Слухати Радіо

Зараз в ефірі

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

Діти відчувають переживання батьків. У Польщі надають психологічну допомогу Українським сім'ям.

Поділитись з друзями
Про психологічну допомогу українським сім'ям, які виїхали за кордон розповідає кандидат психологічних наук, практичний психолог, психотерапевт, нейро-психолог - Катерина Дишель. Цикл програм Комісії душпастирства молоді.
Ми намагаємося допомагати дітям, які з батьками виїхали за кордон та підтримуємо батьків. Онлайн школа для батьків - це мій авторський проект для сімей, який реалізований в Польщі. Саме завдяки проекту допомагаємо дітям інтегруватися та адаптувати вся в новому середовищі. Також ми створили онлайн курс для батьків, яким необхідна адаптація особливо коли діти підуть до нової школи.

Серед проблем та страхів це безпека та вирішення базових проблем. Тобто батьки переживають в нових умовах про доходи, їжу та безпеку. Багато хто перебуває в нестабільному емоційному стані та сумніваються у завтрашньому дні. Перебуваючи за кордоном Українці стежать за новинами з Батьківщини та хвилюються. Також багато сімей не впевненні чи зустрінуться зі своїми рідними, особливо з татусями, які служать в ЗСУ.

Коли люди перебувають за кордоном то їм варто в першу чергу заспокоїтися. Адже багато хто перед переїздом був під обстрілами та постійними сиренами. В таких умовах організм вмикався в режим бити, або бігти. Часто навіть в безпеці люди продовжують боятися обстрілів. В такому випадку ми намагаємось повернути  цілісність через психологічні практики, зосереджуємо увагу на тому, що можна зробити саме зараз.

Відомий психолог Віктор Франкл наводить приклад, що найскладніше було тим людям, які очікували на конкретну дату закінчення війни, а краще переживали тяжкості ті, хто допомагав іншим та виконував маленькі діла тут і зараз.

Діти бачать лише частково те, що відбувається, а все інше дофантазовують. Саме тому важливий контакт батьків з дітьми коли вони можуть вільно поговорити про переживання.

Дитина має вийти з подій, які пережила. Відновлення відбувається тільки тоді, коли дитина вже виїхала з батьками із зони бойових дій. Процес відновлення може тривати близько 2-х місяців. 

Травмою є не сама подія, а реакція організму на подію. Є діти зі стабільним емоційним станом хоча бачили жахіття війни. Тут в більшості випадків все залежить від батьків, адже саме з них діти беруть приклад та відчувають їх.

Відгуки

"Не залишайтеся на самоті. Просіть про допомогу!, - психолог Мирон Шкробут

"Не залишайтеся на самоті. Просіть про допомогу!, - психолог Мирон Шкробут

Про хронічний стрес та методи самопідтримки дізнаємося у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - християнський практичний психолог, магістр психології, травматерапевт, супервізор, заступник голови Української Асоціації Християнської Психології Мирон Шкробут.
Бог смартфона: в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання

Бог смартфона: в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання

З 1 до 7 вересня 2024 року в Римо-католицькій Церкві триває VIII Тиждень виховання. Тема цьогорічно заходу: "Бог смартфона".  Про виклики та завдання цієї ініціативи розповідає Анна Додар - працівниця секретаріату Комісії у справах душпастирства молоді, вчителька Салезіянський ліцей "Всесвіт", міста Житомира. 
Святий Августин та падіння Римської імперії

Святий Августин та падіння Римської імперії

Про вплив служіння святого Августина на людей під час падіння Римської Імперії розповідає священник парафії Володимира та Ольги УГКЦ, викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті (м. Львів) отець Олег Кіндій.
"Добровільний аборт - це свідоме вбивство дитини", - сестра Діогена Терешкевіч

"Добровільний аборт - це свідоме вбивство дитини", - сестра Діогена Терешкевіч

Про право на життя, поняття людської особи та її гідності, а також проблеми аборту в контексті біоетики розповідає сестра Діогена Терешкевич (Згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії)
Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Чи варто старатися подобатися Богу, чи Він нас і так любить?

Брат-францисканець, отець Микола Орач в програмі "У Ваших намірах" дає відповідь на питання: Чи варто докладати зусиль аби подобатися Богу? Чи можливо догодити Богу, і одночасно людині? Як Церква дивиться на тих хто користується послугами косметолога? Що таке духовна краса? Священник радить насамперед налаштувати свої стосунки з Богом, як з найближчим другом.