Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Катехиза продовження

"Благовіщення навчає розумінню, що Бог завжди приходить вчасно", - брат-капуцин Сергій Воронюк

Поділитись з друзями
Створено: 2023-03-20
Передача: Катехиза
Про Благовіщення Діві Марії та Благовіщення Йосифу розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк.
Пропоную вам роздумувати над уривком Благовіщення з Євангелія Св. Луки. "А шостого місяця від Бога був посланий Ангел Гавриїл у галілейське місто Назарет,до діви, що заручена з мужем була, на ім'я йому Йосип, із дому Давидового, а ім'я діві Марія.  І, ввійшовши до неї, промовив: Радій, благодатная, Господь із тобою! Ти благословенна між жонами!  Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. А Ангел промовив до неї: Не бійся, Маріє, бо в Бога благодать ти знайшла!  І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус.  Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида.  І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця.  А Марія озвалась до Ангела: Як же станеться це, коли мужа не знаю?...  І Ангел промовив у відповідь їй: Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий!  А ото твоя родичка Єлисавета і вона зачала в своїй старості сина, і оце шостий місяць для неї, яку звуть неплідною.  Бо для Бога нема неможливої жадної речі!  А Марія промовила: Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм! І відійшов Ангел від неї.  Тими днями зібралась Марія й пішла, поспішаючи, у гірську околицю, у місто Юдине. Євангеліє від Луки 1:26-39

  Відносини між Богом та людиною, про які ми прочитали в цьому уривку, називаються блага вість - Благовіщення. Ця таємниця навчає нас  розуміти, що Бог приходить завжди вчасно. І навіть коли ми сумніваємося, що Бог невчасно приходить в життя то цей уривок вказує нам, що Він все розуміє та приходить вчасно, - брат-капуцин Сергій Воронюк.

  Тут ми бачимо, що ангел приходить коли Йосиф та Марія вже заручені, але ще не живуть разом. Живучи в суспільстві де люди можуть порахувати коли відбулося зачаття дитини Йосиф не побоявся відповідальності.

  Інколи нам здається, що Господь не повністю знає мої слабкості, здається, що відповідальність, яку взяв не під силу мені. Так само й Діва Марія не до кінця розуміла, як відбудеться зачаття та народження Ісуса Христа.

  Господь надзвичайно довіряє людині. Те, що Бог довіряв Йосифу ми бачимо,як Він посилає Архангела Гавриїла до Марії. Тобто Бог знав, що можна довіритися Йосифу перед тим, як послати ангела до Марії.

  Ми тут можемо побачити, як Господь говорить до людей.

  1. Звернення Архангела до Марії стривожило її. Так буває і в нашому житті - спочатку, після звернення Бога до нас, ми можемо бути спантеличені. Поспостерігайте за своїм серцем, чи воно переживає зараз багато стресів? У такому випадку Бог може допустити пустелю в житт людини, щоб особа змогла зосередитися на головному;
  2. Марія запитує, як це має здійснитися;
  3. Марія приймає рішення.

  Господь дозволив, щоб Йосиф пережив хвилювання та прийняв рішення відпустити Марію. Цікаво, що він не хотів кривити серцем і не хотів бути лукавим перед Господом. Із Благовіщення Марії та Йосифу ми бачимо, що Господь розкриває хто вони в Його очах. Діві Марії Він каже, що вона повна благодаті, а до Йосифа, що він праведний.

  Чому наші предки так сильно благоговіли перед святом Благовіщення? Річ у тім, що тут ми торкаємося початку життя. Історія Ісуса розпочинається не від Його народження, а від Благовіщення. Тобто вони відчували, що це момент, коли Бог поселяється серед свого народу. Внутрішня постава Діви Марії - покора та послух.

З повагою брат-капуцин Сергій Воронюк

Слухати інші програми


Відгуки

"Діяльність сатани проникне навіть у Церкву!" - вражаюче послання Богородиці в Акіто

"Діяльність сатани проникне навіть у Церкву!" - вражаюче послання Богородиці в Акіто

Отець Григорій Рассоленко розповідає про третє Об'явлення Богородиці у японському місті Акіто.
"Дорога світла" - книга, що допоможе покращити відносини з Христом Воскреслим

"Дорога світла" - книга, що допоможе покращити відносини з Христом Воскреслим

Про Хресну Дорогу та книгу "Дорога світла" говоримо із заступником Голови Комісії душпастирства молоді РКЦ в Україні, отцем Міхалом Воцялом. 
Бог - джерело гідності християнина, - отець Микола Бєлічев

Бог - джерело гідності християнина, - отець Микола Бєлічев

"На жаль, сьогодні, християнство немає помітного впливу на державу та народ, а багато людей зачиняються у своєму егоїзмі. Саме тут, в служінні ближньому, проявляєтья моя гідність", - пояснює отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-Католицька парафія Святого Сімейства, м. Харків. 
"Богородиця в Меджугор'є прямо не говорить про наближення Апокаліпсису, але  переконливо просить про навернення людства", - Тереза Гажійова

"Богородиця в Меджугор'є прямо не говорить про наближення Апокаліпсису, але переконливо просить про навернення людства", - Тереза Гажійова

Засновниця спільноти "Світло Марії", Тереза Гажійова коментує нове послання Богородиці у Меджугор'є.
"Через мури брехні люди не бачать, що вбивати зачатих дітей - це велике зло", - о.Роман Казьмєрчак

"Через мури брехні люди не бачать, що вбивати зачатих дітей - це велике зло", - о.Роман Казьмєрчак

Катехеза з отцем Романом Казьмєрчаком у співпраці з Комісією у справах душпастирства родин РКЦ на тему: 'Значення молитви в боротьбі за захист людського життя до народження. Досвід молитовних рухів.'

Свідчення про значення молитви за дитину в утробі матері дають Володимир Блажеєв, батько 14-ти дітей, та Аліна Глущак, мати 5-х дітей.