Слухати Радіо

Зараз в ефірі

03:40

Розарій

В ефірі

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Концерт привітань та гарного настрою

Найбільше єднання з Богом відбувається під час Євхаристії

Поділитись з друзями
Пресвята Євхаристія та її значення для людини. Цикл програм "Зустріч з Богом" із сестрою Василією Гальцовою.
Сьогодні зосередимо увагу на Пресвятій Євхаристії. Святі таїнства Хрещення, Миропомазання і Євхаристія є таїнствами християнського втаємничення, завдяки яким ми єднаємося з Богом - Отцем, Сином і Святим Духом. Святий Альфонс Родригес каже, що є два найбільші Божі чуда: втілення і Євхаристія. У втіленні Бог стає людиною, щоб ми могли його бачити: "Той, хто любить став тим, кого любить". А щодо Пресвятої Євхаристії зауважує: "Бог став хлібом і вином, щоб ми могли Його споживати". Як неможливо повністю описати Бога, так у двох словах ми не взмозі описати Пресвяту Євхаристію, - розповідає сестра Василія.

ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ЄВХАРИСТІЇ

Євхаристія - з грецької перекладається, як подяка Богу, благословення, прослава Бога за всі Його діла. Євреї висловлювали подяку Богу перед прийманням трапези. Священник на Службі Божій, під час приготування дарів, звертається до Бога тими ж словами:  "Благословенний Ти, Господи, Боже Всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали хліб, який Тобі приносимо, – плід землі й праці рук людських. Нехай він стане для нас хлібом життя... Тобто Євхаристія - це благословення, подяка яка була присутня в Єврейській родині, а тепер і в Християнській Службі Божій.
Ламання хліба -  ще одне значення Євхаристії, коли глава сімї перед трапезою розламував хліб та подавав домочадцям. Так перші християни називали свої євхаристійні зібрання.

Євхаристія, як спомин про жертву Ісуса Христа. Поняття жертви було відоме ще з початку людства як найбільший прояв пошани до Бога. Вже на перших сторінках Біблії ми читаємо про жертву Авеля, Ноя, Авраама. Під час виходу з Єгипту Бог встановив одне з найдавніших свят, свято Пасхи, і воно також включало жертву. 10 числа, першого місяця весни кожна єврейська родина вибирала однолітнє ягнятко, яке 14 числа мали зарізати. Кровю ягнятка мазали одвірки, щоб Ангел Господній, який мав карати Єгипетський народ оминав будинки євреїв. Відтоді євреї вшановують це свято, згадуючи про своє визволення під час пасхальної трапези. Цей спомин означав не тільки минуле визволення з Єгипту, а й теперішнє, актуальне для тих, хто святкує. Так само Євхаристія - це не тільки спомин про про криваву жертву Ісуса Христа, але її безкровна присутність.

Вечеря Господня - ще одна назва Пресвятої Євхаристії. Ісус, коли приготували Пасху. сказав учням: «Візьміть хліб цей і їжте його. Це тіло Моє». (Марка 14:22)  Відтоді до сьогодні ми згадуємо цю подію в Євхаристії.

Про плоди Пресвятої Євхаристії пише Святий Іван Золотоустий. Він наголошує, що під час Причастя ми стаємо подібними до левів, яких боїться диявол.

Найбільше єднання з Богом відбувається під час Євхаристії. Тому, якщо хочемо про щось Бога просити чи подякувати - мерщій до святого Причастя.

Відгуки

Псалом 91 - допомога в умовах війни

Псалом 91 - допомога в умовах війни

"Лихий добре знає, що Ісус вже переміг його. Тому всіляко намагається викрасти нас у Бога лихими думками чи зневірою". Сестра Марта Пшивара, настоятелька Місійного згромадження Сестер Служниць Святого Духа, про підтримку Псалма 91. 
У Городку з'явиться санктуарій Святого Антонія. Коли відбудеться урочистість?

У Городку з'явиться санктуарій Святого Антонія. Коли відбудеться урочистість?

Про проголошення Санктуарію Святого Антонія в Городку говоримо з отцем Віктором Лутковським - настоятелем парафії Святого Станіслава і мученика, м. Городок, Хмельницької обл.
Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

Чому Бог не любить доноси? "Це не Євангельський принцип, а відголосок комунізму," - брат-капуцин Матвій Стибурський

"Якщо влада в Церкві буде слухати таємні звинувачування на інших то це невідворотньо призведе до розколів. При поширенні наклепів втрачається спільність та духовний ріст". Про єдність та причини розділення в Церкві розповідає брат-капуцин Матвій Стибурський

До чого сьогодні нас закликає Бог? "Працюй так, щоб бути прикладом, а не вимагай від інших", - отець Микола Бєлічев

До чого сьогодні нас закликає Бог? "Працюй так, щоб бути прикладом, а не вимагай від інших", - отець Микола Бєлічев

Друга програма на тему "Вчинки милосердя" в контексті книги "Містична Святиня Бога" авторства Святого отця Станіслава Папчинського. Досліджуємо разом з отцем Миколою Бєлічевим - маріанином, головним редактором журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.
Забутий Бог. "Коли Дух Святий сходить на людину то творить через неї неможливе", - отець Микола Бистрицький

Забутий Бог. "Коли Дух Святий сходить на людину то творить через неї неможливе", - отець Микола Бистрицький

Про зіслання та дію Духа Святого в нашому житті говоримо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.