Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

Найбільше єднання з Богом відбувається під час Євхаристії

Поділитись з друзями
Пресвята Євхаристія та її значення для людини. Цикл програм "Зустріч з Богом" із сестрою Василією Гальцовою.
Сьогодні зосередимо увагу на Пресвятій Євхаристії. Святі таїнства Хрещення, Миропомазання і Євхаристія є таїнствами християнського втаємничення, завдяки яким ми єднаємося з Богом - Отцем, Сином і Святим Духом. Святий Альфонс Родригес каже, що є два найбільші Божі чуда: втілення і Євхаристія. У втіленні Бог стає людиною, щоб ми могли його бачити: "Той, хто любить став тим, кого любить". А щодо Пресвятої Євхаристії зауважує: "Бог став хлібом і вином, щоб ми могли Його споживати". Як неможливо повністю описати Бога, так у двох словах ми не взмозі описати Пресвяту Євхаристію, - розповідає сестра Василія.

ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ЄВХАРИСТІЇ

Євхаристія - з грецької перекладається, як подяка Богу, благословення, прослава Бога за всі Його діла. Євреї висловлювали подяку Богу перед прийманням трапези. Священник на Службі Божій, під час приготування дарів, звертається до Бога тими ж словами:  "Благословенний Ти, Господи, Боже Всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали хліб, який Тобі приносимо, – плід землі й праці рук людських. Нехай він стане для нас хлібом життя... Тобто Євхаристія - це благословення, подяка яка була присутня в Єврейській родині, а тепер і в Християнській Службі Божій.
Ламання хліба -  ще одне значення Євхаристії, коли глава сімї перед трапезою розламував хліб та подавав домочадцям. Так перші християни називали свої євхаристійні зібрання.

Євхаристія, як спомин про жертву Ісуса Христа. Поняття жертви було відоме ще з початку людства як найбільший прояв пошани до Бога. Вже на перших сторінках Біблії ми читаємо про жертву Авеля, Ноя, Авраама. Під час виходу з Єгипту Бог встановив одне з найдавніших свят, свято Пасхи, і воно також включало жертву. 10 числа, першого місяця весни кожна єврейська родина вибирала однолітнє ягнятко, яке 14 числа мали зарізати. Кровю ягнятка мазали одвірки, щоб Ангел Господній, який мав карати Єгипетський народ оминав будинки євреїв. Відтоді євреї вшановують це свято, згадуючи про своє визволення під час пасхальної трапези. Цей спомин означав не тільки минуле визволення з Єгипту, а й теперішнє, актуальне для тих, хто святкує. Так само Євхаристія - це не тільки спомин про про криваву жертву Ісуса Христа, але її безкровна присутність.

Вечеря Господня - ще одна назва Пресвятої Євхаристії. Ісус, коли приготували Пасху. сказав учням: «Візьміть хліб цей і їжте його. Це тіло Моє». (Марка 14:22)  Відтоді до сьогодні ми згадуємо цю подію в Євхаристії.

Про плоди Пресвятої Євхаристії пише Святий Іван Золотоустий. Він наголошує, що під час Причастя ми стаємо подібними до левів, яких боїться диявол.

Найбільше єднання з Богом відбувається під час Євхаристії. Тому, якщо хочемо про щось Бога просити чи подякувати - мерщій до святого Причастя.

Відгуки

Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Отець Вальдемар Павелець про своє служіння на Радіо Марія Україна

Багаторічний автор програм на Радіо Марія Україна, отець Вальдемар Павелець розповідає про те, чим для нього є служіння в студії Радіо Марія. Священник згадує час в який він відчув найбільшу потребу бути в студії Радіо Марія, це були перші місяці широкомасштабної війни росії проти України. Отець зізнається що було страшно, але бажання служити людям через хвилі радіоефіру перемогли страх.
Що говорить Церква про штучний інтелект?

Що говорить Церква про штучний інтелект?

Російсько-українська війна показує, що людство все більше використовує штучний інтелект. Проте цей напрямок розвитку не обмежується лише військовим застосуванням. Світові соціальні мережі, банківські системи та інші сервери поступово переходять під контроль неодухотворених засобів обчислення.

Які загрози несе штучний інтелект і що про це говорить Церква, ми говоримо з отцем Міхалом Бранкевичем.

"Мені знадобилося 4 роки, щоб прийняти рішення стати монахинею", - сестра Марія Люба

"Мені знадобилося 4 роки, щоб прийняти рішення стати монахинею", - сестра Марія Люба

"Бог не обрізає крила, а здійснює бажання": Про життєвий шлях та розпізнання покликання розповідає сестра Марія Люба зі Згромадження Служниць Святого Духа, м. Хмельницький.
"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

"Діва Марія - дар Божий у нашому житті", - отець Станіслав Свурка

Про Діву Марію, як дар Божий у нашому житті розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
"Ідеалізація та знецінення - дві сторони однієї проблеми", - сестра Тетяна Богославець

"Ідеалізація та знецінення - дві сторони однієї проблеми", - сестра Тетяна Богославець

Ідеалізація та знецінення. Друга програма про захисні механізми психіки із серії програм "Міць в слабкості", сестри Тетяни Богославець. "Ми схильні зачаровуватися, щоб потім розчаруватися".