Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:45

В Родині Радіо Марія

В ефірі

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція св.Меси із Базиліки Воздвиження Всечесного Хреста (Чернівці)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

"Сьогодні в нашу літургію життя входять фальшиві ноти гріхопадіння", - отець Костянтин Морозов

Поділитись з друзями
Про історію літургії Церкви західного обряду розповідає отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ. 
Кожна людська літургія - це передусім участь в Божественній літургії. Сьогодні ми переживаємо багато труднощів і в таких умовах варто ставити собі запитання, щодо мети життєвого шляху, адже розуміємо, що не все закінчується смертю.

Літургія - це зустріч, знак любові та перебування в любові.
Наприклад, коли люди закохуються то створюють собі свою літургію, навіть літургійний календар з датами першої зустрічі, першого побачення тощо. Також, закохані формують свою мову спілкування та обряди спілкування. Коли ми говоримо про Божественну літургію то також розуміємо певний центр споглядання, музику, план та інше.

Поспостерігайте над діяльністю альпініста. Горосходжувач, докладаючи зусиль на шляху до вершини, насолоджується процесом сходження та її досягненням. Він насолоджується спогладанням краси та величі гір. Так само існує краса математичних формул, краса мистецтва, музики, поезії тощо. І той, хто пізнає ці істини відкриває красу та захоплюється нею.

Той, хто має досвід любові відкриває світ та красу іншої людини. Ми сьогодні по іншому сприймаємо важливість світла. Адже через відключення електропостачання змогли переусвідомити красу свічки, вогню, роль електрики в нашому житті.

Але основою всієї краси є Господь, який перебуває у вічному відпочинку. Він створив цей спочинок та запрошує людину долучитися, щоб особа відчула себе дитиною Бога. У Псалмі 95 та посланні до Євреїв звучить запрошення для нас входити у відпочинок із хвалою.

Бог хоче, щоб ми насолоджувалися Його ділами. Бог продумує до деталей створення всесвіту і погляньте, як усе гармонійно облаштовано, до дрібниць. Також, Бог організовує світ ангелів - безтілесних духів, які беруть участь у цій літургії. Численні ангели беруть участь в різних хорах та знаходяться близько до центру, яким є сам Творець.

Матеріальний світ також бере участь у цій красі. Один із отців Церкви, якось звернув увагу на птахів, які із самого ранку творять певну літургію віддаючи честь Творцю. Також, якщо ви спуститеся під землю чи підніметеся на вершини, світ тварин чи риб, то побачите, що там також відбувається своя літургія через яку віддається хвала Господу.  Це є важливим для спостереження, адже увесь світ створено для нас.

Сьогодні в нашу літургію життя входять фальшиві ноти гріхопадіння. Якось заздрісники підпиляли струни відомому скрипалю Паганіні. Вони рвалися одна за одною протягом гри, але митець не зупинився, а закінчив твір на одній струні. Так само диявол намагається сьогодні всіляко нам нашкодити, щоб зіпсувати Божественну симфонію життя людини. Але Бог приготував людям нову симфонію, що називається Літургія повернення. І як би диявол не псував нам життя ми маємо грати до кінця Божу пісню.

Отець Костянтин Морозов з ордену Братів Менших Капуцинів, м. Київ. 

Слухати інші програми

Відгуки

Навчаючи інших, багато чого навчилась сама! - досвід святої Терези від Дитятка Ісус

Навчаючи інших, багато чого навчилась сама! - досвід святої Терези від Дитятка Ісус

Отець Віталій Козак продовжив цикл програм про святу Терезу від дитятка Ісус. 
"Цю книгу ви розберете на цитати", - сестра Христина Кароль

"Цю книгу ви розберете на цитати", - сестра Христина Кароль

Сестра Христина Кароль з Конгрегації Дочок Марії Помічниці Християн продовжує цикл катехез на Радіо Марія. Цей випуск присвячений книзі авторства Антуана де Сент-Екзюпері “Планета людей”.
У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

У чому полягає головний сенс Пасхальної таємниці?

Отець Міхал Бранкевич говорить про Пасхальну тайну Ісуса Христа.
Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

Навчання церковному співу триває все життя, - отець Руслан Грех

"Через професійне виконання піснеспівів люди знайомляться з цінностями Церкви". Про церковний спів та його якість розповідає священник парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, Львів (Сихів), отець Руслан Грех.
"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

"Бог - це спільнота!" - отець Сергій Воронюк

Отець Сергій Воронюк говорив про урочистість Зіслання Святого Духа.