Слухати Радіо

Зараз в ефірі

05:00

Молитва

В ефірі

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:30

Канон Андрея Крицького

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза з о. Міхалом Бранкевичем

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

"Сьогодні в нашу літургію життя входять фальшиві ноти гріхопадіння", - отець Костянтин Морозов

Поділитись з друзями
Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ. 
Кожна людська літургія - це передусім участь в Божественній літургії. Сьогодні ми переживаємо багато труднощів і в таких умовах варто ставити собі запитання, щодо мети життєвого шляху, адже розуміємо, що не все закінчується смертю.

Літургія - це зустріч, знак любові та перебування в любові.
Наприклад, коли люди закохуються то створюють собі свою літургію, навіть літургійний календар з датами першої зустрічі, першого побачення тощо. Також, закохані формують свою мову спілкування та обряди спілкування. Коли ми говоримо про Божественну літургію то також розуміємо певний центр споглядання, музику, план та інше.

Поспостерігайте над діяльністю альпініста. Горосходжувач, докладаючи зусиль на шляху до вершини, насолоджується процесом сходження та її досягненням. Він насолоджується спогладанням краси та величі гір. Так само існує краса математичних формул, краса мистецтва, музики, поезії тощо. І той, хто пізнає ці істини відкриває красу та захоплюється нею.

Той, хто має досвід любові відкриває світ та красу іншої людини. Ми сьогодні по іншому сприймаємо важливість світла. Адже через відключення електропостачання змогли переусвідомити красу свічки, вогню, роль електрики в нашому житті.

Але основою всієї краси є Господь, який перебуває у вічному відпочинку. Він створив цей спочинок та запрошує людину долучитися, щоб особа відчула себе дитиною Бога. У Псалмі 95 та посланні до Євреїв звучить запрошення для нас входити у відпочинок із хвалою.

Бог хоче, щоб ми насолоджувалися Його ділами. Бог продумує до деталей створення всесвіту і погляньте, як усе гармонійно облаштовано, до дрібниць. Також, Бог організовує світ ангелів - безтілесних духів, які беруть участь у цій літургії. Численні ангели беруть участь в різних хорах та знаходяться близько до центру, яким є сам Творець.

Матеріальний світ також бере участь у цій красі. Один із отців Церкви, якось звернув увагу на птахів, які із самого ранку творять певну літургію віддаючи честь Творцю. Також, якщо ви спуститеся під землю чи підніметеся на вершини, світ тварин чи риб, то побачите, що там також відбувається своя літургія через яку віддається хвала Господу.  Це є важливим для спостереження, адже увесь світ створено для нас.

Сьогодні в нашу літургію життя входять фальшиві ноти гріхопадіння. Якось заздрісники підпиляли струни відомому скрипалю Паганіні. Вони рвалися одна за одною протягом гри, але митець не зупинився, а закінчив твір на одній струні. Так само диявол намагається сьогодні всіляко нам нашкодити, щоб зіпсувати Божественну симфонію життя людини. Але Бог приготував людям нову симфонію, що називається Літургія повернення. І як би диявол не псував нам життя ми маємо грати до кінця Божу пісню.

Отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ. 

Слухати інші програми

Відгуки

"Статистика свідчить про безплідність у 8% подружніх пар" - сестра ДІогена Терешкевич

"Статистика свідчить про безплідність у 8% подружніх пар" - сестра ДІогена Терешкевич

Сестра Діогена Терешкевич говорила про "Аналіз державної політики у вирішення проблем безпліддя з позиції засад біоетики".
У чому полягає найбільша велич свята Благовіщення? - катехиза отця Валентина Матушевського

У чому полягає найбільша велич свята Благовіщення? - катехиза отця Валентина Матушевського

Отець Валентин Матушевський говорив про Урочистість Благовіщення.
Отець Гжегож Вавжиняк розповів один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк розповів один маловідомий факт про Діву Марію

Отець Гжегож Вавжиняк  продовжив цикл програм присвячених джерелам нашої віри. Священник зупинився на символізмі міста Благовіщення - Назареті.
Людське життя, як неповторна цінність

Людське життя, як неповторна цінність

Сестра Діогена Терешкевич, зі згромадження сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, м. Львів, розповідає про право на життя та поняття людської особи та її гідності.
"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

"Виконати Божу волю без страждань - неможливо!" - отець Богдан Савицький про Благовіщення, радість і терпіння

Отець Богдан Савицький говорив про урочистість Благовіщення. Чи могла Діва Марія відмовити Богу?