Психолог Валентина Осадча розповідає про необхідність приймати та любити себе, а також приймати та любити свого ближнього.
Один із чинників стресу - відсутність поряд тих, кого ми любимо. Добре, коли є улюблена справа, або близькі друзі.
Любов проявляється у стосунках з іншою людиною. Вона може бути духовною, біологічною, психологічною чи інтелектуальною, та проявлятися в тому, що ми приймаємо людину такою як вона є. У щасливих стосунках люди живуть довше і досягають більшого в житті.
Перша сходинка любові до інших людей починається з любові до себе. Якість наших стосунків з іншими, напряму залежить від ставлення до себе. У формуванні любові до себе важливу роль відіграють батьки та оточуюче середовище. Дитина дивиться на себе очима батьків, вихователів і вчителів, саме від дорослих, в більшій мірі, залежить чи виросте дитина відповідальною, чи безвідповідальною.
У процесі виховання батькам доводиться часто змушувати дитину до певних дій, внаслідок чого її бажання розщеплюються між власною потребою і вимогами батьків. Далі формується переконання, що бути хорошим - виконувати те, що просять батьки та інші дорослі, а не те чого сам прагнеш.
У дорослому віці це проявляється у тому, що людина знецінює себе і свої прагнення, терпить насильство і переконана, що потрібно бути хорошою для інших, а не для себе. Так з'являється тоталітарна поведінка до себе, до країни, до світу.
Що робити, щоб змінити ставлення до себе та світу?
1. Починаю з любові до себе, змінюю своє мислення.
2. Приймаю своїх батьків з їхніми вадами, шукаю те, що нас об'єднує.
3. Розкриваю себе, розвиваю і формую характер, щоб стати щасливим.
4. Приймаю себе та інших людей такими як вони є.
Психолог Валентина Осадча
"В дієцезіях, де є активні душпастирі молоді, відбуваються численні зустрічі та паломництва - народжується більше покликань. Беручи участь у житті Церкви молоді люди залучаються до служіння і так з'являються нові ідеї, які передаються Комісії для реалізації та залучення", - єпископ-помічник Харківсько Запорізької дієцезії, Голова Комісії душпатсирства молоді, Ян Собіло.
Брат менший, францисканець Андрій Немченко в програмі "У Ваших намірах" розповідає, чим запам'ятався блаженної пам'яті єпископ Броніслав Бернацький. Отець Андрій з єпископом знайомі давно, адже народилися в одній місцевості, потім перебували в одному ордені. "Єпископ з вигляду був серйозним і суворим, однак, перебуваючи з підлітками, часто сміявся", - згадує о. Андрій.
На передачу “У Ваших намірах” завітали незвичайні гості - дві рідні сестри Марія і Василина Томишинець. Більше десяти років вони невтомно відвідують поранених захисників, які перебувають на лікуванні у госпіталях Києва та Ірпеня.
Чи існували реально Адам і Єва? Досі теологи не можуть точно відповісти на запитання автентичності цих біблійних персонажів.
Отець Станіслав Нуцковський говорить про потребу спасіння та святості життя.