Митрополит Тернопільський та Кременецький Нестор Писик, ПЦУ, продовжує говорити про четвертий та п'ятий члени Символу віри.
У четвертому члені Символу віри говориться про те, що Господь Ісус Христос у часи Понтія Пилата, римського правителя в Юдеї, був розп'ятий на хресті за нас – людей, тобто за наші гріхи та для нашого спасіння, тому що Сам був безгрішним. При тому Він дійсно страждав, помер і був похований.
Страждав Спаситель, звичайно, не Божеством, яке не може страждати, а людською природою; страждав не за Свої гріхи, яких у Нього не було, а за гріхи всього людського роду. Тілом після Своєї смерті Він був похований у гробі Йосифа Ариматейського, а душею в цей час, до Свого Воскресіння, Він зійшов у пекло і звідти вивів усіх, хто вірував у Нього, починаючи від Адама та Єви.
У п'ятому члені Символу віри говориться про Воскресіння Ісуса Христа на третій день після Його смерті. У писаннях пророків Старого Завіту було ясно передбачено страждання, смерть, погребення і Воскресіння Спасителя, тому й сказано: "Як було написано". Слова "як було написано" стосуються не тільки п'ятого, а й четвертого члена Символу віри. Господь відкрив людям про Своє Воскресіння спочатку через ангела, який відвалив камінь від входу до гробниці. Свідками тому були вартові, які охороняли гріб і розбіглися зі страху. Потім ангели сповістили про Воскресіння Ісуса Христа жінкам-мироносицям. І нарешті Сам Ісус Христос упродовж сорока днів неодноразово являвся учням Своїм з багатьма справжніми доказами Воскресіння: давав їм доторкатися до ран Своїх від цвяхів і списа, їв перед ними, а також розмовляв з ними про таємниці Царства Божого.
Фото: https://credo.pro/2012/11/72078 Слухайте інші програми:
Який сенс Різдва Христового?
Воздвиження Чесного Хреста Господнього
Моя місія: формувати бачення УкраїниЩоб увірувати не потрібно шукати доказівЄвхаристія - це живий зв'язок з Богом