Слухати Радіо

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Зустріч з Богом у таїнстві Покаяння. Духовні роздуми отця Михайла Станчишина

Про зустріч і дружбу з Богом у таїнстві Покаяння розповідає єзуїт, реколекціоніст, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного проводу "Єлеазар" у Брюховичах, отець Михайло Станчишин. Серія катехиз "Потреба зустрічі з Христом".
Таїнство Покаяння є унікальним простором зустрічі людини з Богом, що відкриває шлях до відновлення дружби з Творцем. Воно є ключовим для християнина і не лише дає змогу очиститися від гріха, але й відкриває двері до глибоких, щирих відносин із Богом. Головною метою цього таїнства є не просто юридичне визнання гріхів, а відновлення синівських та дочірних відносин із Богом, який є люблячим і милосердним Батьком. 

Уривок з Євангелії від Луки, 15-та глава, про блудного сина є центральним для розуміння любові Бога. Отець Михайло звертає увагу, що ця притча радше про милосердного батька, ніж про блудного сина. Батько приймає свого сина без осуду, бо його любов є безумовною. Цей досвід милосердя, як зазначає отець, є тим, що спонукає людину повернутися до Бога.

Роздумуючи над практикою покаяння, отець Михайло виділяє два підходи: юридичний та особистісний.

  1. Юридичний підхід:

    • Зосередженість на фактах гріха: його наявності, кількості та важкості.

    • Формалізоване виконання обов’язку, де сповідь часто стає механічним актом.

  2. Особистісний підхід:

    • Зосередженість на особі Бога, як милосердного Батька.

    • Сповідь як зустріч із Богом, що любить і приймає.

    • У цьому підході важливо визнавати гріхи не лише як порушення закону, але як бар’єри, що заважають спільноті з Богом і ближніми.

Отець Михайло підкреслює важливість ретельної підготовки до таїнства Покаяння. Це час для глибокого самопізнання, молитви та роздумів над своїми відносинами з Богом, ближніми та самим собою. Християнин має запитати себе: чи це таїнство є для мене простором дружби? Чи я готуюсь до нього з щирим серцем?


"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

"Я приїхав з бажанням бути з українським народом і молитися за мир," - кардинал Паоло Сезар Коста

Кардинал з Бразилії Паоло Сезар Коста відвідав Україну. В ефірі він поділився враженнями від візиту до військового цвинтаря у Львові та Київського шпиталю, а також розповів про плани відвідати місця "тиші". "Бог створив людину і дав їй свободу - вільну волю. Однак, користуючись цією свободою, людина не завжди обирає добро. Це є однією з найбільших наших проблем. Зло існує і діє у світі. Але коли ми спрямовуємо розум до добра, Бог дарує благодать бути здатними на багато добрих справ", - про надію, яка народжується з віри, і закликає молитися кардинал Паоло Сезар Коста.

2025-07-18 00:00:00
Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

Чи можливе спасіння поза церквою? "Відкрийте серця на милосердя", - отець Андрій Пальчик

"Бог більший за наші уявлення про кордони. Його благодать діє там, де серце відкрите, де є прагнення добра, де є пошук правди", - отець Андрій Пальчик, настоятель парафії Матері Божої Чудотворного Медальйона у м.Мерефа Харківської області.

2025-07-18 00:00:00
«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

«Навернення - це шлях, а не мить»: історія служіння Андрія Павлуніка

Про служіння та покликання в церкві розповідає делегат молоді від Харківсько-Запорізької дієцезії, Андрій Павлунік. Програма Комісії душпастирства молоді "Виховання - справа серця".
2025-07-18 00:00:00
Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Отець Віталій Храбатин про три зустрічі з Папою Левом XIV

Катехеза протоієрея Віталія Храбатина, референта Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, присвячена сенсу Святого Року, проголошеного Католицькою Церквою. У червні відбулася велелюдна проща українців до Рима, в якій отець Віталій також узяв участь. Основою для роздумів стали три проповіді Папи Франциска: на урочистість Тіла і Крові Христових, під час зустрічі з українськими паломниками та у неділю, коли тривало паломництво священників.
2025-07-17 00:00:00
"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

"Якщо людина буде жити для Бога, нашою дійсністю стане лише прослава Бога і це буде найліпший бенкет", - с. Марія Людмила Бога Отця Милосердного

Про історію Ордену Кармелітів Босих та обіцянки, які дає Пресвята Діва Марія через носіння скапулярію чуємо від монахині, яка 26ий рік відкриває для себе багатство духовного шляху перебування у закритому ордені с.Марії Людмили Бога Отця Милосердного, м.Харків.
2025-07-16 00:00:00