Слухати Радіо

Зараз в ефірі

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Розмова з Патріархом

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

Володимир Кулак: "Чесні і відповідальні лікарі реформи не бояться..."

Поділитись з друзями
В авторській програмі "Сила Духу" ми розмовляли з нашим гостем з Тернополя паном Володимиром Кулаком, людиною великої сили і духу, котра бореться за життя інших, адже через лікарську недбалість та непрофесійність втратив сина. Говорили про медичну реформу, про лікарську відповідальність, про такі великі і важливі якості професії лікаря як Моральність, Милосердя, Відповідальність та Професійність.
12-річний хлопчик Роман мріяв стати священиком. І став би ним, якби не байдужість тих, хто має рятувати. Трагічного літнього дня минулого року, перебуваючи на канікулах у бабусі та дідуся, дитина поскаржилася на різку біль, його госпіталізували та через недбалість, байдужість й непрофесійність і навіть не бажання провести повноцінну діагностику, та неправильний діагноз «на око», незважаючи на те, що дитину оглядало аж вісім лікарів – хлопчик помер від завороту кишківника. Від чого не помирають у Європі вже декілька десятків років. Тому страшно, коли у 21 столітті таке відбувається в Україні. Страшно, коли це трапляється з дитиною. Дитину не врятували, адже було втрачено дорогоцінний час.

Дитині казали: «Не бреши, не симулюй», а Роман у той час втрачав свідомість від болю і не міг говорити. Тому батько хлопчика вирішив боротися за життя інших, щоб жодне життя більше не було втрачено через лікарську недбалість.

Експертна комісія МОЗ визнала, що лікарі Жидачівської районної лікарні на Львівщині своїми непрофесійними діями призвели до смерті 12-річного хлопчика від завороту кишок. У ЗМІ було чимало повідомлень про цей випадок, та чи зроблено висновки, чи покарані винні?

Цей трагічний випадок підкреслив ту кричущу ситуацію, котра є у сфері охорони здоров’я, коли питання стоїть у професіоналізмі лікаря, коли питання стоїть у його професійній відповідальності. Лікар повинен бути психологом, розуміти пацієнта як самого себе. За словами пана Володимира Кулака, має бути токсичне несприйняття корупції, потрібні фахівці, котрі націлені на позитивні зміни, викорінення корупції з медичної сфери. Пан Володимир каже, що вірить у зміни, які впроваджуються у МОЗ, адже очільник міністерства націлена на впровадження медичної реформи, котра здатна змінити систему, викорінити корупцію, повернути повагу до професії лікаря, сприяти розвитку лікаря як фахівця з достойною заробітною платнею. Проте багато лікарів чинять опір. «Чесні та відповідальні лікарі реформи не бояться» - переконаний Володимир Кулак, котрий пройшов крізь горнило випробувань та не втрачає віри у зміни, вірить, що саме ми з Вами здатні зрушити це з місця та дати можливість справжнім лікарям працювати та лікувати, рятували людей. Численні дзвінки у студію є свідченням того, що дуже багато українських родин щодня опиняються віч-на віч з випробуванням, коли потрапляють до лікарні. Попри заяви про безкоштовну медицину насправді більшість лікарів беруть гроші від пацієнтів, деякі – вимагають. Попри таку ситуацію є чимало лікарів з великої літери, котрі рятують людей незважаючи на винагороду. Котрі щодня допомагають та повертають до життя пацієнтів. Не востанню чергу тут відіграють їхні моральні якості такі як відповідальність, фаховість, співпереживання, милосердя, моральність. «Безвідповідальність вбиває. Байдужість – також», - стверджує пан Володимир. І виборює право інших на життя. І хоча двох лікарів звільнили, це не поверне життя дитини. Тому висновки мають бути зроблені. Лікарями мають бути обраними. Тому навіть вступ у медзаклади має бути тим першим етапом відбору, зокрема, високі бали вступу, ліцензування на медичну практику. Брати на себе відповідальність повинен кожен, вважає пан Володимир Кулак. Дуже прикро, що деколи перекладають відповідальність на Бога, «так Бог дав», «така доля». Пан Володимир переконаний – Бог дав людині розум, тому за власну безвідповідальність на Бога не можна перекладати відповідальність. «Лікарня не може бути філією концтабору, коли людині не надають належної медичної допомоги через халатність», - каже пан Володимир зболеним батьківським серцем. Тема болюча. Але про це варто говорити. Також у програмі ми говорили про кроки медичної реформи, чи можна потрапити до лікаря без місця реєстрації, що буде з маленькими населеними пунктами – про це у програмі «Сила Духу».

Відгуки

Письменник Олег Крук: «Ковчег отця Ковча» – перший життєпис про Блаженного Священномученика. Дізнайтеся більше про цю величну постать і Ваше життя зміниться».

Письменник Олег Крук: «Ковчег отця Ковча» – перший життєпис про Блаженного Священномученика. Дізнайтеся більше про цю величну постать і Ваше життя зміниться».

На програму «Сила Духу»  ми запросили автора видання «Ковчег отця Ковча», письменника Олега Крука який у прямому ефірі поділився з радіослухачами фактами з життя Блаженного та розповів про цю надзвичайну людину, яка врятувала тисячі життів та віддала своє життя, рятуючи євреїв, у той час залишивши своїх шестеро дітей круглими сиротами.

Отець Григорій Рассоленко: "Марія тоді відповідає Богові послухом віри..."

Отець Григорій Рассоленко: "Марія тоді відповідає Богові послухом віри..."

Продовжуючи цикл катехез, отець Григорій Рассоленко продовжує роздумувати на символами віри. Цього разу, курс віровчення від отця Григорія розповідає нам про приклад споглядання віри Пресвятої Діви Марії.
Павло Мамонтов: «Бути собою, вірити в себе, боротися, не здаватися та вміти робити  добро»

Павло Мамонтов: «Бути собою, вірити в себе, боротися, не здаватися та вміти робити добро»

4 грудня 2017 року у програмі «Сила Духу» ми поспілкуватися з Павлом Мамонтовим, колишнім воїном АТО, студентом Українського Католицького Університету, одним із учасників Ігор Нескорених у Торонто 2017 року, де він став бронзовим призером з веслування на тренажерах.

90-річний воїн УПА Теодор Дячун: "Байдужість – то великий гріх"

90-річний воїн УПА Теодор Дячун: "Байдужість – то великий гріх"

Теодор Дячун,  керівник Білоцерківської станиці братства ОУН-УПА ім. Василя Якуб'яка, Київського крайового братства ОУН-УПА, комбатант Української Повстанської Армії – людина великої віри в Бога та глибокої любові до України. Це образ українських повстанців, для яких найважливішим було гасло: «Бог і Україна» і усім своїм життям вони стверджували свою безмежну любов до України.

Отець Любомир Яворський: "На війні атеїстів не буває"

Отець Любомир Яворський: "На війні атеїстів не буває"

Гостем авторської програми "Сила Духу"  є протоієрей Любомир Яворський, заступник керівника департаменту Патріаршої курії Української Греко-Католицької церкви у справах душпастирства силових структур України. Тема розмови  - військове капеланство, зокрема, запровадження служби військового духовенства в українській армії