Першим львів'янином, який підкорив найвищу вершину світу Еверест у 2018 році став Роман Городечний.
Успішний сім'янин, батько трьох дітей, підприємець та альпініст Роман Городечний розповів про підготовку до сходження на вершину та як у горах людина розкриває себе.
"Перша моя гора була рішенням спонтанним. Мій товариш якось розповів що з групою планують піднятися на Кіліманджаро, але жартуючи сказав, що я мовляв не справлюся. Як справжній львівянин я прийняв виклик і пройшов 10 денну екстремальну підготовку та здійснив сходження на гору в складі групи", - розповідає альпініст Роман Городечний.
- Моя дружина - це мій друг та партнер в багатьох сферах. Юлія мудра жінка, яку я дуже ціную. Коли я піднявся на вершину Еверест то перше що я зробив - це зателефонував дружині, щоб поділитися радісними емоціями.
- Є ризики до яких можна підготуватися, а є ризики, які передбачити не можливо - це падіння каміння, лавини.
- Однією з небезпек підчас сходження - це обмороження. А 70% нещасних випадків трапляються під час спуску з гори. В цей час людина демотивована, втомлена та виснажена. Люди переважно гинуть від переохолодження, так званою солодкою смертю.
- Під час одного сходження із нашої групи загинуло двоє людей, провідник та гід. Провідник - шерпа не підстрахував себе згідно правил безпеки та зірвався в прірву, а другий чоловік був професійним гідом. Він не взяв із собою балон з киснем, не дійшовши до вершини вирішив спуститися до намету де помер від гірської хвороби.
- Сходження на вершину це не про м'язи, а про витривалість. Були випадки, коли професійні бодібілдери не витримували та спускалися вниз на півдорозі. Завдання альпініста - розрахувати свої сили, щоб піднятися та спуститися. Підготовка більше психологічна ніж фізична. Люди часто не витримують психологічного, морального дискомфорту та повертаються назад.
-В горах випадкових людей не буває. Там проявляється справжня сутність людини. Якщо особа "гнила" то це обов'язково проявиться. Там є можливість розвантажити мозок та побути без гаджетів.
- Чим ближче ти до смерті - тим більше цінуєш життя.
- Підкорюєте ви не гору, а себе. В гору ви піднімаєтеся.
Про історію життя святого Петра Хризолога розповідає священник парафії
Володимира та
Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому
Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
"Бути невидимими продовженням рук священника. Ми не носимо хабіт, а працюємо в лікарнях, школах та інших закладах, де свідчимо про Бога та Церкву", - про Згромадження Сестри від Ангелів розповідає сестра Юлія Заводовська.
"В дієцезіях, де є активні душпастирі молоді, відбуваються численні зустрічі та паломництва - народжується більше покликань. Беручи участь у житті Церкви молоді люди залучаються до служіння і так з'являються нові ідеї, які передаються Комісії для реалізації та залучення", - єпископ-помічник Харківсько Запорізької дієцезії, Голова Комісії душпатсирства молоді, Ян Собіло.
Про духовний супровід, що допомагає змінити та покращити життя, поговоримо у денній катехизі. Гість програми - настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт.
Томашпіль), модератор руху
Назаретських родин, отець Станіслав Свурка. "Практика сповіді та розмов зі священиком допомагає сформувати міцний духовний фундамент", - стверджує отець.
Про об'явлення Богородиці 25 жовтня 2024 року розповідає засновниця спільноти "Світло Марії" Тереза
Гажійова. "Щоразу коли Богородиця з'являється, разом з Нею до нас приходить і частинка Раю. Дякуємо Богу за Меджугор'є, де небо доторкається землі", - говорить Тереза.