Віцеректор семінарії Пресвятого Серця Ісуса. Говорили про таїнство Євхаристії у контексті циклу апологетичних катехиз, а також розповів про розпізнання свого покликання.
"Великоднє тридення - це час особливий, через, який Господь показує нам свою велич, яка перевищує всі наші тривоги і кожну біль. Цей період - одна велика подія, яка розділена на частини: Великий Четвер, Велика П'ятниця, Велика Субота і, звичайно, увінчується Воскресінням Господнім.
Ми, християни, у часі Великого посту очікували саме на цю подію і зараз очікуємо, доторкаючись до цих святкувань, прибігаючи думкою до Воскресіння Христового у великій надії, - розповідає отець Ярослав. - Господь ніколи нас не розчарує у наших надіях! Ми зможемо побачити присутність Бога у нашому житті і побачити особливу дію Божу.
У Великий Четвер Ісус установив два великих Таїнства: Священства і Євхаристії".
"Відчитати голос Божий, а не мої думки, було важко. В глибині мого серця Господь дав мені таке відчуття, натхнення, за яким, не знав, як піти, - ділиться про своє покликання катехит. - Це був внутрішній поштовх у серці, який я відчув, але боявся озвучити іншим. Я не знав, чи дійсно Господь мене кличе до священства, але був переконаний, що маю зробити певні кроки у цьому напрямку. Здавалося, що коли я прийду до семінарії, то мені скаже єпископ Ян Ольшанський, що радий, що я прийшов, але вони беруть найкращих. А я себе до таких не відносив. Насправді ж єпископ у розмові зі мною сказав: "Приходь. Ми раді, що ти згодився. Не бійся і побачиш, що все буде добре".
Отець Олексій Самсонов розповідає про "Правила бою" за якими живуть військові та які допомагають зрозуміти військовослужбовців після повернення з фронту. Війна залишає глибокий слід у свідомості. Люди, які повертаються з бойових дій, живуть за своїми правилами — правилами виживання. Їхня поведінка може здаватися незрозумілою, але саме ці внутрішні установки допомогли їм залишитися живими. Щоб підтримати військового, важливо знати ці правила і ставитися до них з розумінням.
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.