Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:20

Біблійні читання

В ефірі

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

«Величає душа моя Господа»

Створено: 2012-08-21
Передача:
Ми продовжуємо розважати над тайнами святого розарію. Сьогоднішня катехиза присвячена другій таємниці радісної частини: відвідання Марією святої Єлизавети. Що в цьому таємничого: одна жінка прийшла до іншої? Чому Свята Церква визначила цей візит Марії до своєї родички знаком таємниці? Чому смиренна Діва Марія дозволяє собі сказати слова: «Величатимуть мене всі роди»? В чому тут смиренність?


Почитання  Діви Марії є широко розповсюдженим феноменом як в Західній так і в Східній Церквах. Історична наука говорить, що почитання Діви Марії розвинулося, починаючи від Собору в Ефесі у 431, коли Марія була проголошена Теотокос, тобто Богородицею або Матір’ю Божою.  Насправді, свідоцтва вже перших віків християнства свідчать про те, що почитання Діви Марії було розвинене вже на самому початку історії Церкви.  
 Гімн «Магніфікат» є типовим біблійно-літургійним гімном першої християнської спільноти. Саме в цьому гімні Діва прославляє Господа за «великі діла», що Він вчинив в Ній заради спасіння людини.  Можемо з певністю стверджувати, що почитання Діви Марії не походить від якоїсь людської мудрості або від пастирської необхідності, але воно має своїм джерелом Боже Одкровення та досвід першої християнської спільноти.
 Єлизавета, вигукуючи своє звернення до Марія, говорить про Марію Gebîrâ. В єврейському народі цей термін означав МАТІР ЦАРЯ, яка мала особливий статус та особливі привілеї. На відміну від жінки царя, цариця-мати мала своє юридичне становище під час правління свого сина. Адже ми знаємо, що жінок у царів було багато, а матір залишалася одна. Тому, якщо Єлизавета під впливом Духа Святого звертається до Марії як до цариці, то відповідно Богородиця має цей статус в часі правління царя, Свого Сина.
 Про Ісуса написано, що Його царювання повіки, відповідно вшановувати Марію як царицю людство буде повіки. Цікаво, якщо Боже Слово в гімні «Величає душа моя Господа» говорить, що всі покоління будуть вшановувати Марію, то звідки беруться сумніви щодо доцільності її визнання? 
Як навчитися відпочивати? - коментар Євангелія дня

Як навчитися відпочивати? - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус, відповідаючи, сказав: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені, — і Я дам вам відпочинок! Візьміть Моє ярмо на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і покірний серцем, — і знайдете відпочинок своїм душам. Адже Моє ярмо любе, і Мій тягар легкий».

Кого символізує загублена овечка? - коментар Євангелія дня

Кого символізує загублена овечка? - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус сказав  своїм учням: “Як ви вважаєте? Коли в якогось чоловіка буде сто овець і одна з них заблукає, чи не залишить він дев’яносто дев’ять у горах і не піде шукати заблукалої? І коли станеться, що знайде її, воістину кажу вам, що радітиме нею більше, ніж дев’яноста дев’ятьма, які не заблукали. Так само немає бажання в Отця вашого Небесного, щоби загинув один із цих малих”.

Урочистість Непорочного Зачаття, - коментар Євангелія дня

Урочистість Непорочного Зачаття, - коментар Євангелія дня

Того часу посланий був ангел Гавриїл від Бога в місто у Галілеї, ім’я якому Назарет, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви — Марія. І, увійшовши до неї, сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою». 
Про святого Миколая, ЗСУ та двох сліпих, - коментар Євангелія дня

Про святого Миколая, ЗСУ та двох сліпих, - коментар Євангелія дня

Того часу, як Ісус проходив, за Ним пішло двоє сліпих, котрі голосно гукали: “Помилуй нас, Сину Давидів!” Коли ж увійшов Він до хати, сліпі підійшли до Нього. Ісус сказав їм: “Чи ви вірите, що Я можу це зробити?” Вони відповіли Йому: “Так, Господи!” Тоді Він доторкнувся до їхніх очей, промовивши: “Нехай вам станеться за вашою вірою!” І відкрилися їхні очі. Ісус суворо наказав їм: “Глядіть, щоб ніхто не довідався!” Вони ж, вийшовши, розголосили про Нього по всій тій землі.

Чому Ісус народжується у Вифлеємі та що означає знак риби у Святому Писанні? - коментар Євангелія дня

Чому Ісус народжується у Вифлеємі та що означає знак риби у Святому Писанні? - коментар Євангелія дня

Того часу Ісус прийшов до Галілейського моря і, піднявшись на гору, сів там. І прийшло до Нього багато людей, маючи із собою кривих, сліпих, калік, німих і багатьох інших; їх поклали до Його ніг, а Він зцілив їх.