Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
Ангел Господній
Хресна Дорога
Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)
Денний ефір
Коронка до Божого Милосердя
Дитяча катехиза
Катехиза
Дитяча молитва
Дитяча катехиза
Новини
Голос народу, голос Божий
Літургія годин (Бревіарій)
Св.Літургія з Санктуарію Бога Отця Милосердного (Запоріжжя)
Молитовна лінія
Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)
Вечірній ефір
Доброго дня всім, дорогі слухачі Радіо Марія.
Ми продовжуємо цикл катехиз, присвячених твору Епідейксис святого Іринея, "єпископа і богослова, якому так багато завдячує віра всієї Церкви", як сказав колись Папа св. Іван Павло ІІ.
На попередній катехизі ми дізналися про життя цього нещодавно проголошеного вчителя Церкви, і я коментував з усіма вами перший пункт катехизму для дорослих, який він нам залишив.
Святий Іриней говорив нам про важливість слідування шляхом побожності, шляхом служіння Богові, висхідним і освітлиним, який єднає нас з Ним і вводить в Царство Небесне. Для того, щоб слідувати шляхом віри, Іриней, в першому пункті, взяв на себе зобов'язання викладати ці істини разом, утворюючи тіло, послідовний і глобальний виклад, повний і чистий, вчення апостолів.
На цій другій зустрічі ми почуємо про необхідність спізнання нашої віри. Читаємо пункт номер 2 з прологу Епідейксису:
"А оскільки людина є живою істотою складеною з душі і тіла, то необхідно і доцільно, щоб вона існувала завдяки цим двом елементам; а оскільки від одного і від другого, від обох, витікають падіння, то чистота тіла полягає в тому, щоб утримуватися і уникати всякої нечестивої речі і всякого несправедливого вчинку, а чистота душі - в тому, щоб зберігати недоторканну віру в Бога, не додаючи до неї і не віднімаючи від неї. Бо побожність тьмяніє і втрачає свою ясність, коли його оскверняє нечистота тіла; вона ламається, плямується і розпадається, коли в душу входить помилка; вона буде збережена у своїй красі і в правильній пропорції, коли в душі постійно перебуває істина, а в тілі - святість. Але яка користь від знання істини на словах, якщо тіло осквернене і чиняться принизливі вчинки; яка користь від святості тіла, якщо істина не гніздиться в душі?
Отже, обидва вони радіють бути разом, є союзниками і рука об руку прагнуть привести людину до Божої присутності. Ось чому Дух Святий говорить устами Давида: Блаженна людина, яка не ходила за порадою безбожників (Пс 1:1), тобто за порадою людей, які не знають Бога; насправді, безбожними є ті, хто не шанує Того, Хто за природою є Богом.
Тому Слово говорить до Мойсея: Я є той, хто є (Вих 3,14). Отже, той, хто не шанує Того, Хто є насправді, є безбожником. Той, хто не став на дорогу грішників (Пс 1,1). А грішники - це ті, котрі посідають знання Бога і не виконують Його заповідей, тобто ті, котрі Його зневажають. І не сидить він на кафедрі циніків (Пс 1,1). Циніки - це ті, котрі фальшивими і збоченими вченнями розбещують не тільки себе, але й інших. Кафедра - це фактично символ школи. Так само і єретики: вони сидять на кафедрі циніків і розбещують тих, хто приймає отруту їхніх доктрин".
Отець Енріке Лопес Імбернон.
Слухати інші програми
Мудреці прийшли до Вифлеєму, щоб побачити новонародженого Царя — Ісуса Христа** (пор. Мт. 2:1–2). Влада в нашому житті є тим простором, через який Бог об’являється нам. Це місце, де ми пізнаємо істину, оцінюємо ситуації та зустрічаємо світло Божої присутності.