Слухати Радіо

Зараз в ефірі

01:40

Духовні читання

В ефірі

Катехиза

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

Климент Олександрійський. Християнин має жити так, щоб кожен міг долучитися до Церкви Божої

Поділитись з друзями
Створено: 2022-11-25
Передача: Катехиза
Язичник, який став християнином. Про життя та вчення Климента Олександрійського розповідає отець Олег Кіндій - священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університеті.
Навернення Климента Олександрійського відбулося у зрілому віці після зустрічі з грецьким християнським філософом Пантеном.
Климент Олександрійський до VI століття вшановувався Католицькою Церквою, як реформатор. Вже пізніше його почали часто цитувати протестантські апологети вириваючи із контексту цитати формуючи на них своє вчення. Тому Католицька Церква почала менше цитувати Климента Олександрійського аж до ХХ століття, - розповідає отець Олег Кіндій.

Він добре знав грецьку мову, культуру та язичницькі традиції. Міг пояснити слухачам, що вершиною спасіння є Христос, що через Його проповідь ми маємо повноту знань. У своїх творах Климент стверджував, що кожна людина, через дар хрещення, має глибинний зв'язок з Богом та стає Царським Священством. На ці тези опиралися часто протестанти після VI століття вириваючи їх із контексту творів автора. Доходило до думки нівелювати інститут священства. Але Климент у своїх творах визнавав єднання усіх християн в єдину Католицьку Церкву. Климент був представником ранньохристиянської течії, що відстоювала важливість церковної ієрархії.

Климент Олександрійський у своїх творах демонструє широке бачення Церкви в світі де він жив. Його великий учень Оріген створює перші синтези катехизмів де відображено вчення Церкви.

Климент пише, що ми маємо працювати в такий спосіб, щоб усі мали змогу бути наверненими та долученими до Церкви Христової.

До нашого часу дійшли твори Климента Олександрійського "Запрошення" де він звертається до людей інших релігій навернутися до Христа та "Педагог" де він пише про формування християнського характеру та відмову від шкідливих рис, звичок. Третій відомий твір Климента "Стромати". Тут автор пробує трансформувати місцеву культуру Єгипту.

Священник Церкви Володимира та Ольги (м. Львів), викладач богослов'я в Українському Католицькому Університетіотець Олег Кіндій 

Слухати програми про життя святих

Святий Єронім
Афанасій Олександрійський
Святий Макарій Великий
Свята Меланія Молодша
Святий Андрій Критський
Святий Іван Золотоустий



Відгуки

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Невизначена втрата. "Через не хочу та не можу дбайте про себе", - отець Діонісій Дьяченко

Про переживання горя та невизначену втрату слухайте у програмі Люди Справи. Гість прямого ефіру - ієрей Діонісій (Денис) Дьяченко, священик Православної Церкви України, військовий капелан Національний академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького.
"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

"Він розіп'яв себе в сповідальниці", - катехеза про св.Леопольда Мандича

Брат-капуцин Віктор Дешук під час ранкової катехези знайомить слухачів Радіо Марія з постаттю святого Леопольда Мандича.
"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

"Ціла історія святої Терези Великої - це молитва", - о.Віталій Козак

Отець Віталій Козак продовжує цикл катехез під назвою "Історія дружби". Священник розповідає про досвід молитви святої Терези Авільської. Дослідники життя  Терези виділяють три етапи її переживань. Перший - "спонтанність і відкритість", другий - "неприйняття і конфлікт", і третій - "гармонія зустрічі". 
Як відчути Божу любов?

Як відчути Божу любов?

Отець Леонід Михалець говорить про Божу любов.
"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".