Духовні читання
Катехиза
Біблійні читання
Меса
Розарій
Коронка до Божого Милосердя
Святий дня
Молитва
Дитяча катехиза
Житія святих
Ранкова молитва
Меса
Дитяча катехиза
Житія святих
Годинки
Молитовна лінія
Розарій
У ваших намірах
Житія святих
Катехиза
За період з 2010 по 2016 роки кількість вірян УПЦ КП збільшилась на 14,5%, прихильників УПЦ (МП) поменшало на 5,8%. Про це йдеться в аналітичному звіті, підготовленому за результатами опитування КМІС, повідомляє УНІАН.
Сьогодні в денній катехезі отець Ярослав Гіжицький з циклом програм «Жінки в Святому Писанні» розповідає про Міріам, сестру Мойсея. Її ім’я перекладається, як «море гіркоти», але це жінка, яка показана дуже правдивою з її вірою і невірством, з її жертовністю і заздрістю. «Можна сказати, що Міріам так любила свого брата, що зробила все, аби врятувати того, хто стане вождем свого народу… Хоча в книзі Вихід є два портрети цієї дивовижної жінки…».
«Призначено людині раз народитися і раз померти. Я ще не народився, а вже зазнав смерті. Різні є хресні дороги, над якими роздумують люди. Бо вони з’єднані з Тобою, Христе, знаходять роздуми для свого земного життя, яке через випробовування веде їх до смерті. Зі мною, з мільйонами мені подібних, через нашу спільну долю все інакше. Наше життя закінчилося там, де й почалося – в лоні матері. Христе! Передвічний Сину Отця, будь зі мною на моїй Хресній дорозі, хоч такій короткій, але страшній, і навчи пробачати тим найріднішим – моїм батькам.»
«Слово стало Тілом і оселилось між нами, щоб ми прийняли усиновлення. Щоб стали дітьми Божими...» - кармеліт босий, отець Віталій Козак в денній катехезі розпочав новий цикл ефірів, присвячених документам Церкви. І сьогодні ми поглянули на Догматичну Конституцію Lumen Gentium з позиції, що цей документ говорить про Богородицю. «Богородиця настільки живе Словом Божим, що приймає все те, що Господь для Неї готує. Вона вирізняється серед смиренних і убогих Господа…»
Християнська Служба Порятунку співпрацюючи з CIMIC (Civil-Military Cooperation), здійснює моніторинг прифронтової зони і створює так звану соціальну карту потреб. В прямому ефірі «Християнство сьогодні» на зв’язку з нами з Донбасу був командир ХСП Ігор Шулік Шторм. «Цей моніторинг виявляє не лише глибину проблеми, а й всяку неправду. Тому що багато людей, які можуть подавати списки на допомогу, є досить матеріально забезпеченими. І контингент в цих Сірих Зонах, на жаль, налаштований щоб тільки брати, брати й брати… Їх вже підсадили на цю голку «гуманітарки» і тепер теж є великою проблемою, як з цієї голки їх зняти. Але ми маємо методи. Докорінна зміна відбувається через молитву. Якщо буде змінене серце, розум і душа людини, тоді зміниться і менталітет в цих областях… Я відчуваю, як у Бога болить серце за кожну людину, яку Він сотворив, я відчуваю цей біль і цю любов до них...»
Притчу про таланти коментував в денній катехезі отець Ростислав Пендюк: «Коли господар, той що роздавав таланти своїм слугам, від’їхав, сказано, що той що взяв п’ять талантів негайно пішов і орудував ними. Я часто зустрічаю людей, які постійно відкладають на потім зміни в своєму житті. Починають з першого числа чи з понеділка… Але маємо негайно використовувати таланти…» - голова Комісії в справах молоді УГКЦ.
В програмі «Vox populi. Vox Dei» Олександр Тіца презентував всеукраїнський волонтерський табір «Будуймо Україну разом». Молодь з усієї України приїздить на Донбас, щоб відбудовувати будівлі і стосунки між людьми.
5 червня мережу підірвала тема протидії замовчування насильства. Журналістка Настя Мельниченко оприлюднила свої особисті історії під хештегом #яНеБоюсьСказати. Вона написала: «Я хочу, аби сьогодні говорили ми, жінки. Аби ми говорили про насильство, яке пережила більшість з нас. Я хочу, аби ми не оправдувалися "я йшла у спортивках серед дня, а мене все одно схопили". Бо нам не треба оправдуватися. Ми не винні, винен ЗАВЖДИ насильник. Я не боюсь говорити. І я не почуваюся винною…». І далі, як хронологія насильства, писала про різні напади «коли було 6 років, коли 12, коли 21…». Неймовірно потужна хвиля відгуків і коментарів, під хештегом #яНеБоюсьСказати вибухнула майже одразу. Українські жінки та чоловіки почали відверто розповідати свої історії насильства, яке колись зазнавали – домагання, зґвалтування, залякування, примус, розбещення. Радіо Марія ефіром «Рецептів життя» вирішило долучитись до акції. Мовчати на зло не можна!