Першим львів'янином, який підкорив найвищу вершину світу Еверест у 2018 році став Роман Городечний.
Успішний сім'янин, батько трьох дітей, підприємець та альпініст Роман Городечний розповів про підготовку до сходження на вершину та як у горах людина розкриває себе.
"Перша моя гора була рішенням спонтанним. Мій товариш якось розповів що з групою планують піднятися на Кіліманджаро, але жартуючи сказав, що я мовляв не справлюся. Як справжній львівянин я прийняв виклик і пройшов 10 денну екстремальну підготовку та здійснив сходження на гору в складі групи", - розповідає альпініст Роман Городечний.
- Моя дружина - це мій друг та партнер в багатьох сферах. Юлія мудра жінка, яку я дуже ціную. Коли я піднявся на вершину Еверест то перше що я зробив - це зателефонував дружині, щоб поділитися радісними емоціями.
- Є ризики до яких можна підготуватися, а є ризики, які передбачити не можливо - це падіння каміння, лавини.
- Однією з небезпек підчас сходження - це обмороження. А 70% нещасних випадків трапляються під час спуску з гори. В цей час людина демотивована, втомлена та виснажена. Люди переважно гинуть від переохолодження, так званою солодкою смертю.
- Під час одного сходження із нашої групи загинуло двоє людей, провідник та гід. Провідник - шерпа не підстрахував себе згідно правил безпеки та зірвався в прірву, а другий чоловік був професійним гідом. Він не взяв із собою балон з киснем, не дійшовши до вершини вирішив спуститися до намету де помер від гірської хвороби.
- Сходження на вершину це не про м'язи, а про витривалість. Були випадки, коли професійні бодібілдери не витримували та спускалися вниз на півдорозі. Завдання альпініста - розрахувати свої сили, щоб піднятися та спуститися. Підготовка більше психологічна ніж фізична. Люди часто не витримують психологічного, морального дискомфорту та повертаються назад.
-В горах випадкових людей не буває. Там проявляється справжня сутність людини. Якщо особа "гнила" то це обов'язково проявиться. Там є можливість розвантажити мозок та побути без гаджетів.
- Чим ближче ти до смерті - тим більше цінуєш життя.
- Підкорюєте ви не гору, а себе. В гору ви піднімаєтеся.
"Не бійтеся помилятися, а бійтеся повторювати помилки", - Теодор Рузвельт. Про витривалість у доброму до кінця розповідає отець Григорій Рогацький (згромадження Воплоченого Слова, УГКЦ, м. Івано-Франківськ).
«25 років Молодіжному центру Дон Боско в Одесі. Історія та сьогодення» - розповідає салезіянка, співпрацівниця та вихователька ораторію Олена Пономаренко. Програма Комісії душпастирства молоді «Виховання - справа серця».
"Для мене ця історія дуже близька, адже я був дитиною-чорнобильцем. У той час прислуговував біля вівтаря в парафії святої Софії в Житомирі й отримував допомогу від «Карітас-Спес». Сьогодні ж, коли розповідаю про локалізацію благодійності, то кажу: я був бенефіціаром, а став виконавчим директором. Це не просто шлях - це доказ того, що Церква справді служить, зростає і веде", - отець-паллотин В’ячеслав Гриневич, виконавчий директор "Карітас-Спес Україна".
Про емоційні стани людини як реакцію на горе в книзі Псалмів розповідає психолог, психотерапевт, військовий капелан Львівської архидієцезії отець Олег Саламон.
Про молитовне очікування Євхаристії розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель (смт
Томашпіль), модератор Руху Назаретських Родин, отець Станіслав
Свурка.