Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Найбільше єднання з Богом відбувається під час Євхаристі

Поділитись з друзями
Пресвята Євхаристія та її значення для людини. Цикл програм "Зустріч з Богом" із сестрою Василією Гальцовою.
Сьогодні зосередимо увагу на Пресвятій Євхаристії. Святі таїнства Хрещення, Миропомазання і Євхаристія є таїнствами християнського втаємничення, завдяки яким ми єднаємося з Богом - Отцем, Сином і Святим Духом. Святий Альфонс Родригес каже, що є два найбільші Божі чуда: втілення і Євхаристія. У втіленні Бог стає людиною, щоб ми могли його бачити: "Той, хто любить став тим, кого любить". А щодо Пресвятої Євхаристії зауважує: "Бог став хлібом і вином, щоб ми могли Його споживати". Як неможливо повністю описати Бога, так у двох словах ми не взмозі описати Пресвяту Євхаристію, - розповідає сестра Василія.

ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ЄВХАРИСТІЇ

Євхаристія - з грецької перекладається, як подяка Богу, благословення, прослава Бога за всі Його діла. Євреї висловлювали подяку Богу перед прийманням трапези. Священник на Службі Божій, під час приготування дарів, звертається до Бога тими ж словами:  "Благословенний Ти, Господи, Боже Всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали хліб, який Тобі приносимо, – плід землі й праці рук людських. Нехай він стане для нас хлібом життя... Тобто Євхаристія - це благословення, подяка яка була присутня в Єврейській родині, а тепер і в Християнській Службі Божій.
Ламання хліба -  ще одне значення Євхаристії, коли глава сімї перед трапезою розламував хліб та подавав домочадцям. Так перші християни називали свої євхаристійні зібрання.

Євхаристія, як спомин про жертву Ісуса Христа. Поняття жертви було відоме ще з початку людства як найбільший прояв пошани до Бога. Вже на перших сторінках Біблії ми читаємо про жертву Авеля, Ноя, Авраама. Під час виходу з Єгипту Бог встановив одне з найдавніших свят, свято Пасхи, і воно також включало жертву. 10 числа, першого місяця весни кожна єврейська родина вибирала однолітнє ягнятко, яке 14 числа мали зарізати. Кровю ягнятка мазали одвірки, щоб Ангел Господній, який мав карати Єгипетський народ оминав будинки євреїв. Відтоді євреї вшановують це свято, згадуючи про своє визволення під час пасхальної трапези. Цей спомин означав не тільки минуле визволення з Єгипту, а й теперішнє, актуальне для тих, хто святкує. Так само Євхаристія - це не тільки спомин про про криваву жертву Ісуса Христа, але її безкровна присутність.

Вечеря Господня - ще одна назва Пресвятої Євхаристії. Ісус, коли приготували Пасху. сказав учням: «Візьміть хліб цей і їжте його. Це тіло Моє». (Марка 14:22)  Відтоді до сьогодні ми згадуємо цю подію в Євхаристії.

Про плоди Пресвятої Євхаристії пише Святий Іван Золотоустий. Він наголошує, що під час Причастя ми стаємо подібними до левів, яких боїться диявол.

Найбільше єднання з Богом відбувається під час Євхаристії. Тому, якщо хочемо про щось Бога просити чи подякувати - мерщій до святого Причастя.

Відгуки

"Сьогодні слово, є потужною зброєю", - о.Вальдемар Павелець

"Сьогодні слово, є потужною зброєю", - о.Вальдемар Павелець

Сьогодні в Католицькій Церкві Західного обряду спомин святої Клари з Асижу. Свята Клара, сучасниця святого Франциска, вважається покровителькою журналістів та телебачення. Дана програма присвячена темі правдивого слова. Отець Вальдемар Павелець наголошує, що сьогодні важко відрізняти правду від брехні, а тому бути ченим журналістом - це мистецтво.
"При проблемах ми біжимо до психологів, але сказати: "Прощаються твої гріхи" вони не можуть", - с.Василія Гальцова

"При проблемах ми біжимо до психологів, але сказати: "Прощаються твої гріхи" вони не можуть", - с.Василія Гальцова

Це друга серія програми "У Ваших намірах" де сестра Василія Гальцова ЧСВВ обговорює тему "Таїнство Сповіді". Монахиня заохочує переглянути свої стосунки з ближнім і з Богом. Акцент сестра робить на те що Сповідь це дар від бога, бо самі ми себе пробачити не можемо, а лише Бог може змити з нас провину. Тут не може допомогти ні психолог, ні хто інший хто дає пораду, або розраду.
"До мучеництва потрібно бути покликаним", - о.Міхал Бранкевич про подвиг Едити Штайн

"До мучеництва потрібно бути покликаним", - о.Міхал Бранкевич про подвиг Едити Штайн

В Літургійний спомин святої Терези Бенедикти від Хреста, більш відомої як Едита Штайн, отець Міхал Бранкевич в програмі "У Ваших намірах" розповів про цікаве життя мучениці, яка Папою Іваном Павлом ІІ була проголошена покровителькою Європи. За словами священника Свята Тереза ніколи не приховувала свою приналежність до єврейського народу.
"В Меджугор'є час по іншому йде, спиться дуже мало, але на ранок бадьорість", - учасниці "33 Младіфесту"

"В Меджугор'є час по іншому йде, спиться дуже мало, але на ранок бадьорість", - учасниці "33 Младіфесту"

У програмі "У Ваших намірах" спілкуємося з сестрою Тетяною Богославець та волонтеркою Радіо Марія Іреною Примак, які знаходяться сьогодні в Меджугор'є на "33 Фестивалі молоді". Протягом 30-ти хвилин учасниці "Младіфесту" розповідають про чудесну атмосферу яка витає поміж тисяч учасників. Разом з численними паломниками з України, Меджугор'є відвідав єпископ Ян Собіло, він мав можливість розповісти всім учасникам які зібралися на площі перед храмом свідчення про події в Україні.
Як бути добрим настоятелем?

Як бути добрим настоятелем?

Як бути добрим настоятелем? В день літургійного спомину святого Яна Марії Віанея, покровителя настоятелів, спілкуємося з настоятелем з дев'ятирічним стажем, - отцем Вальдемаром Павельцем. Священник говорить про якості якими мав би володіти пастир. Значну частину програми присвятили інтерактиву. Слухачі під час дзвінків озвучили імена священників, які за їхнім переконанням є справді "Добрими Пастирями".