Слухати Радіо

12:20

Пісня Перемоги

В ефірі

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

Історія Пасхи. Як святкували перші християни?

Отець Костянтин Морозов з Ордену Братів Менших Капуцинів, розповідає про історію, традицію та дату святкування Пасхи.
Ісус Христос став людиною з конкретного середовища, який разом з батьками дотримувався юдейських традицій, особливо святкування часу переходу з рабства до свободи, тобто свята Песах. Євангелісти, навіть, описують життя Ісуса та Його діяльність як подорож з Галілеї в Єрусалим на святкування Пасхи.

Смерть і Воскресіння Ісуса навмисно пов'язані з єврейською Пасхою, але отримали ще глибше значення Переходу від смерті до життя вічного.

Перші християни переважно були юдейського походження, лише незначна кількість їх була з діаспори, або язичниками. Якщо подивитись на їхній спосіб життя, очевидно, що перші християни продовжують дотримуватись єврейських традицій: святкують суботу, обрізують хлопців, ходять до Єрусалимського Храму і беруть участь у всіх юдейських святах. Для них важлива Пасха, яка отримала новий сенс: окрім згадки про Вихід з єгипетської неволі, християни, у найдрібніших деталях, згадують події пов'язані зі смертю і воскресінням Ісуса.

Для святкування сучасної Пасхи перші християни об'єднали дві традиції святкування Пасхи: юдейським обрядам вони надали новий християнський сенс. Поступово християнська Літургія відокремилась від зовнішніх єврейських традицій і набула сучасної структури та знайомих нам особливостей.  

З перших століть християнства надзвичайно суперечливим стало питання дати святкування Пасхи. Спочатку християни святкували Пасху разом з юдеями, але згодом зрозуміли, що це святкуванні має інший сенс, який полягав у зосередженні на спомині воскресіння Ісуса Христа, яке відбулось у неділю.
 
Дата святкування Пасхи залежала від місячного календаря, який був недосконалим і потребував постійного коригування, тому вже з перших століть між християнами виникали певні суперечності, які не змогли вирішити навіть після запровадження Папою Григорієм оновленого календаря у 16 столітті.


Попередні програми отця Костянтина Морозова з історії Літургії:
Літургія життя
Наша Літургія має юдейське коріння
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00
"Плекайте ті самі думки в собі, які були в Христі Ісусі" - катехиза о. Романа Братковського

"Плекайте ті самі думки в собі, які були в Христі Ісусі" - катехиза о. Романа Братковського

У катехизі о. Романа Братковського, лідера харизматичної спільноти "Галілея", довідуємося про найсильнішу зброю в сучасному світі - інформацію. Священник вчить розпізнавати джерело інформації та відповідно реагувати на неї.
2025-05-14 00:00:00
"Сексуальне насильство – це прямий шлях до одержимості бісами", - отець Юрій Зелінський

"Сексуальне насильство – це прямий шлях до одержимості бісами", - отець Юрій Зелінський

"Визначити корінь проблеми – це головний крок до зцілення, яке Христос приніс своєю смертю на хресті", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.
2025-05-14 00:00:00