Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:30

Катехиза

В ефірі

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

Чим ближче ти до смерті тим більше цінуєш життя, - альпініст Роман Городечний

Поділитись з друзями
Першим львів'янином, який підкорив найвищу вершину світу Еверест у 2018 році став Роман Городечний.

Успішний сім'янин, батько трьох дітей, підприємець та альпініст Роман Городечний розповів про підготовку до сходження на вершину та як у горах людина розкриває себе.
"Перша моя гора була рішенням спонтанним. Мій товариш якось розповів що з групою планують піднятися на Кіліманджаро, але жартуючи сказав, що я мовляв не справлюся. Як справжній львівянин я прийняв виклик і пройшов 10 денну екстремальну підготовку та здійснив сходження на гору в складі групи", - розповідає альпініст Роман Городечний.

- Моя дружина - це мій друг та партнер в багатьох сферах. Юлія мудра жінка, яку я дуже ціную. Коли я піднявся на вершину Еверест то перше що я зробив - це зателефонував дружині, щоб поділитися радісними емоціями.

- Є ризики до яких можна підготуватися, а є ризики, які передбачити не можливо - це падіння каміння, лавини.

- Однією з небезпек підчас сходження - це обмороження. А 70% нещасних випадків трапляються під час спуску з гори. В цей час людина демотивована, втомлена та виснажена. Люди переважно гинуть від переохолодження, так званою солодкою смертю.

- Під час одного сходження із нашої групи загинуло двоє людей, провідник та гід. Провідник - шерпа не підстрахував себе згідно правил безпеки та зірвався в прірву, а другий чоловік був професійним гідом. Він не взяв із собою балон з киснем, не дійшовши до вершини вирішив спуститися до намету де помер від гірської хвороби.

- Сходження на вершину це не про м'язи, а про витривалість. Були випадки, коли професійні бодібілдери не витримували та спускалися вниз на півдорозі. Завдання альпініста - розрахувати свої сили, щоб піднятися та спуститися. Підготовка більше психологічна ніж фізична. Люди часто не витримують психологічного, морального дискомфорту та повертаються назад.

-В горах випадкових людей не буває. Там проявляється справжня сутність людини. Якщо особа "гнила" то це обов'язково проявиться. Там є можливість розвантажити мозок та побути без гаджетів.

- Чим ближче ти до смерті - тим більше цінуєш життя.
- Підкорюєте ви не гору, а себе. В гору ви піднімаєтеся.

Відгуки

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

"Для нас, салезіян, це училище особливе, адже святий Джованні Боско стверджував, що дитині потрібно дати фах. Тут, завдяки практичній педагогіці учень може протягом 2 років отримати улюблену професію", - директор салезіянського Центру професійної освіти святого Боско, отець Андрій Боднар.
У Львові відбудеться 17 Екуменічний соціальний тиждень

У Львові відбудеться 17 Екуменічний соціальний тиждень

7-10 жовтня у Львові відбудеться 17-ий Екуменічний соціальний тиждень: "Стійкість спільнот: шлях до зцілення та відновлення країни". Про подію розповідає директор Інституту екуменічних студій УКУ, отець Роман Фігас.
Страждання в духовному житті та проблема зла

Страждання в духовному житті та проблема зла

Про страждання в контексті книги "Вступ до теології духовного життя" розповідає отець Микола Бєлічев - головний редактор журналу "Слово між нами", Римсько-Католицька парафія Святого Сімейства в Харкові.
Невміння відпочивати є наслідком виховання у наших родинах, - психолог Ольга Плетка

Невміння відпочивати є наслідком виховання у наших родинах, - психолог Ольга Плетка

"Зерніть увагу на внутрішню напругу". Про хронічний стрес і турботу про себе розповідає кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології, психолог Ольга Плетка.
10 років Комісії душпастирства молоді в Україні

10 років Комісії душпастирства молоді в Україні

Перше засідання Комісії відбулося в 2014 році. Там, за участі відповідального за душпастирство молоді, єпископа Яна Собіло, було розглянуто статут. 10 років тому ми почали готуватися до світового дня молоді 2016 в Кракові.