Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Історія Пасхи. Як святкували перші християни?

Поділитись з друзями
Створено: 2023-04-12
Передача: Катехиза
Отець Костянтин Морозов з Ордену Братів Менших Капуцинів, розповідає про історію, традицію та дату святкування Пасхи.
Ісус Христос став людиною з конкретного середовища, який разом з батьками дотримувався юдейських традицій, особливо святкування часу переходу з рабства до свободи, тобто свята Песах. Євангелісти, навіть, описують життя Ісуса та Його діяльність як подорож з Галілеї в Єрусалим на святкування Пасхи.

Смерть і Воскресіння Ісуса навмисно пов'язані з єврейською Пасхою, але отримали ще глибше значення Переходу від смерті до життя вічного.

Перші християни переважно були юдейського походження, лише незначна кількість їх була з діаспори, або язичниками. Якщо подивитись на їхній спосіб життя, очевидно, що перші християни продовжують дотримуватись єврейських традицій: святкують суботу, обрізують хлопців, ходять до Єрусалимського Храму і беруть участь у всіх юдейських святах. Для них важлива Пасха, яка отримала новий сенс: окрім згадки про Вихід з єгипетської неволі, християни, у найдрібніших деталях, згадують події пов'язані зі смертю і воскресінням Ісуса.

Для святкування сучасної Пасхи перші християни об'єднали дві традиції святкування Пасхи: юдейським обрядам вони надали новий християнський сенс. Поступово християнська Літургія відокремилась від зовнішніх єврейських традицій і набула сучасної структури та знайомих нам особливостей.  

З перших століть християнства надзвичайно суперечливим стало питання дати святкування Пасхи. Спочатку християни святкували Пасху разом з юдеями, але згодом зрозуміли, що це святкуванні має інший сенс, який полягав у зосередженні на спомині воскресіння Ісуса Христа, яке відбулось у неділю.
 
Дата святкування Пасхи залежала від місячного календаря, який був недосконалим і потребував постійного коригування, тому вже з перших століть між християнами виникали певні суперечності, які не змогли вирішити навіть після запровадження Папою Григорієм оновленого календаря у 16 столітті.


Попередні програми отця Костянтина Морозова з історії Літургії:
Літургія життя
Наша Літургія має юдейське коріння

Відгуки

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".
"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

Про покаяння та Євхаристію в контексті книги "Містична святиня Бога" розповідає отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-Католицька парафія Святого Сімейства, м. Харків.