"Вони хочуть нас скупчити в місті, щоби по нашим полям бігали кабани та зайці, а ми не мали права їх чіпати. Курка і картопля, справжня віра і молитва нас спасуть", - про Великий RESET та місце людини у світі закликає нас задуматися сьогодні брат-капуцин Матвій Стибурський, парафія Святої Діви Марії Ангельської, м. Вінниця.
Як християни ми маємо знати, що відбувається у світі. Віра наша розумна, а розум освітлений Духом Святим і показує, як нам реагувати на події, що творять історію.
Переломним моментом у світі стала COVID-пандемія. "Великі люди світу" зробили певний експеримент над усім людством. Вони побачили, що реальне життя можливо перенести у віртуальний світ. Запровадили повний контроль над людиною: локдаун, комунікація та задоволення потреб через інтернет, заборона згромаджень. У Ватикані Літургія Великої Суботи вперше відбулася без участі людей. Примусове щеплення створило поділ між людьми: ті, хто був "за", і хто - "проти". Задум експерименту вдався, люди піддались через страх перед смертю від хвороби.
У час піку пандемії у 2020 р. Клаус Швабер у Німеччині проголошує Великий RESET, що в перекладі з англійської означає "перезавантаження". Його ще називають маніфестом: "Нам треба продовжувати контролювати боротьбу проти пандемії, відновити світову економіку, обмежити до нуля кількість вуглекислого газу, зберегти екологічну рівновагу, зменшити відстань між бідними та багатими". З метою запровадження цих ідей Клаус почав збирати в Давосі людей-бізнесменів, голови держав і виховувати "лідерів світу". У своїй книжці він передбачає, що переломний рік для світу буде 2025-й. Контекст RESET-у є таким: Земля - наша мати, а людина - та, яка шкодить планеті. Утопія без Бога - новий соціалізм. Сотворення нового світу, де людина буде на другому місці після штучного інтелекту. 3D-технології, чіпи в людському організмі, контроль людини через комп'ютери - це є метою Великого RESETу - четвертої технологічної революції, за Клаусом Швабером. Церква має конфлікт із Великим RESETом, що є антихристиянською цивілізацією.
Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.
Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин
Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.