Слухати Радіо

Зараз в ефірі

15:10

Молитовна лінія

В ефірі

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Сергієм Воронюком

16:45

Дитяча молитва

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з Санктуарію Бога Отця Милосердного (Запоріжжя)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Школа лідерства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Поділитись з друзями
Створено: 2022-11-25
Передача: Катехиза
Язичник, який став християнином. Про життя та вчення Климента Олександрійського розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Навернення Климента Олександрійського відбулося у зрілому віці після зустрічі з грецьким християнським філософом Пантеном.
Климент Олександрійський до VI століття вшановувався Католицькою Церквою, як реформатор. Вже пізніше його почали часто цитувати протестантські апологети вириваючи із контексту цитати формуючи на них своє вчення. Тому Католицька Церква почала менше цитувати Климента Олександрійського аж до ХХ століття, - розповідає отець Олег Кіндій.

Він добре знав грецьку мову, культуру та язичницькі традиції. Міг пояснити слухачам, що вершиною спасіння є Христос, що через Його проповідь ми маємо повноту знань. У своїх творах Климент стверджував, що кожна людина, через дар хрещення, має глибинний зв'язок з Богом та стає Царським Священством. На ці тези опиралися часто протестанти після VI століття вириваючи їх із контексту творів автора. Доходило до думки нівелювати інститут священства. Але Климент у своїх творах визнавав єднання усіх християн в єдину Католицьку Церкву. Климент був представником ранньохристиянської течії, що відстоювала важливість церковної ієрархії.

Климент Олександрійський у своїх творах демонструє широке бачення Церкви в світі де він жив. Його великий учень Оріген створює перші синтези катехизмів де відображено вчення Церкви.

Климент пише, що ми маємо працювати в такий спосіб, щоб усі мали змогу бути наверненими та долученими до Церкви Христової.

До нашого часу дійшли твори Климента Олександрійського "Запрошення" де він звертається до людей інших релігій навернутися до Христа та "Педагог" де він пише про формування християнського характеру та відмову від шкідливих рис, звичок. Третій відомий твір Климента "Стромати". Тут автор пробує трансформувати місцеву культуру Єгипту.

Священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університетіотець Олег Кіндій 

Слухати програми про життя святих

Святий Єронім
Пустельний отець Афанасій Олександрійський
Святий Макарій Великий
Свята Меланія Молодша
Святий Андрій Критський
Святий Іван ЗолотоустийВідгуки

"Милостиня рятує від смерті", - отець Володимир Кусьнєж

"Милостиня рятує від смерті", - отець Володимир Кусьнєж

Отець Володимир Кусьнєж зупинився на темі посту і милостині в контексті циклу програм "Про релігійні практики Юдеїв".
"Не варто перетворювати молитву на бізнес", - отець Збігнєв Савчук

"Не варто перетворювати молитву на бізнес", - отець Збігнєв Савчук

Отець Збігнєв Савчук говорив про "Зустріч з Господом на молитві".
"Сталося чудо: Серце - виявилося живим!" - сестра Каміла Кармалюк

"Сталося чудо: Серце - виявилося живим!" - сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорила про важливі факти та акценти у темі "У школі Діви Марії - Матері Євхаристії".
"Під час відпущення гріхів сльози маленького Ісуса очищують мою душу", - о.Віталій Козак про те як свята Тереза переживала покаяння

"Під час відпущення гріхів сльози маленького Ісуса очищують мою душу", - о.Віталій Козак про те як свята Тереза переживала покаяння

Хранитель Національного Санктуарію Матері Божої з гори Кармель, отець Віталій Козак, продовжує знайомити слухачів Радіо Марія зі святою Терезою від Дитяти Ісус. Катехит розповідає про короткий відрізок із життя святої, коли їй було 7-8 років. В програмі почуєте як юна Тереза пережила свою Першу Сповідь, та як вона згадує про участь у Травневих молебнях
"Покора для ченця є найважливішою, бо це лише Божа якість", - о.Андрій Немченко

"Покора для ченця є найважливішою, бо це лише Божа якість", - о.Андрій Немченко

Священник з Ордену Братів Менших Францисканців, отець Андрій Немченко, в продовженні циклу катехез: "Взяти хрест і йти за Господом" в цій серії говорить про Богопосвячене життя. Значну частину програми катехит приділяє розповіді про власний досвід чернецтва, і згадує свою першу зустріч патріархом Францисканців в Україні, отцем Мартиніаном Дажицьким.