Про психологічну допомогу українським сім'ям, які виїхали за кордон розповідає кандидат психологічних наук, практичний психолог, психотерапевт, нейро-психолог - Катерина Дишель. Цикл програм Комісії душпастирства молоді.
Ми намагаємося допомагати дітям, які з батьками виїхали за кордон та підтримуємо батьків. Онлайн школа для батьків - це мій авторський проект для сімей, який реалізований в Польщі. Саме завдяки проекту допомагаємо дітям інтегруватися та адаптувати вся в новому середовищі. Також ми створили онлайн курс для батьків, яким необхідна адаптація особливо коли діти підуть до нової школи.
Серед проблем та страхів це безпека та вирішення базових проблем. Тобто батьки переживають в нових умовах про доходи, їжу та безпеку. Багато хто перебуває в нестабільному емоційному стані та сумніваються у завтрашньому дні. Перебуваючи за кордоном Українці стежать за новинами з Батьківщини та хвилюються. Також багато сімей не впевненні чи зустрінуться зі своїми рідними, особливо з татусями, які служать в ЗСУ.
Коли люди перебувають за кордоном то їм варто в першу чергу заспокоїтися. Адже багато хто перед переїздом був під обстрілами та постійними сиренами. В таких умовах організм вмикався в режим бити, або бігти. Часто навіть в безпеці люди продовжують боятися обстрілів. В такому випадку ми намагаємось повернути цілісність через психологічні практики, зосереджуємо увагу на тому, що можна зробити саме зараз.
Відомий психолог Віктор Франкл наводить приклад, що найскладніше було тим людям, які очікували на конкретну дату закінчення війни, а краще переживали тяжкості ті, хто допомагав іншим та виконував маленькі діла тут і зараз.
Діти бачать лише частково те, що відбувається, а все інше дофантазовують. Саме тому важливий контакт батьків з дітьми коли вони можуть вільно поговорити про переживання.
Дитина має вийти з подій, які пережила. Відновлення відбувається тільки тоді, коли дитина вже виїхала з батьками із зони бойових дій. Процес відновлення може тривати близько 2-х місяців.
Травмою є не сама подія, а реакція організму на подію. Є діти зі стабільним емоційним станом хоча бачили жахіття війни. Тут в більшості випадків все залежить від батьків, адже саме з них діти беруть приклад та відчувають їх.
У програмі "У ваших намірах" - отець Микола Лучинський, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту у Хмельницькому та військовий капелан. Священник ділиться історією свого покликання до добровольчого батальйону та розповідає про каністерапію.
Монах-францисканець Андрій Немченко у програмі "У Ваших намірах" роз'яснює слухачам, який контекст має вчення Католицької Церкви про "непогрішимість Папи". Отець Андрій пригадав, що Римський Архієрей є пастирем для понад мільярда землян. Священник підкреслює, що човен, яким є Церква, повинен мати капітана, цим капітаном є Святіший Отець. Папство є однією з найдревніших безперервних інституцій в історії світу.
Отець Міхал Бранкевич розповідає про обов'язкову справу, яку має чинити кожен християнин, особливо під час Великого посту - молитву.
"Моє покликання - це прояв Божого милосердя", - у програмі "У Ваших намірах" розповідає о. Томаш Мавріч, Генеральний настоятель Конгрегації Місії святого Вікентія де Поля.
У програмі "У ваших намірах" - о. Славомир Ставіцький зі Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії, який служить у парафії святого Миколая в Києві. Отець розповідає про те, на що необхідно найбільше звернути увагу під час Великого посту.