Слухати Радіо

Зараз в ефірі

06:20

Голос народу, голос Божий

В ефірі

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Гіркі жалі

08:10

Житія святих

08:15

Ранок з сестрою Люциною

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:10

Святий дня

12:20

Концерт привітань та поздоровлень

13:00

Відкрите питання

14:00

Духовні читання

14:20

Не пісні розмови

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Катехиза

Промова Самуїла

Самуїл промовляє до народу, який хоче царя. Запрошує їх вишикуватися за колінами та родами. Жереб падає на Саула. Він на голову всіх вище і рівного йому немає у всьому Ізраїлі. Що Господь може сказати мені через цей стародавній текст? Дізнаємося в "Запиленій святості" Олексія Погорєлова.

Протестанти в Україні

Ми живемо в багатоконфесійній країні. Від Михайлівського Золотоверхого монастиря майже через дорогу стоїть костел святого Олександра, а від костелу не так же й далеко до кірхи святої Катерини де збираються лютерани і англіканці. Ті хто проїжджає біля метро Дарниця чи Голосіївської площі, по об’їзний дорозі чи в Пущі-Водиці, напевно бачив молитовні будинки баптистів чи п’ятидесятників, та й богослужіння євангелістів в кінотеатрах чи будинках культури стали звичним явищем ще у 90-х роках.

Євангеліє 8 травня

Чи думали Ви коли-небудь про те, що Бога можна пізнати через любов, бо Він сам є нею (Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог перебуває в ньому – 1Йн.4).

Кожний, хто любить, народився від Бога і пізнав Бога (1Йн 4,7б). Любов – це подарунок від Бога, за допомогою якого ми зможемо Його пізнати. Те, що ми можемо відчувати до іншої людини, є певним віддзеркаленням того, як Бог любить нас. Проте, в Нього ці відчуття в неймовірну кількість разів сильніші від того, що можемо відчувати ми.

Персональний брендінг

Що таке персональний брендінг? Навіщо він потрібен? Як це новомодне поняття співвідноситься з нашими християнськими переконаннями? Про це в передачі "Точка відліку" Євгена Гольцова та Олексія Погорєлова разом Іриною Шуваловою, спеціалістом з освітнього консалтингу, випусницею програми Фулбрайта

МірТрудМай або Що ми святкуємо?

 
У програмі "У Ваших намірах" з отцем Олександром Коцюром обговорювали доцільність святкування травневих свят та "підсвідому радянщину" в нашій ментальності.

- Якщо не виконуєш своєї праці і твій директор, сумлінний почитатель ідей комунізму, відпустив додому, то використай цей час в корисний спосіб - піди відвідай поранених, якщо є лікарня, спробуй організувати акцію допомоги бійцям, відвідай ветеранів та занеси їм квіти. Зробіть добро! Християнський відпочинок - це не байдикування! 

 

Гібридна війна

Що таке гібридна війна? Як вона ведеться? Яка її мета? І як боронитися від неї? Про це в передачі "Майстерня" Олексій Погорєлов говорив з політологом Євгеном Магдою, який нещодавно презентував свою книгу "Гібридна війна. Вижити та перемогти".

Читання 7 травня

Господь використовує уста Петра, щоби сповістити Своє Слово язичникам, служіння Павла і Варнави, щоби серед них зробити чудеса. Чи зміг би все це Бог сказати язичникам без апостолів, без інших людей? Чи готовий я бути устами Петра і зусиллями Павла?

Шлях Сауала: йшов за ослицями, знайшов царство

В біблійній передачі "Точка відліку" продовжуємо шукати Божих сенсів Саулового мандрування за ослицями. Часом нам не хочеться вирушати в дорогу, бо іти за ослицями непривабливо. Але чи знав Саул, що в кінці його шляху на нього чекатиме Царство?

Вознесіння Ісуса очима дітей

Маленькі художники і мультиплікатори в дитячій катехезі малювали своє розуміння Вознесіння Ісуса Христа. Малювали «квитки», які нам лишив Ісус і малювали Небо, де нас чекає наш Бог. Неймовірно красиві і зрозумілі картини в годинному ефірі-роздумі над Вознесінням Ісуса Христа. Науку Церкви і розуміння Святого Писання пояснювали о. Лаврентій Жезіцьий та пастор Рамін Квеквескірі.

Чоловіки. Хто вони?

Хто такий чоловік? Які властивості мужності? Яким буде чоловік з плином часу і зміною історичних умов? Що головне в серці чоловіка? Про це в передачі "Психологічна аптечка" з Людмилою Гридковець.
 

Як виявляти почуття?

В передачі "Психологія і релігія" про здавлені почуття, виявлення почуттів, контакт зі своїми почуттями говорили доктор теології, викладач Інституту релігійних наук ім Томи Аквінскього отець Анджей Камінський і психолог, психотерапевт Олена Омельченко.
 

Катехиза про духовне керівництво

Хто такий духовний керівник? Чим відрізняється духовна бесіда від сповіді? Для чого потрібне духовне керівництво? Як обрати собі духівника? Про це в денній катехизі з отцем Віталієм Козаком.

В Програмі «Бути чоловіком» шлях зростання від звичайних хлопців до святих Церкви

5 грудня будуть беатифіковані 3 місіонери - перші мученики в Перу францисканці Михайло Томашек і Збігнев Стшалковскі, поляки, і італійський священик Алессандро Дорді, убиті членами комуністично-терористичної організації «Світличний шлях » 9 та 25 серпня 1991 року в Парьякото і Ринконада.  В програмі «Бути чоловіком»  історії життя 2 францисканців «новомучеників» з вуст їх друга і побратима Станіслава Яромі

В «Рецептах життя» відомий еколог, монах францисканець Станіслав Яромі

Одне індіанське прислів’я вчить: «Люби землю. Вона не успадкована тобою, вона позичена тобою у твоїх дітей». Для мене дивно, якщо загально прийняті етичні норми, кожна світова релігія вчить дбати про довкілля, і міжнародні правові організації зобов’язують до цього. Якщо ми, як християни, називаємо себе вершиною Божого творіння, якому Господь довірив «порати Його сад» – оглянімось,чому наш Дім в такому стані?  Монах францисканець, відомий еколог Станіслав Яромі в «Рецептах життя» розкриває своє бачення екологічних проблем і католицький погляд на екологію.


Катехиза про миропомазання

Про це в ранковій катехизі отця Міхала Бранкевича.

 

Бути павичем

"На фасаді одного із римських храмів зображений павич як символ християнства, бо відкрито демонструє Богом дану йому красу всьому світу, та черепаха, як символ язичництва, бо постійно ховається в панцир" - поділився цікавинкою отець Міхал Бранкевич в передачі "У ваших намірах". А згалом ми говорили про ризики і чому християнин є першим, хто має дозволяти собі ризикувати.

Як бути супер чоловіком?

В "Майстерні" Олексія Погорєлова побував бізнесмен, успішний сім'янин, автор книги "Суперчоловік" Віктор Рівута.

Катехиза про первородний гріх

Що таке гріх? Чому він стався? Чому ми всі від народження уражені первородним гріхом. Про це дізнаємося в катехизі отця Костянтина Морозова.

Величне століття. Продовження

Українські письменники писали книги, а видавали їх в українських друкарнях – в Києві і Чернігові, у Львові і Почаєві, у Вільні і Супраслі, які хоча і відносились до Білорусії з Литвою, але були тісно пов'язані з життям України. І як храми були не лише місцем молитви, але й ознакою престижу того хто їх будував і хто там молиться, так і книга була не лише засобом проповіді і просвітництва, а ще й ознакою престижу друкарні, монастиря, церкви, народу який її написав і видав.

Мислення бізнесмена

Як розвивати бізнес в Україні? Про свій досвід бізнесу в передачі "Точка відліку" розказав підприємець Володимир Рожко

УПЦ КП чи УГКЦ стане фундаментом для створення Помісної церкви?

Блаженніший Любомир Гузар днями заявив що: «Немає в Україні греко-католицької церкви та трьох православних церков. Є Київська церква, яка по-суті єдина, але видимо все ще розділена». І хоча за результатами загальнонаціонального соціального опитування, проведеного в рамках проекту «Національний діалог», до УПЦ КП, на початок 2015 року, суттєво зріс рівень довіри українців, чи стане саме УПЦ КП тим об’єднавчим фундаментом для створення Помісної Церкви в Україні? Чи може ним стане УГКЦ? Які реальні, і наскільки реальні, підґрунтя до об’єднання, про яке довго говориться, але повільно робиться. 

Катехиза про похорон

Отець Вальдемар Павелець в часі ранкової катехизи розкритикував неекологічну звичку приносити платикові квіти на могилу померлого: "Краще ті гроші, які витрачаєте на безглузді пластикові квіти, віддайте родичам - їм це потрібніше".

Катехиза про похорон

Отець Вальдемар Павелець в часі ранкової катехизи розкритикував неекологічну звичку приносити платикові квіти на могилу померлого: "Краще ті гроші, які витрачаєте на безглузді пластикові квіти, віддайте родичам - їм це потрібніше".

Сергій Дацюк: "Світова війна вже триває"

Своєю експертною думкою в ефірі передачі "Майстерня" поділився філософ Сергій Дацюк. Як протікатиме війна? Якими є воюючі сторорони? Чи можливий сценарій ядерної війни? Яким буде повоєнний устрій світу? Такі питання обговорювалися в передачі.

Євангеліє 14 квітня

Розмова Ісуса з Никодимом проходить вночі. Чому саме вночі? Ніч-це час тиші, спокою, людська активність майже припиняється, на поверхню виходять всі потаємні думки та переживання. Фізичні умови сприяють відвертому діалогу з Богом. Якщо сприймати ніч як духовний стан людини - це не найпрекрасніший стан людини: темно, немає світла, відсутні міжлюдські контакти, ти залишений сам на сам із своїми думками та проблемами.

Новомученики, чи жертви давнього конфлікту кланів?

Тиждень тому ісламські фундаменталісти з угруповання Аш-Шабаб в кенійському місті Гарісса розстріляли 150 і важко поранили кілька десятків студентів. Чому? За те, що вони не змогли процитувати Коран? Чи через участь Кенії в місії Африканського Союзу проти Аш-Шабаб в Сомалі? Бойовики обіцяють, що «кенійські міста стануть червоними від крові», а світові мас медіа, на диво, не майорять заголовками JE SUIS KENYA. Чи ми вже звикли до смертей, що сотня нових убитих зовсім не шокує світ? Чи це через те, що Кенія і християни нікого не цікавлять? І що там насправді відбулось? Про це в прямому ефірі  з експертом-ісламознавцем Денисом Брільовим та главредом християнського часопису «Credo» отцем Миколою Мишовським.

Як неперевірена інформація може стати брехнею?

Як перевіряти інформацію? Чи може християнин бути некритичним? Як бути кртичним, але не не віруючим чи цинічним? Про це в ранковій катехизі отця Миколи Мишовського. 

Музична ілюстрація української великодньої музики в епохах від знаменного співу до сучасних духовних творів від Мстислава Сергійовича Юрченка

Мстислав Юрченко - людина котра віднаходить втрачені шедеври українських композиторів і наново відкриває їх для світу. На Великдень в "Рецептах життя" Мстислав Сергійович творами українських композиторів показав, як по епохах змінювалась традиція великоднього літургічного співу. В ефірі використані рідкісні обробки і записи.

Презентація кантати «Страсті» у великодньому ефірі

«Ми були в Миколаєві органістами, багато років, а коли ми поїхали, багато пісень Віталія там лишилось їх співають, «Страсті» це не перший його твір ».
«Я вважаю оператора Олексія Цвілодуба геніальним оператором-постановником і коли він запропонував відзняти кліп, я подумав що відео може бути крутіше музики і це стимулювало».

Великодній концерт в прямому ефірі від хору Патріаршого собору УГКЦ

Хорові літургічні твори Михайла Вербицького, Артемія Веделя, обробки старовинних псальмів та сучасні композиції у виконанні хору Патріаршого собору УГКЦ.