Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:10

Недільні читання

В ефірі

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Відкрите питання

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

Двоєдушність може призвести до шизофренії та соціопатичного розладу, - отець Міхал Бранкевич

Поділитись з друзями
Про причини та наслідки лицемірства розповідає отець Міхал Бранкевич. "В такому стані людина магається догодити всім: одне говорить, інше робить, а третє має на увазі. Це лицемірна позиція, як кажуть в народі: "І Богу свічку поставить і дияволу". 
Наблизьтесь до Бога і Він наблизиться до вас. Очистіть руки, грішники і очистіть серця двоєдушні. (Якова 4:8)

Поняття ДВОЄДУШНИЙ має в Українській мові 15 синонімів, серед яких: лицемірний, нещирий, брехливий, слизький, фальшивий.


Двоєдушність - це небезпечний стан який може привести до шизофренії. В такому стані людина магається догодити всім, одне говорить, інше робить, а третє має на увазі. Це лицемірна позиція, як кажуть в народі: "І Богу свічку поставить і дияволу". 


Багато зла в поширенні двоєдушності зробив комунізм, коли люди недовіряли, лукавили. Є таке поняття "гомосовєтікус", що характеризує людей пострадянського періоду, які залишили совіцький спосіб мислення, невігластво. Така людина одне думає, друге говорить, а третє робить. 

В Євангелії Ісус Христос застерігає нас, щоб ми остерігалися фарисейської закваски. Він викривав лицемірів та вказував, що вони ззовні виглядають поважно, а всередині повні лицемірства.


Двоєдушність проявляється в тому, що людина намагається захистити своє лице. Причиною двоєдушності є страх. Це повсякденна форма лицемірства, але в цьому немає нічого катастрофічного бо тут є шанс видужати спілкуючись зі щирими людьми.


Але є дуже небезпечна форма двоєдушності під назвою практичний атеїзм. Це коли особа ходить до Церкви та не сумнівається в існуванні Бога, а також використовує Його для досягнення своїх цілей. І до певного часу Бог буде допомагати такій людині.


Христос застерігав, що: "Не можете служити Богу та мамоні". Тут Спаситель вказує на небезпеку, що людина намагається підстрахувати себе покладаючись тільки на свої сили, а Бога кличе коли проблеми.

Не забувайте, що диявол не спить, а завжди хоче згіршити нас.
Людина, яка щира перед Богом побачить небезпеку лицемірства. Причиною та рушійною силою лицемірства є СТРАХ. Якщо цим не займати то страх може стати постійним переживанням та причиною лицемірного стилю життя.

Аналізуйте себе! Коли захочеться критикувати та осудити когось - згадайте слова Христа: "Не судіть то й Вас не будуть судити". ОСУД є ознакою лицемірства. Бо ти не можеш знати чому людина вчинила так чи інакше, а вже висловлюєш критику. 
У випадку токсичного лицемір'я нам найкраще допоможе змінити себе ПОКОРА. Коли ти сприймаєш ситуацію т адієш згідно зі Словом Божим. 

Цей світ постійно сприяє, щоб людина не була щирою, природньою і тут є причина лицемірства - кумири. Тобто людина перестає жити природним життям, а намагається бути схожою на іншу людину. Люди намагаються стати кращими, успішними, багатими і не помічають, що втрачають свою ідентичність.


Але наша мета - це любов, яка не можлива без другої особи. Бог любить нас такими, якими ми є.

Відгуки

"Я чув про людей, які практикували Перші п'ятниці місяця і мали щасливу смерть", - о.Міхал Бранкевич про культ Серця Ісуса

"Я чув про людей, які практикували Перші п'ятниці місяця і мали щасливу смерть", - о.Міхал Бранкевич про культ Серця Ісуса

Підходить до завершення місяць червень, в якому Церква вшановує Найсвятіше Серце Ісуса. В програмі "У Ваших намірах" з отцем Міхалом Бранкевичем говоримо про практики вшанування Ісуса Чоловіколюбця. Йдеться про практику "Перших п'ятниць місяця", до яких Христос заохочував під час об’явлень святій Маргариті Марії Алякок. Отець Міхал розповідає, чому саме Серце стало символом Любові Бога до людини.
Я не боюся! Знаходимо спокій та впевненність у 3-му Псалмі.

Я не боюся! Знаходимо спокій та впевненність у 3-му Псалмі.

Духівник Українського Католицького Університету у Львові, отець Олексій Саранчук про довіру Богу під час війни до яких закликає 3-й Псалом.

"Він наперед знає наші переживання. Тому нам потрібно щиро та в істині приходити до Нього. Коли зі щирим серцем линемо до Бога то Він шанує нас за правдивість".
Діти відчувають переживання батьків. У Польщі надають психологічну допомогу Українським сім'ям.

Діти відчувають переживання батьків. У Польщі надають психологічну допомогу Українським сім'ям.

Про психологічну допомогу українським сім'ям, які виїхали за кордон розповідає кандидат психологічних наук, практичний психолог, психотерапевт, нейро-психолог - Катерина Дишель. Цикл програм Комісії душпастирства молоді.
Святий Єронім. Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа.

Святий Єронім. Не знаєш Святого Письма - не знаєш Христа.

Історія життя видатного богослова, святого Єроніма. Розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
"Прошу, щоб на 16-17 липня в Бердичеві на Урочистості нас було якомога менше", - о.Віталій Козак заохочує пережити це свято за допомогою католицьких медіа

"Прошу, щоб на 16-17 липня в Бердичеві на Урочистості нас було якомога менше", - о.Віталій Козак заохочує пережити це свято за допомогою католицьких медіа

В ефірі програми "У Ваших намірах" Хранитель Всеукраїнського Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві, отець Віталій Козак розповів, як цього року будуть виглядати Урочистості з нагоди вшанування ікони Божої Матері Бердичівської. Священник наголошує, що в пандемічний час можна було простіше організувати це святкування, натомість під час війни є багато труднощів. Настоятель просить людей пережити це паломництво за допомогою католицьких медіа. Святкова Меса буде відправлятися в середині храму, і потрапити туди зможуть лише особи, які мають запрошення.