Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:20

Пісня Перемоги

В ефірі

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція із Санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію (Бердичів)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

"Благовіщення навчає розумінню, що Бог завжди приходить вчасно", - брат-капуцин Сергій Воронюк

Поділитись з друзями
Створено: 2023-03-20
Передача: Катехиза
Про Благовіщення Діві Марії та Благовіщення Йосифу розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк.
Пропоную вам роздумувати над уривком Благовіщення з Євангелія Св. Луки. "А шостого місяця від Бога був посланий Ангел Гавриїл у галілейське місто Назарет,до діви, що заручена з мужем була, на ім'я йому Йосип, із дому Давидового, а ім'я діві Марія.  І, ввійшовши до неї, промовив: Радій, благодатная, Господь із тобою! Ти благословенна між жонами!  Вона ж затривожилась словом, та й стала роздумувати, що б то значило це привітання. А Ангел промовив до неї: Не бійся, Маріє, бо в Бога благодать ти знайшла!  І ось ти в утробі зачнеш, і Сина породиш, і даси Йому ймення Ісус.  Він же буде Великий, і Сином Всевишнього званий, і Господь Бог дасть Йому престола Його батька Давида.  І повік царюватиме Він у домі Якова, і царюванню Його не буде кінця.  А Марія озвалась до Ангела: Як же станеться це, коли мужа не знаю?...  І Ангел промовив у відповідь їй: Дух Святий злине на тебе, і Всевишнього сила обгорне тебе, через те то й Святе, що народиться, буде Син Божий!  А ото твоя родичка Єлисавета і вона зачала в своїй старості сина, і оце шостий місяць для неї, яку звуть неплідною.  Бо для Бога нема неможливої жадної речі!  А Марія промовила: Я ж Господня раба: нехай буде мені згідно з словом твоїм! І відійшов Ангел від неї.  Тими днями зібралась Марія й пішла, поспішаючи, у гірську околицю, у місто Юдине. Євангеліє від Луки 1:26-39

  Відносини між Богом та людиною, про які ми прочитали в цьому уривку, називаються блага вість - Благовіщення. Ця таємниця навчає нас  розуміти, що Бог приходить завжди вчасно. І навіть коли ми сумніваємося, що Бог невчасно приходить в життя то цей уривок вказує нам, що Він все розуміє та приходить вчасно, - брат-капуцин Сергій Воронюк.

  Тут ми бачимо, що ангел приходить коли Йосиф та Марія вже заручені, але ще не живуть разом. Живучи в суспільстві де люди можуть порахувати коли відбулося зачаття дитини Йосиф не побоявся відповідальності.

  Інколи нам здається, що Господь не повністю знає мої слабкості, здається, що відповідальність, яку взяв не під силу мені. Так само й Діва Марія не до кінця розуміла, як відбудеться зачаття та народження Ісуса Христа.

  Господь надзвичайно довіряє людині. Те, що Бог довіряв Йосифу ми бачимо,як Він посилає Архангела Гавриїла до Марії. Тобто Бог знав, що можна довіритися Йосифу перед тим, як послати ангела до Марії.

  Ми тут можемо побачити, як Господь говорить до людей.

  1. Звернення Архангела до Марії стривожило її. Так буває і в нашому житті - спочатку, після звернення Бога до нас, ми можемо бути спантеличені. Поспостерігайте за своїм серцем, чи воно переживає зараз багато стресів? У такому випадку Бог може допустити пустелю в житт людини, щоб особа змогла зосередитися на головному;
  2. Марія запитує, як це має здійснитися;
  3. Марія приймає рішення.

  Господь дозволив, щоб Йосиф пережив хвилювання та прийняв рішення відпустити Марію. Цікаво, що він не хотів кривити серцем і не хотів бути лукавим перед Господом. Із Благовіщення Марії та Йосифу ми бачимо, що Господь розкриває хто вони в Його очах. Діві Марії Він каже, що вона повна благодаті, а до Йосифа, що він праведний.

  Чому наші предки так сильно благоговіли перед святом Благовіщення? Річ у тім, що тут ми торкаємося початку життя. Історія Ісуса розпочинається не від Його народження, а від Благовіщення. Тобто вони відчували, що це момент, коли Бог поселяється серед свого народу. Внутрішня постава Діви Марії - покора та послух.

З повагою брат-капуцин Сергій Воронюк

Слухати інші програми


Відгуки

"Дійте та не бійтеся помилок, адже вони мають бути", - отець Петро Тереля

"Дійте та не бійтеся помилок, адже вони мають бути", - отець Петро Тереля

"Сьогодні маємо три фронти: духовний, волонтерський та фронт майбутнього. Перемогти нам допоможе наполегливість", — говорить священник Мукачівської греко-католицької єпархії, адміністратор парафії Пресвятої Євхаристії в селі Верхні Ворота Мукачівського району (Воловецький деканат), отець Петро Тереля.
Зцілення: що треба знати?

Зцілення: що треба знати?

Що таке хвороба та як Бог дивиться на уздоровлення? Третя програма про дари надприродного зцілення. Гість ефіру душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
Авраам був ТАКОЮ ж людиною, як і ми

Авраам був ТАКОЮ ж людиною, як і ми

Піар-менеджер Видавництва Святого Павла, пані Юлія Берт презентує нову книгу отця Аркадіуша Пасьніка "Авраам".
Йти до всіх народів: Про важливість служіння та розпізнання покликання розповідає брат Микола Орач

Йти до всіх народів: Про важливість служіння та розпізнання покликання розповідає брат Микола Орач

"Зробіть перший крок. Очищуйте свої наміри від гріха іспитом сумління та сповіддю". Про служіння та покликання розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Ікона - це дуже потужний спосіб євангелізації, а написати ікону не так складно", - о.Андрій Стебівка

"Ікона - це дуже потужний спосіб євангелізації, а написати ікону не так складно", - о.Андрій Стебівка

Катехезу, присвячену богослов’ю ікони в католицькій традиції, на Радіо Марія проводить отець Андрій Стебівка із Закарпаття. Священник володіє особливим даром — він пише ікони. У програмі отець Андрій розповідає про свої перші кроки на шляху іконописця. Він підкреслює, що для нього іконопис — це спосіб виразити любов, а також через ікону він євангелізує.