Слухати Радіо

Зараз в ефірі

19:00

Молитовна лінія

В ефірі

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Поділитись з друзями
"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.
"Всесвіт" розпочинався, як перша приватна християнська школа в Україні. Ця ідея виникла у батьків діти яких навчалися у звичайних навчальних закладах. Згодом за співпраці Італійських колег нам вдалося заснувати християнську школу в Житомирі. Наразі в ліцеї навчається 205 учнів. Майже щодня до нас звертаються батьки, які хочуть щоб діти отримували знання саме тут.

Про методику Монтессорі.

Осовна мета методики Монтессорі - виховати в дитині особистість, а не тільки навчити її конкретних навичок. Не обов’язково навчити дитину чистити картоплю, або алфавіту в чотири-п'ять років, важливо, що це дасть їй у майбутньому.

Методика Монтессорі – це філософія виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання. Дитина багато чого навчилася з раннього віку, а у майбутньому вона може оволодіти більш конкретними вміннями. Така дитина виростає впевненою в собі, вільною та свідомою.

У підході Монтессорі педагоги не є центром класу, як ми звикли сприймати в школі чи університеті. Він (педагог) супроводжує дитину в освітньому процесі, допомагає віднайти свою життєву місію. 

Завдання вихователя – підготувати роботу (освітній матеріал) для дітей. Якщо система в класі вже налаштована й діти знають, як працювати з матеріалом, педагог спостерігає за роботою, плануючи подальшу освітню траєкторію. Може, навіть, на деякий час залишити клас. Діти працюють самостійно, або об'єднуються в невеликі групи.

Марія Монтессорі ( 31 серпня 1870, К'яравалле, Королівство Італія —  6 травня 1952, Ноордвік-ан-Зеє, Нідерланди) — італійська лікарка, освітянка, одна з перших італійок, що стала докторкою медицини. Прославилася розробкою «педагогіки Монтессорі», яка полягає у вільному розвитку дітей. На відміну від шкільної системи, де активність дітей знижується, символом чого є «шкільна парта», Монтессорі вважала, що головним завданням освіти є підтримувати спонтанність і творчість дітей, забезпечувати їх всебічний розвиток: фізичний, духовний, культурний і соціальний. Відкрила явище поляризації уваги у дітей. Її методика навчання сьогодні використовується в державних і приватних школах по всьому світі.

Заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.

Слухати інші програми

Відгуки

"Інгрес - це подія, коли єпископ вінчається з Церквою", - о.Євген Фізер про введення на кафедру єпископа Миколи Лучка

"Інгрес - це подія, коли єпископ вінчається з Церквою", - о.Євген Фізер про введення на кафедру єпископа Миколи Лучка

2 грудня, у Мукачеві, відбудеться непересічна подія для римо-католиків Закарпаття. Мова йде про введення на єпископську кафедру єпископа Миколи Лучка. В цій програмі, отець Євген Фізер, вікарій собору св.Мартина пояснює значення літургійних та адміністративних особливостей, які стосуються цієї події. Зі слів отця Євгена, усі бажаючі запрошені на свято, яке розпочнеться о 12:00. Цю урочистість Радіо Марія транслюватиме в прямому ефірі.
Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Остерігайтеся духовного протухання. Не вийде бути християнином окремо, у себе вдома, - отець Віктор Маковський

Про історію покликання та випробування протягом життя розповідає настоятель парафії Святого Вацлава, м. Житомир, отець Віктор Маковський.

Депресія: її прояви та способи попередження

Депресія: її прояви та способи попередження

З психологом пані Валентиною Осадчою говоримо про депресію. Конкретна програма розкриває головні ознаки депресії та переддепресивного стану, а також способи попередження депресії.
ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

ІСПИТ СУМЛІННЯ. "Це слухання Бога та розпізнання Його присутності у моєму житті", - отець Кшиштоф Бузіковський

Іспит сумління - частина 1. "Гріх буде нас постійно оскаржувати, осуджувати, адже сатана постійно займається цим перед Богом", - місіонер-облат Непорочної Діви Марії, отець Кшиштоф Бузіковський (м. Обухів).
"Тягар непрощення - вбиває і закриває на інших людей", - отець Міхал Бранкевич

"Тягар непрощення - вбиває і закриває на інших людей", - отець Міхал Бранкевич

У Вінниці, в парафія Святого Духа кожен вівторок та четвер відбуватимуться неокатехуменальні катехизи одразу після Божої Служби, що о 19:00.
Говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем про історію, засновника та унікальність проголошення Божого слова, що панує на цій дорозі.