Слухати Радіо

Зараз в ефірі

12:00

Ангел Господній

В ефірі

Розарій

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

Блаженна людина, яка не ходила за порадою безбожників

Поділитись з друзями
Друга катехиза про Святого Іринея, якого Папа Франциск проголосив учителем Церкви. Розповідає отець Енріке Лопес Імбернон. 

Доброго дня всім, дорогі слухачі Радіо Марія. 

 Ми продовжуємо цикл катехиз, присвячених твору Епідейксис святого Іринея, "єпископа і богослова, якому так багато завдячує віра всієї Церкви", як сказав колись Папа св. Іван Павло ІІ

  На попередній катехизі ми дізналися про життя цього нещодавно проголошеного вчителя Церкви, і я коментував з усіма вами перший пункт катехизму для дорослих, який він нам залишив. 

  Святий Іриней говорив нам про важливість слідування шляхом побожності, шляхом служіння Богові, висхідним і освітлиним, який єднає нас з Ним і вводить в Царство Небесне. Для того, щоб слідувати шляхом віри, Іриней, в першому пункті, взяв на себе зобов'язання викладати ці істини разом, утворюючи тіло, послідовний і глобальний виклад, повний і чистий, вчення апостолів.

На цій другій зустрічі ми почуємо про необхідність спізнання нашої віри. Читаємо пункт номер 2 з прологу Епідейксису:

  "А оскільки людина є живою істотою складеною з душі і тіла, то необхідно і доцільно, щоб вона існувала завдяки цим двом елементам; а оскільки від одного і від другого, від обох, витікають падіння, то чистота тіла полягає в тому, щоб утримуватися і уникати всякої нечестивої речі і всякого несправедливого вчинку, а чистота душі - в тому, щоб зберігати недоторканну віру в Бога, не додаючи до неї і не віднімаючи від неї. Бо побожність тьмяніє і втрачає свою ясність, коли його оскверняє нечистота тіла; вона ламається, плямується і розпадається, коли в душу входить помилка; вона буде збережена у своїй красі і в правильній пропорції, коли в душі постійно перебуває істина, а в тілі - святість. Але яка користь від знання істини на словах, якщо тіло осквернене і чиняться принизливі вчинки; яка користь від святості тіла, якщо істина не гніздиться в душі? 

  Отже, обидва вони радіють бути разом, є союзниками і рука об руку прагнуть привести людину до Божої присутності. Ось чому Дух Святий говорить устами Давида: Блаженна людина, яка не ходила за порадою безбожників (Пс 1:1), тобто за порадою людей, які не знають Бога; насправді, безбожними є ті, хто не шанує Того, Хто за природою є Богом. 

  Тому Слово говорить до Мойсея: Я є той, хто є (Вих 3,14). Отже, той, хто не шанує Того, Хто є насправді, є безбожником. Той, хто не став на дорогу грішників (Пс 1,1). А грішники - це ті, котрі посідають знання Бога і не виконують Його заповідей, тобто ті, котрі Його зневажають. І не сидить він на кафедрі циніків (Пс 1,1). Циніки - це ті, котрі фальшивими і збоченими вченнями розбещують не тільки себе, але й інших. Кафедра - це фактично символ школи. Так само і єретики: вони сидять на кафедрі циніків і розбещують тих, хто приймає отруту їхніх доктрин".

Отець Енріке Лопес Імбернон.

Слухати інші програми

Відгуки

Чому життєво необхідно навчитися прощати? - пояснює отець Валентин Матушевський

Чому життєво необхідно навчитися прощати? - пояснює отець Валентин Матушевський

Отець Валентин Матушевський коментує Єванегліє від Матея 18, 21-35. Основним акцентом програми був момент пов'язаний з умінням прощати. Без цього неможливо бути християнином.
Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Церковний спів. Псалми, гімни, поетичні роздуми

Про церковний спів розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
Що Господь від нас хоче у цій ситуації? - катехиза отця Василя Германюка

Що Господь від нас хоче у цій ситуації? - катехиза отця Василя Германюка

Отець Василь Германюк говорив про Хресну дорогу християнина.
Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Священномученик Григорій, просвітитель Великої Вірменії

Про Святого Григорія, просвітителя Вірменії розповідає отець Олег Кіндій, парафія  Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті. (м. Львів)
Який зв'язок між деревом пізнання добра і зла і деревиною на якій розіп'яли Ісуса Христа? - пояснює отець Гжегож Вавжиняк

Який зв'язок між деревом пізнання добра і зла і деревиною на якій розіп'яли Ісуса Христа? - пояснює отець Гжегож Вавжиняк

Сьогодні РКЦ відзначає велику урочистість: Воздвиження Хреста Господнього.
Отець Гжегож Вавжиняк відкривав таємницю вищезгаданого свята, окремо зупинившись на Храмі Гробу Господнього, що знаходиться в Єрусалимі.