Слухати Радіо

06:00

Дитяча катехиза

В ефірі

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Хресна Дорога

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

"Яку ціну заплатив Ісус за наше спасіння?" - відповідає отець Роман Братковський

Отець Роман Братковський з парафії Преображення Господнього Української Греко-Католицької церкви, лідер харизматичної спільноти "Галилея", продовжує цикл катехиз "Євангеліє Царства". П'ята програма присвячена темі спасіння, яке Господь подарував нам безкоштовно.
Центральне розуміння християнства полягає в духовних законах та розумінні духовного світу. Після гріхопадіння Адама вступила в дію смерть: як фізична так і духовна. І кожна людина після фізичної смерті потрапляла  в місце, яке називається ад або шеол. Це було місце відділення від Бога.
Господь з любові й милосердя виселяє людину з раю і дає їй обітницю, "насіння Жінки зітре голову змія". Весь Старий Завіт - це підготовка приходу нашого Спасителя і Месії. В раю сатана переміг не Бога, а людину. Тоді Бог створює план спасіння, який апостол Павло називає Таємницею.
Таємниця полягала в тому, що Бог стає людиною. Початок втілення цієї великої Таємниці ми називаємо Різдвом.

Ісус має дві природи: Божественну, бо є зачатим від Духа Святого і людську, бо народився від Пресвятої Богородиці. Ісус народжується і проживає своє життя як людина, тобто відчуває холод, тепло, радість, біль і розчарування, але Він має ціль. Насамперед, Ісус проповідує людям Добру Новину про спасіння і також навчає як жити на землі в позиції Царства Божого, тобто повертає людям можливість називатися Дітьми Божими.

То як же Ісус нас спас? Щоб відповісти на це питання, потрібно спочатку спитати себе: "Яку найкращу новину я отримав чи отримала в своєму житті?" Новина - це інформація, яка принесла приємні відчуття, радість.

"Ми сьогодні будемо говорити про Добру Новину - найкращу новину, яку ти можеш почути. Ця новина полягає в тому, що Бог тебе спас!" - наголошує отець Роман Братковський і запитує: "Як Він це зробив?"
Більшість людей не розуміє навіщо приходив Ісус, навіщо ходити в церкву і виконувати її приписи. Коли люди не розуміють духовного світу, то немає різниці у що вірити. Сатана завжди придумає щось, щоб відвести від істини. А в чому ж тоді істина? Без розуміння духовних законів - ми теж не осягнемо цього. Ісус для нас буде як традиція, як історія, або як замінник одного з богів. 

В Посланні до Римлян сказано: "Бо заплата за гріх — смерть, а дар Божий — вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!" (Рим. 6:23).
Людина порушила заповідь і прийшов духовний закон - смерть. Кожен із нас вчинив хоча б найменший гріх, тобто свідоме і добровільне порушення однієї з десяти заповідей Божих, які є нашим фундаментом еталону добра і зла.
Порушення Божих заповідей називається беззаконням. Після вчинення гріха людина фізично не помирає, але в духовному світі зникають відносини з своїм Творцем. І, відповідно, духовна смерть першою приходить в наше життя, а фізична смерть стає другою і забирає наше тіло.
Духовна смерть приходить з  гріхом, але люди часто в це не вірять. "До моменту нашої смерті діє Боже милосердя, після смерті - діє Божа справедливість", - нагадує отець Роман: "А Бог - справедливий суддя, за добро - винагороджує, а за зло - карає!"

Божа справедливість базується на законі: "Заплата за гріх - смерть". Якщо людина згрішила, то мусить заплатити своєю смертю. Суть Доброї Новини в тому, що Господь так любить нас, що посилає Сина, щоб ми не платили, бо ми не можемо заплатити. Заплатити - означає піти в пекло, але Бог любить нас і не хоче смерті грішника і посилає Свого Сина. Все що нам потрібно - це прийняти заступницьку жертву Ісуса, Який іде на хрест за нас, повірити у Божий план спасіння.

Часто можна почути, що християн звинувачують в узурпації плану спасіння. На думку отця Романа Братковського: "Кожна релігія - це як драбина із землі до неба, але є лише одна драбина, яку Бог, з неба спустив на землю і християни її знайшли".

Як спас нас Бог? Послав Свого сина, щоб Він забрав наші гріхи та поніс їх на бичування, катування і розп'яття. Коли помирає Ісус - з ним помирають і наші гріхи. Він, Який не має гріха, іде добровільно померти за нас. Хрест - не є знаряддям тортур, а знаком перемоги. Ісус, Своєю смертю, долає нашу духовну смерть. Коли ми віримо в смерть і воскресіння Христа, то Його заплата стає нашою - саме це і називається милосердям. Завдяки цьому церква може уділяти Таїнства, які відкривають Божу благодать.
Слово "благодать" означає "харис" - даром дарований, а "харизмат" - особа, яка використовує дари Святого Духа, тобто всі ми є харизматами від моменту хрещення і миропомазання.

Як відбулось наше спасіння на хресті? Коли ми побачили нашу духовну смерть прибиту на хресті. Адже, якщо Ісус воскрес, то і ми воскресли для нового життя в Царстві Божому.
Церква закликає віруючих до нової євангелізації, до пояснення світові природи любові Бога, яка полягає в смерті і воскресінні Христа. І кожен хто з'єднується з цією любов'ю - той з'єднується з Христом. Натомість, гріх - це зрада любові, якщо ми грішимо, значить не любимо Господа.

Підсумовуючи, отець Роман зазначив: " Я сьогодні можу проповідувати, кричати до цього світу, але я не можу змусити вас вірити. Коли я проголошую Добру Новину, то я вірю, що Дух Святий у ваших серцях відкриває, що це правда і мотивує прийти до пізнання Ісуса Христа, визнати, що Він вам потрібен, а тоді зміниться все навколо".
"Жінка відіграє ключову роль у творенні суспільства", - Вікторія Зігерт

"Жінка відіграє ключову роль у творенні суспільства", - Вікторія Зігерт

На хвилях Радіо Марія катехизу виголосила психологиня, член Комісії душпастирства родин РКЦ, пані Вікторія Зігерт. Ця програма виходить у рамках підготовки до Всеукраїнського Конгресу сімей, що відбудеться у травні в Хмельницькому. Тема: "Жінка під час війни - берегиня надії".
2025-04-10 00:00:00
Месіанські тексти - місток між Старим та Новим Завітами

Месіанські тексти - місток між Старим та Новим Завітами

Зв'язок між Старим та Новим Завітами особливо видно у сповненні пророцтв. Отець Володимир Куснєж, викладач біблійних дисциплін в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського, розповідає про здійснення месіанських пророцтв в Ісусі Христі.
2025-04-09 00:00:00
"Правдива свобода - це вміння вибирати добро", - о. Віталій Козак

"Правдива свобода - це вміння вибирати добро", - о. Віталій Козак

Цією програмою розпочинається новий цикл катехиз на Радіо Марія під назвою "Анторопологія святої Едити Штайн". В чернецтві свята отримала ім'я Тереза Бенедикта. Під час цих катехиз слухачі дізнаються, як мислила свята, якими ідеями жила. Едита Штайн - це одна з перших жінок, яка отримала науковий ступінь доктора філософії. Автором цих бесід є монах-кармеліт Віталій Козак.
2025-04-09 00:00:00
Блаженні тихі, бо вони успадкують землю

Блаженні тихі, бо вони успадкують землю

Про заповіді блаженств та роль покірності Богу в складних обставинах життя розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - настоятель римо-католицької парафії святого Франциска, м. Київ (Оболонь).
2025-04-09 00:00:00
Благовіщення та Діва Марія. "Розважати, не поспішати, запитувати - важливі аспекти справжньої віри", - отець Руслан Михалків

Благовіщення та Діва Марія. "Розважати, не поспішати, запитувати - важливі аспекти справжньої віри", - отець Руслан Михалків

Ректор Вищої Духовної Семінарії Пресвятого Серця Ісуса у Ворзелі, отець Руслан Михалків, розповідає про Благовіщення в контексті Євангелія.

2025-04-09 00:00:00