В католицькій Церкві розпочали переживання часу Великого посту.
Тому о.Станіслав Нуцковський з ордену братів менших конвентуальних OFMConv., який служить в Борисполі Київської обл., допомагає всім віруючим, які в своєму житті шукають Бога, пережити краще піст та зрозуміти навіщо постити.
Християнський погляд на піст - дуже простий. Піст має нас зосереджувати не на собі, а на Богові.
Є небезпеки в пості, що ми почнемо постити заради себе. Звичайно, що постимо ми. Я собі відмовляю, але не для себе. Відмовляю, щоби Бог міг в мені діяти, щоб побачити Бога більше, відмовляю, щоби мати більше любові для моїх ближніх.
Сьогодні чуємо постійно приспів звідусіль: Я не маю часу! Я не маю часу!
Варто сісти і подумати: що мені забирає час, через що він втікає? Забагато інтернету, забагато сидіння в соцмережах? Відрізаємо соцмережі! І що? І бачимо, що купа часу в нас з'явилась.
Цей час, що з'явився, можна використати для себе. Але знову ж таки це не піст! Це не аскеза! Час, який в мене з'явився, маю використати, щоб поспілкуватись з татом, мамою, дітьми, дружиною, чоловіком і врешті маю час, щоб молитися. Ми незамінні є в молитві. За мене ніхто не помолиться. Я це маю робити сам.
Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "
Виховання - справа серця".
У ці дні з різних куточків України вирушають паломницькі групи до святинь, де прославилася Діва Марія в чудотворних іконах. Якщо ви бачите в дорозі колону людей із хрестом на чолі, найімовірніше, це паломники, які прямують до Бердичева або Зарваниці. У цій програмі спілкуємося з учасниками паломництва Шепетівка-Бердичів. Про свій досвід прочанина ділиться єпископ Станіслав Широкорадюк, ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії.
"Молитва може бути навіть тоді, коли вуста закриті", - священник Мукачівської Греко-Католицької єпархії о.Руслан Бурдюх у програмі "У ваших намірах" пояснює, якою має бути добра молитва і як можливо налаштуватися душею й тілом на діалог із Богом.
У програмі «У Ваших намірах» брат-францисканець Андрій Немченко розмірковує над темою страху: звідки він виникає, у чому полягає його небезпека і як він впливає на духовне життя. Священник чітко розрізняє страх перед Богом і страх перед небезпекою. За його словами, будь-який страх можна подолати – у цьому допомагають віра, молитва та довіра до Бога. Про практичні кроки у боротьбі зі страхами й фобіями брат Андрій розповідає у програмі.
Про розпізнання дарів, час їхнього прояву та про те, як служити ними, розповідає монах-капуцин брат Сергій Губицький, настоятель монастиря Святого Йосифа Хрестителя у місті Старокостянтинів Хмельницької області. Брат Сергій не є священником, але його служіння охоплює багато напрямків. Він художник-іконописець, психолог, реставратор, скульптор, різьбяр по дереву, музикант, співак, агроном і господар. У програмі «У ваших намірах» брат ділиться своїм досвідом реалізації дарів як відповіддю на потреби часу та глибоким бажанням творити.