Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

"Благовіщення навчає розумінню, що Бог завжди приходить вчасно", - брат-капуцин Сергій Воронюк

Поділитись з друзями
Створено: 2023-03-20
Передача: Катехиза
Про Благовіщення Діві Марії та Благовіщення Йосифу розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк.
Пропоную вам роздумувати над уривком Благовіщення з Євангелія Св. Луки. "А шостого місяця від Бога був посланий Ангел Гавриїл у галілейське місто Назарет,до діви, що заручена з мужем була, на ім'я йому Йосип, із дому Давидового, а ім'я діві Марія.  І, ввійшовши до неї, промовив: Радій, благодатная, Господь із тобою! Ти благословенна між жонами!  Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. А Ангел промовив до неї: Не бійся, Маріє, бо в Бога благодать ти знайшла!  І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус.  Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида.  І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця.  А Марія озвалась до Ангела: Як же станеться це, коли мужа не знаю?...  І Ангел промовив у відповідь їй: Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий!  А ото твоя родичка Єлисавета і вона зачала в своїй старості сина, і оце шостий місяць для неї, яку звуть неплідною.  Бо для Бога нема неможливої жадної речі!  А Марія промовила: Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм! І відійшов Ангел від неї.  Тими днями зібралась Марія й пішла, поспішаючи, у гірську околицю, у місто Юдине. Євангеліє від Луки 1:26-39

  Відносини між Богом та людиною, про які ми прочитали в цьому уривку, називаються блага вість - Благовіщення. Ця таємниця навчає нас  розуміти, що Бог приходить завжди вчасно. І навіть коли ми сумніваємося, що Бог невчасно приходить в життя то цей уривок вказує нам, що Він все розуміє та приходить вчасно, - брат-капуцин Сергій Воронюк.

  Тут ми бачимо, що ангел приходить коли Йосиф та Марія вже заручені, але ще не живуть разом. Живучи в суспільстві де люди можуть порахувати коли відбулося зачаття дитини Йосиф не побоявся відповідальності.

  Інколи нам здається, що Господь не повністю знає мої слабкості, здається, що відповідальність, яку взяв не під силу мені. Так само й Діва Марія не до кінця розуміла, як відбудеться зачаття та народження Ісуса Христа.

  Господь надзвичайно довіряє людині. Те, що Бог довіряв Йосифу ми бачимо,як Він посилає Архангела Гавриїла до Марії. Тобто Бог знав, що можна довіритися Йосифу перед тим, як послати ангела до Марії.

  Ми тут можемо побачити, як Господь говорить до людей.

  1. Звернення Архангела до Марії стривожило її. Так буває і в нашому житті - спочатку, після звернення Бога до нас, ми можемо бути спантеличені. Поспостерігайте за своїм серцем, чи воно переживає зараз багато стресів? У такому випадку Бог може допустити пустелю в житт людини, щоб особа змогла зосередитися на головному;
  2. Марія запитує, як це має здійснитися;
  3. Марія приймає рішення.

  Господь дозволив, щоб Йосиф пережив хвилювання та прийняв рішення відпустити Марію. Цікаво, що він не хотів кривити серцем і не хотів бути лукавим перед Господом. Із Благовіщення Марії та Йосифу ми бачимо, що Господь розкриває хто вони в Його очах. Діві Марії Він каже, що вона повна благодаті, а до Йосифа, що він праведний.

  Чому наші предки так сильно благоговіли перед святом Благовіщення? Річ у тім, що тут ми торкаємося початку життя. Історія Ісуса розпочинається не від Його народження, а від Благовіщення. Тобто вони відчували, що це момент, коли Бог поселяється серед свого народу. Внутрішня постава Діви Марії - покора та послух.

З повагою брат-капуцин Сергій Воронюк

Слухати інші програми


Відгуки

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

Постава тіла в молитві. "Молитися Розарій лежачи дуже корисно", - отець Рафал Мишковський

На колінах, сидячи, стоячи, преклонитися, із закритими очима, в танці... Як наше тіло може брати участь у молитві розповідає отець кармеліт Санктуарію Матері Божої Бердичівської Рафал Мишковський.

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

"Язичників захоплювала віра християн, з якою ті йдуть на смерть, і вони шукали зустрічі з ними", - отець Костянтин Морозов

Як перші християни переживали зустріч з Господом та виражали це в літургії у спільнотах? Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ.


"Я раділа... від думки, що матиму таємничий хрест на чолі, який ставить Єпископ", - св.Тереза від Дитяти Ісус

"Я раділа... від думки, що матиму таємничий хрест на чолі, який ставить Єпископ", - св.Тереза від Дитяти Ісус

Чергова програма з циклу катехез,  в яких отець Віталій Козак, настоятель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві розповідає про життя святої Терези від Дитяти Ісус. Цей ефір описує як відбувалося приготування святої Терези до таїнства Миропомазання.
"Без Божої допомоги неможливо уявити образ ідеальної краси", - отець Міхал Бранкевич

"Без Божої допомоги неможливо уявити образ ідеальної краси", - отець Міхал Бранкевич

Міхал Бранкевич коментує Пастирську конституцію Другого Ватиканського собору - Gaudium et Spes (Радість і надія) у розрізі впливу віри на культуру.
"Рішення про Прихід Ісуса Христа було прийняте до гріхопадіння", - брат Олександр Могильний

"Рішення про Прихід Ісуса Христа було прийняте до гріхопадіння", - брат Олександр Могильний

З братом Олександром Могильним з Ордену Братів Менших Капуцинів говоримо про гідність людської особи в контексті Вознесіння Ісуса Христа.