Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:10

Молитовна лінія

В ефірі

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Сергієм Воронюком

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Бога Отця Милосердного (Запоріжжя)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

Апостольський символ віри допомагає знайти сенс життя та довіряти Богу до кінця, - отець Олександр Халаїм

Поділитись з друзями
Розпочинаємо цикл катехиз про Апостольський символ віри. Тема першої програми: "Вірую в Бога Отця...". В ефірі духівник Семінарії Святого Духа, що у Городку Подільському, отець Олександр Халаїм.
Коли дорослі готуються до хрещення, що триває близько 3х років то священник запитує, про що кандидат просить Церкву? Кандидат відповідає: "Віру. Віра - це вічне життя", - отець Олександр Халаїм.

Віра - це те, що веде нас до Бога. Це особистий акт та вільна відповідь людини на ініціативу Бога. Таким чином Господь прагне присісти зі мною за бенкетний стіл.

Віра відкриває мені вільний вибір, що є даром. Хтось може запитати, чому ж сьогодні існує стільки зла? Причина в тому, що хтось не хоче відкрити двері Господу та святкувати з Ним за одним столом. Навколо нас багато людей. Чи до кінця ви знаєте своїх близьких: чоловіка, дружину чи дітей? Зауважу, що часто ми не знаємо навіть самих себе. Віра - це дар!

Віра - це коли Бог говорить до людей, як до друзів. Сьогодні жити без віри досить важко. Тому людина має відкритися на діяння Божі та на цю віру.

Ми проходимо різні рівні віри:
1. Слухаємо Слово Боже. Віра мене відкриває на присутність Бога. Тут я чую Його.
2. Пробуджується серце на слухання Бога.
3. Вступ до віри. Це коли хтось допомагає мені зрозуміти Бога.
4. Приймаємо рішення прийняти Ісуса Христа моїм Господом.
5. Беремо участь уаїнствах: Хрещення, Миропомазання, Євхаристія... А вже потім людина сама починає нести Євангеліє іншим. Коли я насправді вірую то буду проповідувати своїм життям.

Віра є основою та сенсом мого життя. Одним із яскравих прикладів віри є Авраам історію життя якого варто дослідити. Віра цілковито перемінює життя Авраама. Він не боїться робити те, що почув від Господа бо повірив та відповів на це запрошення.
Щоб повірити потрібно відійти, відкинути наших божків та ілюзії. Ця подорож віри вимагає радикального послуху та довіри, як це зробив Авраам. Він прямував цілковито до обітниці Бога.

У молитві "Вірую в Бога Отця Вседержителя" ми маємо навчитися довіряти Богу Отцю до кінця навіть, якщо біль прибиває до землі. Прикладом такої віри є Ісус Христос.

Христос говорить, що не залишає нас сиротами. Дехто почувається покинутим забуваючи про цю обітницю Божу. Тому нам потрібна впевненість, що наш Тато поруч та краще знає, як має бути. Авраам показав нам приклад вибору сторони Бога.

Віра - це без страху втратити щось, що віддаляє мене від Бога. Чи я вірю, як Авраам? Сьогодні, коли кожен із нас захищає своє життя, ми маємо потурбуватися і про захист свого вічного життя. Ми покликані прямувати за Богом.

Марія відповіла ангелу: "Ось я, Господня слугиня. Хай станеться мені за Його словом". Бог любить нас та завжди думає про нас, турбується. Він посилає нам допомогу та відповіді, але нам варто надати Йму гідну відповідь та вибрати життя, а не смерть.

- Допоки не пробудимося будемо в рабстві неволі та гріха. 
- Віра - це те, що відкриває нас на майбутнє.
- Віра - це перш за все відкривання на Бога.
- Віра вчить нас бути собою, бути людяними та пізнавати Бога

Духівник Семінарії Святого Духа, що у Городку Подільському, отець Олександр Халаїм.

Слухати інші програми

Відгуки

"Милостиня рятує від смерті", - отець Володимир Кусьнєж

"Милостиня рятує від смерті", - отець Володимир Кусьнєж

Отець Володимир Кусьнєж зупинився на темі посту і милостині в контексті циклу програм "Про релігійні практики Юдеїв".
"Не варто перетворювати молитву на бізнес", - отець Збігнєв Савчук

"Не варто перетворювати молитву на бізнес", - отець Збігнєв Савчук

Отець Збігнєв Савчук говорив про "Зустріч з Господом на молитві".
"Сталося чудо: Серце - виявилося живим!" - сестра Каміла Кармалюк

"Сталося чудо: Серце - виявилося живим!" - сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорила про важливі факти та акценти у темі "У школі Діви Марії - Матері Євхаристії".
"Під час відпущення гріхів сльози маленького Ісуса очищують мою душу", - о.Віталій Козак про те як свята Тереза переживала покаяння

"Під час відпущення гріхів сльози маленького Ісуса очищують мою душу", - о.Віталій Козак про те як свята Тереза переживала покаяння

Хранитель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, отець Віталій Козак, продовжує знайомити слухачів Радіо Марія зі святою Терезою від Дитяти Ісус. Катехит розповідає про короткий відрізок із життя святої, коли їй було 7-8 років. В програмі почуєте як юна Тереза пережила свою Першу Сповідь, та як вона згадує про участь у Травневих молебнях
"Покора для ченця є найважливішою, бо це лише Божа якість", - о.Андрій Немченко

"Покора для ченця є найважливішою, бо це лише Божа якість", - о.Андрій Немченко

Священник з Ордену Братів Менших Францисканців, отець Андрій Немченко, в продовженні циклу катехез: "Взяти хрест і йти за Господом" в цій серії говорить про Богопосвячене життя. Значну частину програми катехит приділяє розповіді про власний досвід чернецтва, і згадує свою першу зустріч патріархом Францисканців в Україні, отцем Мартиніаном Дажицьким.