Слухати Радіо

Зараз в ефірі

23:40

Святий дня

В ефірі

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Акафист

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Біблійні читання

04:40

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Поділитись з друзями
Створено: 2022-11-25
Передача: Катехиза
Язичник, який став християнином. Про життя та вчення Климента Олександрійського розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Навернення Климента Олександрійського відбулося у зрілому віці після зустрічі з грецьким християнським філософом Пантеном.
Климент Олександрійський до VI століття вшановувався Католицькою Церквою, як реформатор. Вже пізніше його почали часто цитувати протестантські апологети вириваючи із контексту цитати формуючи на них своє вчення. Тому Католицька Церква почала менше цитувати Климента Олександрійського аж до ХХ століття, - розповідає отець Олег Кіндій.

Він добре знав грецьку мову, культуру та язичницькі традиції. Міг пояснити слухачам, що вершиною спасіння є Христос, що через Його проповідь ми маємо повноту знань. У своїх творах Климент стверджував, що кожна людина, через дар хрещення, має глибинний зв'язок з Богом та стає Царським Священством. На ці тези опиралися часто протестанти після VI століття вириваючи їх із контексту творів автора. Доходило до думки нівелювати інститут священства. Але Климент у своїх творах визнавав єднання усіх християн в єдину Католицьку Церкву. Климент був представником ранньохристиянської течії, що відстоювала важливість церковної ієрархії.

Климент Олександрійський у своїх творах демонструє широке бачення Церкви в світі де він жив. Його великий учень Оріген створює перші синтези катехизмів де відображено вчення Церкви.

Климент пише, що ми маємо працювати в такий спосіб, щоб усі мали змогу бути наверненими та долученими до Церкви Христової.

До нашого часу дійшли твори Климента Олександрійського "Запрошення" де він звертається до людей інших релігій навернутися до Христа та "Педагог" де він пише про формування християнського характеру та відмову від шкідливих рис, звичок. Третій відомий твір Климента "Стромати". Тут автор пробує трансформувати місцеву культуру Єгипту.

Священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університетіотець Олег Кіндій 

Слухати програми про життя святих

Святий Єронім
Афанасій Олександрійський
Святий Макарій Великий
Свята Меланія Молодша
Святий Андрій Критський
Святий Іван ЗолотоустийВідгуки

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

"Людина потребує очищення від спотвореного образу Божого", - отець Михайло Станчишин

Які найбільші та найнебезпечніші хиби зустрічаємо в розумінні Бога? 
"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

"Молитва - це діалог з Богом", - отець Віталій Храбатин

Отець Віталій Храбатин говорив про молитву в контексті чеснот Віри, Надії та Любові.
"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Ми жертвуємо власною свободою, щоб захистити волю нашого народу", - отець Віталій Новак

"Разом із іншими мобілізованими ми прибули до навчального центру, де розпочалася базова загальна військова підготовка. Вона триватиме 35 днів до розподілу у бойові частини". Про початок військової служби розповідає отець Віталій Новак.
Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Блаженний Марк з Авіано - духовний лікар Європи

Він закликав дбати про своє духовне життя, людяність і тіло та підкреслював християнську ідентичність Європи. Про життя та служіння святого Марка з Авіано розповідає брат-францисканець Віктор Дешук.

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Моя втіха - це не мати жодного втішення тут, на землі", - свята Тереза з Лізьє

"Так пише людина, яка точно знає, що скоро зустрінеться з Господом". Про рукопис "М" сестри Терези з Лізьє де описуються її цінності розповідає настоятель Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві, отець Віталій Козак.