Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Літургія Східний обряд

В ефірі

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

"Сьогодні в нашу літургію життя входять фальшиві ноти гріхопадіння", - отець Костянтин Морозов

Поділитись з друзями
Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ. 
Кожна людська літургія - це передусім участь в Божественній літургії. Сьогодні ми переживаємо багато труднощів і в таких умовах варто ставити собі запитання, щодо мети життєвого шляху, адже розуміємо, що не все закінчується смертю.

Літургія - це зустріч, знак любові та перебування в любові.
Наприклад, коли люди закохуються то створюють собі свою літургію, навіть літургійний календар з датами першої зустрічі, першого побачення тощо. Також, закохані формують свою мову спілкування та обряди спілкування. Коли ми говоримо про Божественну літургію то також розуміємо певний центр споглядання, музику, план та інше.

Поспостерігайте над діяльністю альпініста. Горосходжувач, докладаючи зусиль на шляху до вершини, насолоджується процесом сходження та її досягненням. Він насолоджується спогладанням краси та величі гір. Так само існує краса математичних формул, краса мистецтва, музики, поезії тощо. І той, хто пізнає ці істини відкриває красу та захоплюється нею.

Той, хто має досвід любові відкриває світ та красу іншої людини. Ми сьогодні по іншому сприймаємо важливість світла. Адже через відключення електропостачання змогли переусвідомити красу свічки, вогню, роль електрики в нашому житті.

Але основою всієї краси є Господь, який перебуває у вічному відпочинку. Він створив цей спочинок та запрошує людину долучитися, щоб особа відчула себе дитиною Бога. У Псалмі 95 та посланні до Євреїв звучить запрошення для нас входити у відпочинок із хвалою.

Бог хоче, щоб ми насолоджувалися Його ділами. Бог продумує до деталей створення всесвіту і погляньте, як усе гармонійно облаштовано, до дрібниць. Також, Бог організовує світ ангелів - безтілесних духів, які беруть участь у цій літургії. Численні ангели беруть участь в різних хорах та знаходяться близько до центру, яким є сам Творець.

Матеріальний світ також бере участь у цій красі. Один із отців Церкви, якось звернув увагу на птахів, які із самого ранку творять певну літургію віддаючи честь Творцю. Також, якщо ви спуститеся під землю чи підніметеся на вершини, світ тварин чи риб, то побачите, що там також відбувається своя літургія через яку віддається хвала Господу.  Це є важливим для спостереження, адже увесь світ створено для нас.

Сьогодні в нашу літургію життя входять фальшиві ноти гріхопадіння. Якось заздрісники підпиляли струни відомому скрипалю Паганіні. Вони рвалися одна за одною протягом гри, але митець не зупинився, а закінчив твір на одній струні. Так само диявол намагається сьогодні всіляко нам нашкодити, щоб зіпсувати Божественну симфонію життя людини. Але Бог приготував людям нову симфонію, що називається Літургія повернення. І як би диявол не псував нам життя ми маємо грати до кінця Божу пісню.

Отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ. 

Слухати інші програми

Відгуки

"Не обіцяй собі, що доживеш до вечора", - отець Костянтин Морозов про християнську динаміку, транзітус та св. Франциска з Ассізи

"Не обіцяй собі, що доживеш до вечора", - отець Костянтин Морозов про християнську динаміку, транзітус та св. Франциска з Ассізи

Як пережити добру смерть? Християнин має готуватися до смерті і зустрічі із Небесним Отцем вже сьогодні.
Причаститися, щоб стати причастям для інших

Причаститися, щоб стати причастям для інших

В рамках циклу передач на тему “На шляху до зустрічі з Христом” о. Михайло Станчишин розпочав другу частину катехиз, розповідаючи про місця, де людина може зустрітися зі своїм Богом.
"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

"Молитва споглядання є найбільш високою сходинкою духовного життя", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак у черговій катехезі знайомить слухачів Радіо Марія з духовністю святої Терези Авільської. У попередніх програмах ми дізналися про чотири труднощі, які свята Тереза переживала під час молитви. У цій програмі священник починає розповідь про чотири етапи містичної молитви. На першому етапі свята Тереза наголошує на важливості зосередженння та споглядання під час молитви.

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

Центр професійної освіти Боско: вчимось, віримо, перемагаємо!

"Для нас, салезіян, це училище особливе, адже святий Джованні Боско стверджував, що дитині потрібно дати фах. Тут, завдяки практичній педагогіці учень може протягом 2 років отримати улюблену професію", - директор салезіянського Центру професійної освіти святого Боско, отець Андрій Боднар.
"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

"Ісус проявив свою любов у найбільш шокуючий спосіб", - о.Міхал Бранкевич

Продовження циклу "Христологія", який на Радіо Марія веде отець Міхал Бранкевич. У цій серії йдеться про Воплочення Христа від Діви Марії. Священник занурює слухачів у Таємницю пришестя Бога на землю в людському тілі і пояснює, що Христос переймає фізіологічні риси від своєї Матері — Богородиці. Однак, догматика Церкви також вказує, що, прийнявши людське тіло від Марії, Ісус залишається повноцінним Богом.