пилата

Страшна смерть Понтія Пилата

Катехеза о. Олексія Самсонова про Понтія Пилата — римського намісника Юдеї, який відіграв ключову роль у засудженні Ісуса Христа. У своїй розповіді отець Олексій окреслив історичну постать Пилата: його характер, жорстокість, нерішучість та політичні мотиви. Особливу увагу було приділено причинам, чому Пилат, попри власні сумніви, таки передав Ісуса на розп’яття — через страх перед юдейським натовпом і бажання зберегти власну владу. Також отець розповів про різні версії смерті Понтія Пилата та згадки про нього в християнському Переданні.

2025-04-11 00:00:00
"Пізнаєте істину, а істина вас вільними зробить", - коментар Євангелія дня

"Пізнаєте істину, а істина вас вільними зробить", - коментар Євангелія дня

Того часу промовив Ісус до тих юдеїв, які повірили в Нього: «Якщо ви будете перебувати в Моєму слові, тоді справді ви — Мої учні, і пізнаєте істину, а істина вас вільними зробить». Вони відповіли Йому: «Ми є потомством Авраама і не були ні в кого й ніколи невільниками! 
2025-04-09 00:00:00