В школі слухання Слова Божого ми формуємо характер християнина. Сьогодні з отцем Юрієм Зелінським поговоримо на тему: "Як не варто шукати відповіді від Бога. 5 хибних шляхів".
1. Не шукайте відповіді через ставлення вимог та спокушування Бога. Віра - це твоя довіра Слову Божому. Хто не хоче свідомо чинити Божу волю та ігнорує Божі заповіді, при цьому ж покладає на Нього надію, спокушає Його. Наприклад, ігнорування сирен, правил поведінки під час небезпеки обстрілу чи дорожніх правил. Народне прислівя звучить так: "Береженого й Бог береже". Ігнорувати встановлені правила та відкидати здоровий глузд - це і є відкидати Божий захист.
2. Не шукайте відповідей через логічні висновки. В Біблії є випадки де дії Бога не співпадають із логікою людей. Люди часто хочуть маніпулювати Богом та підлаштовувати Його під себе чи свої дії. Біблія закликає нас шукати Бога мудро та не намагатися виносити вердикт, що то дія Бога чи сатани. Наприклад, Бог може допускати хвороби та навертати нас до Себе через це. Або допустити ДТП, щоб навчити розсудливості та смиренню за кермом.
3. Через вгадування Священного Писання. Деякі християни люблять відкривати Біблію навмання, щоб отримати точні відповіді від Бога. Коли ти щиро шукаєш волю Божу та готовий зробити все, що Він скаже, то Господь може вказати відповідне місце в Писанні. Таким чином ти отримаєш в серці назву глави, книги, вірша чи розділу. Це буде слово, що міцно тебе тримається та дає конкретне одкровення, слово рема.
4. Через людей, які живуть у гріху. Деякі християни виправдовують людину, яка живе в гріху, адже раніше Бог через неї допомагав іншим. Річ у тім, що одного разу, через ослицю Бог також проговорював людською мовою. Не рекомендовано шукати відповіді від таких людей, адже вони відступили від живої віри. Біблія неодноразово наголошує, щоб ми трималися віри, були вірними. Апостол Павло, у свою чергу, попереджає, що багато хто відступить від навчання Церкви та піде за вченням бісівським бо їм так буде вигідніше. Таких людей не варто цуратися, але рекомендовано проповідувати покаяння.
5. Через людей, які мають дух віщування. Віщування, або ворожіння, полягає в тому, що хтось через протизаконні дії хоче дізнатися невідоме. До таких дій належать, серед інших: хіромантія, астрологія, виливання на віск тощо. Біблія закликає шукати відповіді у Слові Божому.
Докладайте зусиль, щоб слухати та чути голос Божий. Довіряйте Богу та виділяйте час для молитви та Слову Божому. Отець Юрій Зелінський Слухати інші програми
Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.