Слухати Радіо

Зараз в ефірі

18:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

В ефірі

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Житія святих

23:00

Акафист

23:40

Святий дня

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Недільні читання

01:40

Духовні читання

02:00

Непісні розмови

02:50

Біблійні читання

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

Леся Горова: "У прифронтовому селі діти щодня співають гімн України, такого немає навіть у школах столиці! Бути патріотом там і тут - різні речі"

Поділитись з друзями

Легендарною гостею програми "Сила Духу" є заслужена артистка України, відома українська співачка, композитор, член Національної Спілки композиторів Леся Горова. Леся сама пише слова та музику для своїх пісень. Автор і виконавиця понад 300 власних пісень та  інструментальної музики. А ще - дала понад двісті концертів у зоні АТО, здебільшого у найгарячіших точках, іноді під вибухи снарядів. Активно підтримує українську армію, співала у полях, лісах, горах, у наметах, на БТРі, військових машинах, біля танків, літаків, вертольотів та іншої військової техніки.  

Артдесант, група артистів-волонтерів, дуже часто «висаджується» на сході України. Леся каже - волонтерське явище  в Україні немає аналогів у світі, у пісні «Волонтер» є такі слова: «Над нами Божа сила і ангели літають, ми їдемо туди, де дуже нас чекають. Ми волонтери великої країни, нам не байдужа доля України». Енергію співачка черпає у творчості, яка дає сили та натхнення. «Незважаючи на три концерти вдень та нічні переїзди, я віддаю енергію й приймаю її, коли люди мої  пісні приймають у своє серце. Я після виступів їсти не хочу, я спати не хочу, але без творчої діяльності – в’яну» - каже Леся та продовжує: «Ці концерти вони неповторні. Я виступаю часто і в Україні і в Європі у багатьох гарних концертних залах, зокрема Європи,  та концерти на стерні чи на броньованій машині  незрівняти ні з чим, наскільки там все по-справжньому і таке глибоке сприйняття. Під час виконання пісень я підходжу до солдат і обіймаю їх та кажу: «Це Вам обійми від матері, дружини, сестер» і отримую стільки вдячності, мені кажуть, дякуємо, що Ви привезли тепло рідного дому, таке враження, що справді вдома побували».

Співачка говорить й про інформаційну війну в Україні, це також своєрідний фронт.Мисткиня наголошує - дітей слід виховувати в проукраїнському дусі. «Я виступала перед дітьми загиблих героїв, ми не знали, як побудувати свій концерт. Боляче дивитися в очі дітей загиблих Героїв, вони наче запитують, чи не марно їх батьки загинули, але ці діти – уже патріоти своєї країни. Діти, які малювали нашим героям малюнки, робили обереги – уже патріоти» – переконана співачка.

Люди на сході, найбільше  у прифронтових селах приходять  на концерти з жовто-блакитними стрічками, прапорцями, вони бояться втратити свою українськість, і дуже жадібно розбирають українські книжки,які  привозять артисти.

На жаль,державна гуманітарна політики щодо розвитку сходу відсутня. Леся згадує село Кримське, Луганської області, яке відірване від України через захоплену трасу, єдина дорога життя до них пролягає через болото. Українські військові, МНС -ники підтримують їх,допомагають з продуктами, відвозять в лікарні. Це село знаходиться біля 29 блок-посту, останньому перед кордоном з сепаратистими, добратися туди дуже важко, але люди дуже гарні, радо зустріли, до них два роки ніхто не приїжджав, вони мають страх, що Україна про них забула, бояться бути завойованими.Адже за 800 метрів - інша сторона кордону. «Дуже вразило те, що ми побачили у школі села Новотошківське - розклад уроків, де у 8:20 год щоранку діти співають Гімн України. Такого немає навіть у київських школах!» -вражено ділиться Леся. Також співачка з болем розповіла, що практично у кожному селі розбиті школи і дитячі садочки, тобто цілеспрямовано стріляють по цих об’єктах, бувало, діти по два тижні не виходили з бомбосховища.

«Бути патріотом там і тут – різні речі. Перед такими людьми виступаємо з відкритим серцем.Люди кажуть: «Якщо б ви до нас частіше приїжджали то може й війни й не було б» - згадує Леся.

«Дуже важливо, коли ти пишеш не в шухляду, але коли воно  живе і дає  добрі емоції» - каже співачка. Слухачам «Радіо Марія» відома співачка Леся Горова побажала і фізичної і моральної сили духу, щоб кожен знайшов свою дорогу та виконував свою місію. «Україна – це світло в кожному з нас, ми малі цеглини великого Дому» - співає Леся Горова у своїй пісні та заохочує виховувати дітей у проукраїнському дусі, слухати українське, поважати свою країну, бо це як заповідь, щоб добре тобі було. 

 

 

Відгуки

Володимир Кулак: "Чесні і відповідальні лікарі реформи не бояться..."

Володимир Кулак: "Чесні і відповідальні лікарі реформи не бояться..."

В авторській програмі "Сила Духу" ми розмовляли з нашим гостем з Тернополя паном Володимиром Кулаком, людиною великої сили і духу, котра бореться за життя інших, адже через лікарську недбалість та непрофесійність втратив сина. Говорили про медичну реформу, про лікарську відповідальність, про такі великі і важливі якості професії лікаря як Моральність, Милосердя, Відповідальність та Професійність.
Письменник Олег Крук: «Ковчег отця Ковча» – перший життєпис про Блаженного Священномученика. Дізнайтеся більше про цю величну постать і Ваше життя зміниться».

Письменник Олег Крук: «Ковчег отця Ковча» – перший життєпис про Блаженного Священномученика. Дізнайтеся більше про цю величну постать і Ваше життя зміниться».

На програму «Сила Духу»  ми запросили автора видання «Ковчег отця Ковча», письменника Олега Крука який у прямому ефірі поділився з радіослухачами фактами з життя Блаженного та розповів про цю надзвичайну людину, яка врятувала тисячі життів та віддала своє життя, рятуючи євреїв, у той час залишивши своїх шестеро дітей круглими сиротами.

Отець Григорій Рассоленко: "Марія тоді відповідає Богові послухом віри..."

Отець Григорій Рассоленко: "Марія тоді відповідає Богові послухом віри..."

Продовжуючи цикл катехез, отець Григорій Рассоленко продовжує роздумувати на символами віри. Цього разу, курс віровчення від отця Григорія розповідає нам про приклад споглядання віри Пресвятої Діви Марії.
Павло Мамонтов: «Бути собою, вірити в себе, боротися, не здаватися та вміти робити  добро»

Павло Мамонтов: «Бути собою, вірити в себе, боротися, не здаватися та вміти робити добро»

4 грудня 2017 року у програмі «Сила Духу» ми поспілкуватися з Павлом Мамонтовим, колишнім воїном АТО, студентом Українського Католицького Університету, одним із учасників Ігор Нескорених у Торонто 2017 року, де він став бронзовим призером з веслування на тренажерах.

90-річний воїн УПА Теодор Дячун: "Байдужість – то великий гріх"

90-річний воїн УПА Теодор Дячун: "Байдужість – то великий гріх"

Теодор Дячун,  керівник Білоцерківської станиці братства ОУН-УПА ім. Василя Якуб'яка, Київського крайового братства ОУН-УПА, комбатант Української Повстанської Армії – людина великої віри в Бога та глибокої любові до України. Це образ українських повстанців, для яких найважливішим було гасло: «Бог і Україна» і усім своїм життям вони стверджували свою безмежну любов до України.