Психолог Валентина Осадча розповідає про необхідність приймати та любити себе, а також приймати та любити свого ближнього.
Один із чинників стресу - відсутність поряд тих, кого ми любимо. Добре, коли є улюблена справа, або близькі друзі.
Любов проявляється у стосунках з іншою людиною. Вона може бути духовною, біологічною, психологічною чи інтелектуальною, та проявлятися в тому, що ми приймаємо людину такою як вона є. У щасливих стосунках люди живуть довше і досягають більшого в житті.
Перша сходинка любові до інших людей починається з любові до себе. Якість наших стосунків з іншими, напряму залежить від ставлення до себе. У формуванні любові до себе важливу роль відіграють батьки та оточуюче середовище. Дитина дивиться на себе очима батьків, вихователів і вчителів, саме від дорослих, в більшій мірі, залежить чи виросте дитина відповідальною, чи безвідповідальною.
У процесі виховання батькам доводиться часто змушувати дитину до певних дій, внаслідок чого її бажання розщеплюються між власною потребою і вимогами батьків. Далі формується переконання, що бути хорошим - виконувати те, що просять батьки та інші дорослі, а не те чого сам прагнеш.
У дорослому віці це проявляється у тому, що людина знецінює себе і свої прагнення, терпить насильство і переконана, що потрібно бути хорошою для інших, а не для себе. Так з'являється тоталітарна поведінка до себе, до країни, до світу.
Що робити, щоб змінити ставлення до себе та світу?
1. Починаю з любові до себе, змінюю своє мислення.
2. Приймаю своїх батьків з їхніми вадами, шукаю те, що нас об'єднує.
3. Розкриваю себе, розвиваю і формую характер, щоб стати щасливим.
4. Приймаю себе та інших людей такими як вони є.
Психолог Валентина Осадча
Днями вийшло цікаве комуніке від Комісії Віровчення при єпископаті України, в якому йдеться про те, що віра в «родове прокляття» є де-факто невірою у дієвість Таїнств. Отець Міхал Бранкевич пояснює текст.
"Ми не роботи і не святі в кожній хвилині життя, ми теж можемо втомлюватися чи мати якісь звички. І важливо не створювати собі ілюзій про те, що священник завжди бездоганний, бо саме ці ілюзії призводять до розчарувань", - брат-францисканець Микола Орач,
Парафія Преображення Господнього, м. Бориспіль.
У програмі "У ваших намірах" Андрій Жаріков розповідає про Літургію покаяння в Неокатехуменальній спільноті, про потребу жити в правді, про вміння бачити Ісуса у своїх ближніх. Автор передачі наголошує, що здатність не тільки дарувати, але і приймати любов є одним з кроків, який нас наближає до Царства Небесного.
Говоримо про урочистість Благовіщення та його сакральне значення для кожного християнина.
Отець Артур Сподар говорить про Таїнство Сповіді. Чому люди цього бояться?