Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

Двоєдушність може призвести до шизофренії та соціопатичного розладу, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про причини та наслідки лицемірства розповідає отець Міхал Бранкевич. "В такому стані людина магається догодити всім: одне говорить, інше робить, а третє має на увазі. Це лицемірна позиція, як кажуть в народі: "І Богу свічку поставить і дияволу". 
Наблизьтесь до Бога і Він наблизиться до вас. Очистіть руки, грішники і очистіть серця двоєдушні. (Якова 4:8)

Поняття ДВОЄДУШНИЙ має в Українській мові 15 синонімів, серед яких: лицемірний, нещирий, брехливий, слизький, фальшивий.


Двоєдушність - це небезпечний стан який може привести до шизофренії. В такому стані людина магається догодити всім, одне говорить, інше робить, а третє має на увазі. Це лицемірна позиція, як кажуть в народі: "І Богу свічку поставить і дияволу". 


Багато зла в поширенні двоєдушності зробив комунізм, коли люди недовіряли, лукавили. Є таке поняття "гомосовєтікус", що характеризує людей пострадянського періоду, які залишили совіцький спосіб мислення, невігластво. Така людина одне думає, друге говорить, а третє робить. 

В Євангелії Ісус Христос застерігає нас, щоб ми остерігалися фарисейської закваски. Він викривав лицемірів та вказував, що вони ззовні виглядають поважно, а всередині повні лицемірства.


Двоєдушність проявляється в тому, що людина намагається захистити своє лице. Причиною двоєдушності є страх. Це повсякденна форма лицемірства, але в цьому немає нічого катастрофічного бо тут є шанс видужати спілкуючись зі щирими людьми.


Але є дуже небезпечна форма двоєдушності під назвою практичний атеїзм. Це коли особа ходить до Церкви та не сумнівається в існуванні Бога, а також використовує Його для досягнення своїх цілей. І до певного часу Бог буде допомагати такій людині.


Христос застерігав, що: "Не можете служити Богу та мамоні". Тут Спаситель вказує на небезпеку, що людина намагається підстрахувати себе покладаючись тільки на свої сили, а Бога кличе коли проблеми.

Не забувайте, що диявол не спить, а завжди хоче згіршити нас.
Людина, яка щира перед Богом побачить небезпеку лицемірства. Причиною та рушійною силою лицемірства є СТРАХ. Якщо цим не займати то страх може стати постійним переживанням та причиною лицемірного стилю життя.

Аналізуйте себе! Коли захочеться критикувати та осудити когось - згадайте слова Христа: "Не судіть то й Вас не будуть судити". ОСУД є ознакою лицемірства. Бо ти не можеш знати чому людина вчинила так чи інакше, а вже висловлюєш критику. 
У випадку токсичного лицемір'я нам найкраще допоможе змінити себе ПОКОРА. Коли ти сприймаєш ситуацію т адієш згідно зі Словом Божим. 

Цей світ постійно сприяє, щоб людина не була щирою, природньою і тут є причина лицемірства - кумири. Тобто людина перестає жити природним життям, а намагається бути схожою на іншу людину. Люди намагаються стати кращими, успішними, багатими і не помічають, що втрачають свою ідентичність.


Але наша мета - це любов, яка не можлива без другої особи. Бог любить нас такими, якими ми є.

Відгуки

Чому Церква встановлює придорожні каплиці?

Чому Церква встановлює придорожні каплиці?

У програмі "У Ваших намірах" отець Вальдемар Павелець розповідає про традицію встановлення придорожніх капличок. Священник пояснює, звідки бере початок це явище та яку роль відіграють придорожні каплички в житті спільноти віруючих.
"Пісня найбільше виражає мене та допомагає забути про все", - отець Максиміліан Подвіка

"Пісня найбільше виражає мене та допомагає забути про все", - отець Максиміліан Подвіка

"Щодня молився за своє призначення та зрозумів, що у розпізнанні покликання важливі такі складові: молитва, тиша та дослідження", — отець Максиміліан Подвіка з Ордену кармелітів босих.
"Коли вирішуємо проблеми - обираймо Бога, а не егоїзм", - отець Петро Франків

"Коли вирішуємо проблеми - обираймо Бога, а не егоїзм", - отець Петро Франків

Отець Петро Франків говорив про силу та міць, які приносять справжнє щастя.
"Без покаяння людина стає невільником гріха", - отець Григорій Рогацький

"Без покаяння людина стає невільником гріха", - отець Григорій Рогацький

Про єдність з Богом до якої закликає нас Богородиця розповідає отець Григорій Рогацький, зі згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, Івано-Франківськ. "Ми повинні постійно бути готовими з чистою душею перейти до вічності".
"Діва Марія закликає кожного побачити себе в Бозі", - отець Рафал Мишковський

"Діва Марія закликає кожного побачити себе в Бозі", - отець Рафал Мишковський

Про спомин пресвятої Діви Марії Фатімської та молитву кожного із нас розповідає отець-кармеліт Рафал Мишковський.