Психолог Валентина Осадча розповідає про необхідність приймати та любити себе, а також приймати та любити свого ближнього.
Один із чинників стресу - відсутність поряд тих, кого ми любимо. Добре, коли є улюблена справа, або близькі друзі.
Любов проявляється у стосунках з іншою людиною. Вона може бути духовною, біологічною, психологічною чи інтелектуальною, та проявлятися в тому, що ми приймаємо людину такою як вона є. У щасливих стосунках люди живуть довше і досягають більшого в житті.
Перша сходинка любові до інших людей починається з любові до себе. Якість наших стосунків з іншими, напряму залежить від ставлення до себе. У формуванні любові до себе важливу роль відіграють батьки та оточуюче середовище. Дитина дивиться на себе очима батьків, вихователів і вчителів, саме від дорослих, в більшій мірі, залежить чи виросте дитина відповідальною, чи безвідповідальною.
У процесі виховання батькам доводиться часто змушувати дитину до певних дій, внаслідок чого її бажання розщеплюються між власною потребою і вимогами батьків. Далі формується переконання, що бути хорошим - виконувати те, що просять батьки та інші дорослі, а не те чого сам прагнеш.
У дорослому віці це проявляється у тому, що людина знецінює себе і свої прагнення, терпить насильство і переконана, що потрібно бути хорошою для інших, а не для себе. Так з'являється тоталітарна поведінка до себе, до країни, до світу.
Що робити, щоб змінити ставлення до себе та світу?
1. Починаю з любові до себе, змінюю своє мислення.
2. Приймаю своїх батьків з їхніми вадами, шукаю те, що нас об'єднує.
3. Розкриваю себе, розвиваю і формую характер, щоб стати щасливим.
4. Приймаю себе та інших людей такими як вони є.
Психолог Валентина Осадча
У світі, де навколо нас постійно вирують бурі - інформаційні, емоційні, воєнні - як знайти тишу в серці? Як не втратити зв’язку з собою, з Богом і з тими, кого любимо?
Про це говоритимемо у прямому ефірі з Мироном Шкробутом - християнським практичним психологом, магістром психології, травматерапевтом, супервізором, заступником голови Української асоціації християнської психології.
Вашій увазі - програма "У Ваших намірах" з братом-францисканцем Андрієм Немченком, де він роз'яснює походження традиції вшанування святих через їхні останки. Священник називає ознаки, за якими Церква поділяє реліквії святих на три категорії. Слухачі також дізнаються, чи обов'язково нетлінність мощей святого говорить про святість його життя та як виглядають мощі святих на Афоні.
У програмі "У ваших намірах" с. Ірина Француз розповідає про історію свого покликання до Згромадження Дочок Найчистішого Серця Пресвятої Діви Марії або Серцянок. Францисканська духовність, культ Непорочного Серця Марії, укрите життя, апостольський характер служіння - це основні риси мого Згромадження", - пояснює сестра.
Чому місяць травень є місяцем Богородиці та на які додаткові почесті Матері Спасителя варто звернути увагу? Говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.
Що таке молитва і в чому її сенс? Розповідає отець Артур Сподар.