Слухати Радіо

Зараз в ефірі

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія з храму св.Йосипа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Вечірня казка

20:10

Слово на кожен день

21:00

Незакінчені розмови

22:00

Катехиза

23:00

У ваших намірах

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Рецепти Життя

Катехиза про алкоголізм. Продовження

В лікуванні цієї хвороби важлива участь рідних та близьких, адже така підтримка показує алкоголіку, що рідні його розуміють, приймають. Важливе також медичне втручання та медичне лікування, не можна недооцінювати алкоголізм, мовляв, проблема лише в слабкій волі. Це серйозна і глибока медична проблема, смертельна хвороба. Про це сьогодні говоримо в катехизі отця Вальдемара Павельця

В програмі «Рецепти життя» презентація книги християнських ессеїв Ірини Островської «Наївні з містечка Х»

В містечку «Х», на перший погляд, люди проживають життя без прикрас. Але в кожній історії можна віднайти образи й характери, що перегукуються з «далеким внутрішнім», може навіть надглибоким, що вже так давно і старанно приховується під завісою «того, що напоказ». В містечку «Х» живуть ті, хто попри свою невиразність і буденність, є дуже барвистим, тільки їх внутрішні барви важко так просто помітити живучи по сусідству з такими собі мешканцями «Х». Ці барви бачить Бог, для якого ми всі надзвичайно виразні і барвисті, талановиті і дуже потрібні, для якого ми єдині. Він Той єдиний, хто знає нас на ім’я,  а для решти ми наївні мешканці ніким невідомого середовища «Х». 

 

Катехиза про брехню та докори сумління

З однієї сторони ми можемо себе дуже картати за брехню, спримайти себе негативно, з іншої сторони  в нашому часі формується уявлення, яке можна умовно окреслити "не збрешеш - не дихнеш", брехня сприймається як щось невідворотне, необхідне зло. І так як людина вправляється в доброму, вона може вправлятися в злому, тлумлячи свою совість. Про це сьогодні в ранковій катехизі отця Миколи Мишовського.

Знищення коліна Веніаміна

Спочатку Ізраїль обіцяє не віддавати своїх дочок за синів Веніамина, але потім просто відразу зображується сцена як Ізрпаїльтяни плачуть за своїми братами. Якщо плачете, якщо вам їх жалко, то навіщо заприсяглися не видавати своїх дочок за них? Страшне діло людська необдуманість. Ми спочатку щось говоримо, а потім жаліємо за сказане. І наші справжні почуття кардинально відрізняються від наших слів. 

Церковний погляд на традиційне щедрування в програмі «Наближаючись до православ’я»

Святкова програма, що вийшла в ефір вчора, 13 січня, до звістки про події під Волновахою. Пояснення значення традиційного Щедрого вечора та літургійних свят. В першій частині програми аутентична щедрівка в прямому ефірі від Валерія Гладунця. В другій – пояснення протоієрея Андрія Дудченка літургійних свят.

Примирення або ціна "договорняків"

Кулуарні "договорняки" замість публічного примирення мають ризик перетворити Україну на нову Аргентину, де не вщухають соціальні потрясіння. Ігонорування абстрактного і несуттєвого, на перший погляд, примирення є дуже небезпечним. Це показує світова практика постдиктаторських країн. Про це в передачі "Точка відліку" з Кирилом Говоруном, архімандритом УПЦ МП, співробітником Єльського університету

Теракт в редакції «Charlie Hebdo» – відповідь карикатуристам, чи джихад

Періодика, соцмережі, інтелектуальні кола, просто кишать оцінками на події в редакції Шарлі-Ебдо. Купа питань, які струсили суспільство: від – що є свободою совісті, а що відвертим глумом над святим, до диспутів на тему зіткнення християнської та ісламської цивілізацій. Вибух думок, від діаметрально протилежних одне одному, до діаметрально протилежних вірі. Теракт в Парижі, це ображений гнів віруючих на ниці карикатури, чи помста Франції за її втручання в політику на Близькому Сході та в Африці, адже пам’ятаємо, що Франція підтримувала війну проти Іраку, придушувала активність ісламістів в Малі, підтримувала повстання проти сирійського диктатора Башара Ассада. То ж що спровокувало ряд терактів в Парижі? Образа почуттів правовірних карикатурами, чи гра на геополітичному рівні? Про це в програмі «Християнство сьогодні» з кандидатом філософських наук, ісламістом і практикуючим мусульманином Денисом Брильовим та главредом греко-католицького часопису «Птріархат» Анатолієм Бабинським.

Дипломат і воїн

Безграмотність духовенства, корумповані східні патріархи і львівське братство яке уявляло себе сіцілійською мафією, не були єдиною небезпекою котра походила від Царгороду. Патріарха можна було задобрити грошима, та й з братством теж можливо було якось по-мирному домовитись. Зате і книжки, і ікони, і храми легко горіли коли через село чи місто проходили турки з татарами. Та й головному скарбу – людям – було не легше, адже як казав Данило Галицький, війни без мертвих не буває.

Коли Шумлянський висвячувався на єпископа,

руська церква вже мала в своєму арсеналі кілька шкіл і друкарень, кілька непоганих богословів і полемістів, а в останні роки і полку іконописців прибуло. Вчені писали красиві трактати, друкарні видавали красиві книги, міські і монастирські храми оздоблювались красивими іконами. В безкінечних суперечках з римо-католиками православні могли їм красиво відповісти. Одним словом, положення речей в православ’ї виглядало досить красиво. Принаймні, така картинка була перед очима в тих хто дивився на міста, шляхетські маєтки і монастирі.

Чи гріх є приватною справою людини?

Важливий мотив синів Ізраїля, чому вони вирішили скарати на горло тих негідників. Про це прямо говорить Святе Письмо: «викорінимо ганьбу з Ізраїля». Чи так само ми принципово приступаємо до вирішення проблеми гріха? Його треба стяти, вичавити з себе, покарати на горло. Мій гріх це тільки мій гріх, це гріх родини, спільноти, Церкви, народу. З цього фрагменту ми бачимо, що Ізраїліти саме так сприймали гріх своїх співбратів з Гівеа. Чи так ставлюся я до свого гріха, як такого, що чинить шкоду моїй сім’ї, спільноті, країні? Каюся?

Містерія. Вступ

Одним із базових понять для розуміння теми містики є містерія. Святий апостол Павло говорив, що містерія це спасіння світу Христом, Його смертю і Воскресінням, яке можуть зрозуміти лишень духовні, а не тілесні люди. Про це в "Школі лідерства - школі духовності" отця Олега Кондратюка.

Чим запам’ятається 2014 рік? Рік що минув в аналізі релігієзнавця і філософа Юрія Чорноморця

На збігу минулого року ми підводили підсумки, як саме прожили минулий рік. В програмі «Християнство сьогодні» Юрій Чорноморець серед низки подій вирізняв найголовніші. То ж чим запам’ятається 2014 рік в історії християнства. Які події вплинуть на хід історії, а які лишаться на маргіналах? Україна і світ в християнських процесах - все це в програмі «Християнсво сьогодні».

Новорічна програма «Рецепти життя» з Тарасом Компаніченком

Минулий рік ознаменований рядом надважливих, за значенням, подій. Кожен з нас ці події пропускав через себе і змінювався ними ж. Історію минулого року можна також відчитувати з життя київського лірника, бандуриста, кобзаря і громадського активіста Тараса Компаніченка. Події Майдану, війна на сході, відродження українського кінематографу і безкінечне просвітництво – все це в «Рецептах життя».  А ще, як бонус новорічної ночі ціла низка Нових творів під старовинні інструменти.

«Рецепти життя» пастора Раміна

 «…Це ще було до революції. Одного разу до мого дідуся прийшли гості. В нас на Кавказі гостинність є важливою культурною традицією, це борг кожного… Гостей було близько 11 чоловік, це були революціонери. Вони отримали завдання добути гроші для революції і переховувались в дідуся бо пограбували корабель… Минуло багато часу і мій дідусь впізнав на шпальтах газет обличчя ватажка цих революціонерів – це був Сталін…» Історія життя грузинського пастора, вихідця з Абхазії Раміна Квеквескірі. 

Катехиза про алкоголь

Катехиза отця Вальдемара Павельця про алкоголь. До абсолютної алкогольної залежності ведуть 13 кроків узалежнення. Що це за кроки? Куди вони ведуть? Які симптоми кожного з етапів?

Катехиза про одруження Ісаака

Про Божу волю в родині Авраама, про одруження Ісаака та подорож слуги і сватання Ревекки. Все це - в катехизі отця Патріка Оліха.

Катехиза про книгу Юдити

Отець Володимир Куснєж продовжує біблійний цикл катехиз, присвячених книгам Святого Письма. В сьогоднішній катехизі мова йшла про сміливу жінку, яка всупереч волі старших осмілилися піти  і стяти голову начальнику ворогів, що мали занапастити Ізраїль. Цим самим вдова Юдит врятувала цілий народ.

Йосиф Шумлянський був обраний архієпископом коли йому було 24 роки.

 Ще шість років він змушений був боротись за свою кафедру з конкурентом. Отже, коли затихли гармати, і наш герой не мусив вже доводити усім хто він є, він ще мав досить бажання і сил щоб нарешті зайнятись своєю першочерговою місією – служити своїй церкві та своєму народові. Кажуть, в молодості серце лежить до мрій, але голові й рукам не вистачає сили й розуму досягти цих мрій. З віком сили й розум приходять, але серце на мрії вже не здатне. В свої тридцять років архієпископ Львіський, Галицький і Камянець-Подільський Йосиф Шумлянський, поборовши нарешті усі перешкоди, зміг зберегти гарячим своє серце, і не забув те про що мріяв на подвір'ї рогатинської корчми.
Феодал і шляхтич, він поставився до своєї єпархії як до своєрідного феоду – до шматку землі з підданими за котрих відповідаєш перед Богом, нащадками і власним сумлінням. Примножиш свою отчину, залишиш по собі багаті землі і ситих селян – значить, був гарним господарем і лицарем, гідним свого гербу. В могилу ці землі, звісно, не забереш, але нащадкам (а в випадку з єпископством - наступникам) буде що залишити.

Визволи нас від лукавого...

В ранковій катехизі з отцем Міхалом Бранкевичем продовжували цикл присвячений Господній молитві "Отче наш", говорили про останній рядок цієї молитви "...визволи нас від лукавого". Якщо "визволи", то ми, виходить, раби? Якщо кожного дня молимося цією молитвою, то Господь з першого разу не вислуховує нашу молитву?

Старість

Старість витискається ЗМІ з обрію думки пересічного молодого та середнього віку українця, але також старості чи не більше, ніж смерті, боїомся ми, не старі. Що таке старість? Чому так багато людей зі старістю не набувають мудрості? Про це в передачі "У ваших намірах" говорили з отцем Міхалом Бранкевичем.

Майдан в Міцпі. "Запилена святість"

Що змогло об'єднати народ Ізраїля? Треба сказати, що в ті часи Ізраїль був поділений на 12 племен. Ізраїль навіть перед загрозою зовнішнього ворога не міг об'днатися. Причиною об'єднання стала жінка, точніше її згвалтування і смерть. Чоловіки, люди, які до того були розпорошені, об'єдналися проти зла, насилля, за життя і гідність. Вам це нічого не нагадує? 

Християнська містика

Що таке християнська містика? В чому її суть? Якими є їїпрояви? Чи має отець Олег містичний досвід? Чи потрібні ці знання звичайним християнам, яким хіба молитися регулярно? Про це в "Школі лідерства - школі духовності" отця Олега Кондратюка.
 

Що шукаєш в Божому Слові?

Читання Слова Божого подібне до пошуку загубленої речі. Ми нишпоримо всюди, піднімаємо ковдру, вдивляємося під шафу, перекладаємо книги, проходимо поглядом і перебираємо руками навіть в тих місцях, де точно цієї речі бути не може. Що за річ ми шукаємо? Власне серце, Бога. Блюзнірське порівняння Бога з річчю. Але вдумайтеся, ми відкриваємо, перевертаємо кожне слово, перекладаємо його з місця на місце для того, щоби знайти щось дуже важливе, щось чого ми дуже потребуємо, без чого ми не можемо вибігти на вулицю, спішачи, наприклад, на роботу. Ми дивимося і дивимося, проходжаємо одне коло, інше коло пошуку, кличемо дружину, щоби нам допомогла, запитуємо у дітей чи бува вони не взяли цю річ-серце Бога випадково. Якби ми так  досліджували Святе Письмо, то принаймні могли б сказати, що нам ідеться про зацікавлення в серці, в Бозі. Таким ретельним пошуком ми би свідчили, що сенс Божого Слова, який ховається під словами Божого Слова для нас є важливим.

Очищення. Терпеливість. Покора

В передачі "Школа лідерства - школа духовності" отця Олега Кондратюка триває цикл передач про перешкоди до сопричастя з Богом, тобто про гріх. В цьому випуску мова піде про очищення пасивне, терпеливість, покору.

Різдвяний вертеп від працівників Радіо Марія. Впустіть коляду у свій дім!!!

Без зайвих слів презентуємо вам вертеп-історію, що розповідає про часи і умови народження Ісуса Христа. Цей вертеп з любов’ю до своїх слухачів підготував колектив Радіо Марія. Кожного вечора о 20:00 і щодня о 12:00 починаючи від вігілійного вечора – ми презентуватимемо вам різні історії про прихід в світ Спасителя. Христос ся рождає!!!

Боротьба за катедру

Поки землі Правобережної України страждали від постійних війн і безвладдя, поки Лівобережжя звикало до цупких обіймів Москви, Галичина і Волинь жили відносно спокійно. Православна церква тут складалась з трьох єпархій – Перемишльська єпархія, Луцька єпархія і величезна архієпархія Львівська, Галицька і Камянець-Подільська. Це землі від Львова до Кам'янця Подільського, територія сучасних Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської та Хмельницької області, Це міщани великих та впливових Жовкви, Галича, Бережан, Тернополя, Рогатина, Станіславова – десятків міст і сотень містечок, селяни і шляхта тисяч сіл.

"Майстерня" Володимира Моренця. Про мову

Гайдеггер говорив, що "мова це дім буття". В передачі "Майстерня" з доктором філологічних наук, професором, лауреатом Національної премії ім Т. Шевченка Володимиром Моренцем ми намагалися розібратися чи стало затишніше жити в цьому домі за останній рік. 

Катехиза про сповідь або духовне айкідо

В цій катехизі отець Лаврентій Жезіцький запропонував позитивний підхід до сповіді. По-перше, саме слово сповідь, исповедь, confesio означає визнання, очевидно нашої віри, тому в часі сповіді треба подякувати Богу за те, що Йому вдалося зробити в моєму житті, а не лише бідкатися з позиції жалюгідного грішника. Отець пропонує змістити акцент від гріха до вдячності Богові за пробачення. Послухайте, свіжий живий погляд на те, що змушує нас постійно відтягати сповідь і перетворювати її для себе в тяжку муку, а не радісну зустріч.

Проблема - підліток

Чомусь поняття "підліток" у нас завжди іде у парі зі словом - "проблеми". Говорять: проблеми підлітків, проблеми батьків з підлітками. Натомість немає жодних згадок про радощі, які родина отримує разом з новими горизонтами спілкування, розуміння одне одного, дорослішання дитини. Тому сьогодні в передачі "Психологія для життя" з Інною Крилюк, президентом професійної асоціації дитячих психологів, ми говорили про підлітка в усій підлітків цілісності.

Біженці. Хто вони? Сепаратисти чи патріоти?

Про це в передачі "Точка відліку" дискутували Євген Гольцов та Олексій Погорєлов.