Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:40

Дитяча катехиза

В ефірі

Дайджест від Credo

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Концерт привітань та гарного настрою

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

Двоєдушність може призвести до шизофренії та соціопатичного розладу, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про причини та наслідки лицемірства розповідає отець Міхал Бранкевич. "В такому стані людина магається догодити всім: одне говорить, інше робить, а третє має на увазі. Це лицемірна позиція, як кажуть в народі: "І Богу свічку поставить і дияволу". 
Наблизьтесь до Бога і Він наблизиться до вас. Очистіть руки, грішники і очистіть серця двоєдушні. (Якова 4:8)

Поняття ДВОЄДУШНИЙ має в Українській мові 15 синонімів, серед яких: лицемірний, нещирий, брехливий, слизький, фальшивий.


Двоєдушність - це небезпечний стан який може привести до шизофренії. В такому стані людина магається догодити всім, одне говорить, інше робить, а третє має на увазі. Це лицемірна позиція, як кажуть в народі: "І Богу свічку поставить і дияволу". 


Багато зла в поширенні двоєдушності зробив комунізм, коли люди недовіряли, лукавили. Є таке поняття "гомосовєтікус", що характеризує людей пострадянського періоду, які залишили совіцький спосіб мислення, невігластво. Така людина одне думає, друге говорить, а третє робить. 

В Євангелії Ісус Христос застерігає нас, щоб ми остерігалися фарисейської закваски. Він викривав лицемірів та вказував, що вони ззовні виглядають поважно, а всередині повні лицемірства.


Двоєдушність проявляється в тому, що людина намагається захистити своє лице. Причиною двоєдушності є страх. Це повсякденна форма лицемірства, але в цьому немає нічого катастрофічного бо тут є шанс видужати спілкуючись зі щирими людьми.


Але є дуже небезпечна форма двоєдушності під назвою практичний атеїзм. Це коли особа ходить до Церкви та не сумнівається в існуванні Бога, а також використовує Його для досягнення своїх цілей. І до певного часу Бог буде допомагати такій людині.


Христос застерігав, що: "Не можете служити Богу та мамоні". Тут Спаситель вказує на небезпеку, що людина намагається підстрахувати себе покладаючись тільки на свої сили, а Бога кличе коли проблеми.

Не забувайте, що диявол не спить, а завжди хоче згіршити нас.
Людина, яка щира перед Богом побачить небезпеку лицемірства. Причиною та рушійною силою лицемірства є СТРАХ. Якщо цим не займати то страх може стати постійним переживанням та причиною лицемірного стилю життя.

Аналізуйте себе! Коли захочеться критикувати та осудити когось - згадайте слова Христа: "Не судіть то й Вас не будуть судити". ОСУД є ознакою лицемірства. Бо ти не можеш знати чому людина вчинила так чи інакше, а вже висловлюєш критику. 
У випадку токсичного лицемір'я нам найкраще допоможе змінити себе ПОКОРА. Коли ти сприймаєш ситуацію т адієш згідно зі Словом Божим. 

Цей світ постійно сприяє, щоб людина не була щирою, природньою і тут є причина лицемірства - кумири. Тобто людина перестає жити природним життям, а намагається бути схожою на іншу людину. Люди намагаються стати кращими, успішними, багатими і не помічають, що втрачають свою ідентичність.


Але наша мета - це любов, яка не можлива без другої особи. Бог любить нас такими, якими ми є.

Відгуки

Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Про що можна просити в молитві у Архангелів?

Сьогодні свята РКЦ відзначає урочистість святих Архангелів Михаїла, Рафаїла та Гавриїла.
"Сьогодні інститут родини особливо наражений на різні виклики цього світу", - о.Вальдемар Павелець

"Сьогодні інститут родини особливо наражений на різні виклики цього світу", - о.Вальдемар Павелець

Отець Вальдемар Павелець в програмі "У Ваших намірах" розповідає про діяльність Комісії у справах родин при Конференції єпископів РКЦ в Україні. Священник наголошує, що сьогодні перед християнськими родинами стоїть багато викликів, а для українських сімей чинником занепокоєння є війна, наслідком якої є вимушене розділення сімей.
У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

29 вересня у свято св. Архангела Михаїла, о 18.00 в костелі св. Миколая в Києві, що на вул. Великій Васильківській 75, відбудеться урочисте внесення каменю з гроту (печери) Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл, а також встановлення статуї святого Архангела Михаїла на її постійне місце у храмі. Про встановлення каменю з гори де обявився Архангел Михаїл в костелі Миколая в Києві розповідає настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський.
Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю".