Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:00

Житія святих

В ефірі

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св. Літургія із Санктуарію Пресв'ятого Серця Ісуса (Кам'янець - Подільський)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

12 кроків до повноцінного життя. Ми визнали, що безсилі перед хворобою алкоголізму

Поділитись з друзями
Члени спільноти Ал-Анон допомагають собі, родичам та друзям алкозалежних налагодити життя. Як система 12 кроків змінила життя сотень тисяч людей по всьому світу.
      Моя історія по'вязана із життям в сі'мї з алкозалежним чоловіком. До фізичного насилля не доходило, але відчувався постійний психологічний тиск. Я відчувала фізичне та психічне виснаження та не могла нормально працювати. Якось в церкві отець порадив мені долучитися до спільноти Ал-Анон. Так почалися зміни в житті, - розповідає пані Надія.
      Вдома я розповіда чоловіку про це, але він не підтримав мене. Я розпочала відвідувати групи та намагалася всіляко підштовхнути чоловіка до позитивних змін. Нажаль, мої прохання та рекомендації він проігнорував.
     У спільноті я визнала, що безсила перед хворобою алкоголізму. Також усвідомила, що не маю впливу на залежного, адже якщо він не хоче то нічого не вийде.
      Насамперед потрібно самій покинути вживати алкоголь. Один священник якось сказав: "П'ють там, де наливають". Також потрібно говорити людині, яка зловживає в сім'ї, що ви відчуваєте через її проявлення. Ця хвороба прогресуюча, деградуюча та смертельна. У моєму домі наразі відсутній алкоголь. Є сім'ї де чоловік відвідує спільноту Анонімні Алкоголіки, а дружина відвідує спільноту для співзалежних Ал-Анон.
      Польські лікарі кажуть, що співзалежність - це стан психіки.  Тут особа намагається контролювати залежну людину, що переноситься також і на інших членів сімї. Поступово співзалежний набуває рис та симптомів залежної людини.
Одужання розпочинається тоді, коли я не рятую алкоголіка, наркомана чи іншу залежну особу.  Пані Надія.

Потрапила в спільноту Ал-Анон бо хотіла допомогти рідним уздоровитися. Моє видужання розпочалося із визнання, що я безсила перед цією хворобою. Цей крок був доволі тяжким, адже я не вважала, що маю проблему.
      У моїй сім'ї не вживають алкоголь. Але я помітила, що маю нездорові ставлення у стосунках з рідними. Тут, у спільноті, я переусвідомила заповідь Христову "Люби ближнього, як себе самого". Тобто не люблячи себе - не в змозі любити інших. Це проявлялося в тому, що я постійно повчала рідних, що призводило до конфліктів та псуванню стосунків.
      Тут ми постійно працюємо над нашим одужанням. Часто ми заперечуємо, як і алкоголіки, що хворі та потребуємо допомоги. Недосипання, тривога - одні із симптомів залежності та є причиною звернутися про допомогу. Ми беремо відповідальність за себе та віддаємо відповідальність за себе іншій людині. Пані Христина.

Звертайтеся на гарячу лінію спільноти Ал-Анон про допомогу 0958382933 

Слухати інші програми

Відгуки

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

"При знесиленні опирайтеся на цінності та сенси життя", - отець Олег Саламон

Як не вигоряти та де брати сили для життя? На запитання відповідає психолог, психотерапевт, отець Олег Саламон. Парафія Святого Архангела Михаїла. м. Львів, Малехів.
"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

Про покликання до священства та роль неокатехуменальної спільноти на життєвому шляху розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).