Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

"Християни слухають ворожок через страх невизначенності - це позиція раба, а не вільної людини", - брат Олександр Могильний

Поділитись з друзями
До чого сьогодні нас закликає Христос в контексті Великого посту? Що думає мій Бог про війну в Україні? Кого я слухаю та чому так реагую? На запитання відповідає брат-капуцин Олександр Могильний.
Бог говорить до людей біля Ісуса: "Ось мій син - Його слухайте". Великий піст має допомогти нам якісно підготуватися до Пасхи. Церква сьогодні закликає нас прожити цей час так, щоб відкрити таємницю Воскресіння. Проаналізуйте наскільки сильно змінилося життя учнів після об'явлення воскреслого Христа учням. Якщо Воскресіння нашого Господа не впливає на якість життя християн то це стає найбільшою нашою проблемою. 

Протягом багатьох років я нагадую, що: "Коли Слово Боже відділене від життя та реальності людини то воно безрезультативне". Це Слово відкриває нам правду про любов Божу та дає нам певну структуру людського життя: родини, країни, навчання, праці тощо. Писання наголошує, що в усьому, що відбувається є Бог, який хоче нам щастя. Якщо конкретніше, то через Великий піст кожен має відкрити таємницю, що Бог дав мені державу, історія якої дуже трагічна та славетна. Сьогодні ми разом із Богом пишемо трагічну частину життя нашої країни.

Таємниці можуть лякати, непокоїти, бентежити нас. Ми можемо переживати змішанні почуття роздумуючи про це, але людина однаково прийме цю таємницю та житиме з нею. Сьогодні для багатьох таємницею є причини цієї війни, невідомість майбутнього, жахливі події в Маріуполі та інших місцях бойових дій. Бог розуміє наші страхи та закликає нас слухати Його Сина.

Свобода - це відкриття правди, що я дитина Бога та належу до Його Царства. Це знаряддя життя. Я маю навчитися бути вільним та відкрити свою тотожність. Тільки так я буду розуміти ЧОМУ потрібно слухати Ісуса та розуміти куди Він має вести мою країну.

Сьогодні багато християн слухають ворожок, щоб дізнатися коли закінчиться війна. Так відбувається через страх невизначенності. Але це не дорога свободи, а дорога раба.

Проаналізуйте скільки часу ви витрачаєте на новини, аналітиків, а скільки часу молитеся? Бог буде вести нас через війну та болі поки не навчимося слухати Його, допоки не навернемося. Навернуться не всі, але було таке, що Бог через пророків говорив до маленької групи вірних, яких Він обіцяв вивести та врятувати.

Я сьогодні або слухаю, або не слухаю Бога. Або я вчуся жити, як людина вільна, або як раб. Тому варто вчитися жити по 10 заповідях. Тільки в контексті правди ми відкриємо мету Заповідей Божих та усвідомимо, що вони не обмеження для нас, а вказівники вільного життя.

Цитати 

- Небезпека мислення раба в тому, що він ніколи не буде брати відповідальність за країну, землю, свою свободу;

- Захоплюючись порядком у інших країнах ми не усвідомлюємо ціну, що була сплачена за їхню свободу;

- Сьогодні ми зі страхом підходимо до нашої гори Об'явлень де Бог закликає слухати Його Сина;

- Бог запевнив, що Він проведе нас. Бог посилає нам різних Мойсеїв;

- Свободи не може бути без правди;

- Там де є людина завжди буде гріх.

- Ви, які боїтеся! Слухайте Мого Сина", - закликає нас Бог;
- Бог керує перебігом світу та передбачив усе те, що відбувається;
- Кого слухаємо - так і живемо;

- Християнин - це людина, яка чує Бога та йде за натхненням, щоб виконати його волю;

- Перевіряйте свого духа. Чи не перетворився я на згусток емоцій, що керують мною.

- Сьогодні багато язичників проявили більше милосердя та віри чим християни.

Брат капуцин Олександр Могильний.

Слухати інші програми

Відгуки

"Або ми  навертаємось, або опиняємось у прірві", - Оксана Дмитерко коментує нове послання Богородиці

"Або ми навертаємось, або опиняємось у прірві", - Оксана Дмитерко коментує нове послання Богородиці

Нове послання Богородиці у Меджугор'є від 25 березня візіонерці Марії Лунетті було рекордно коротким і по-суті, складалося з одного реяення, що викликало тривожні передчуття вірних.
"Страждання формують людину що вміє любити", - о.Вальдемар Павелець

"Страждання формують людину що вміє любити", - о.Вальдемар Павелець

В цій катехезі отець Вальдемар Павелець завершує коментувати енцикліку Папи Бенедикта XVI Spe salvi (спасенні надією). До уваги беруться розділи де Папа пише про вічне життя, індивідуалістичність християнської надії, та про Марію, яка є Зіркою надії.
"Зцілення св.Терези від таємної хвороби через усмішку Богородиці", - катехеза від о.Віталія Козака

"Зцілення св.Терези від таємної хвороби через усмішку Богородиці", - катехеза від о.Віталія Козака

Продовження циклу катехез про святу Тезезу від Дитяти Ісус від настоятеля Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, що в Бердичеві. В цьому випуску почуєте про перші спроби Терези піти в монастир. Також священник розповідає про таємну хворобу святої Терези (назва хвороби не згадується) яку в дев'ятилітньому віці переживає свята. Зцілення від цього недугу Тереза отримує після посмішки Богородиці, вона її розгледіла на фігурі Непорочної Марії яку називають "Переможна". 
Таємниця нерукотворного Образу Матері Божої з Гваделупи

Таємниця нерукотворного Образу Матері Божої з Гваделупи

Слова Матері Божої до Хуана Дієго. Про таємницю нерукотворного Образу Матері Божої з Гваделупи розповідає сестра гоноратка Каміла Кармалюк.
Чому шлюб є святим? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Чому шлюб є святим? - відповідає отець Міхал Бранкевич

Отець Міхал Бранкевич коментує Gaudium et Spes (лат. Радість і надія) пастирську конституцію Другого Ватиканського собору Католицької церкви.

В епіцентрі тема сім'ї.