Пресвята Євхаристія та її значення для людини. Цикл програм "Зустріч з Богом" із сестрою Василією Гальцовою.
Сьогодні зосередимо увагу на Пресвятій Євхаристії. Святі таїнства Хрещення, Миропомазання і Євхаристія є таїнствами християнського втаємничення, завдяки яким ми єднаємося з Богом - Отцем, Сином і Святим Духом. Святий Альфонс Родригес каже, що є два найбільші Божі чуда: втілення і Євхаристія. У втіленні Бог стає людиною, щоб ми могли його бачити: "Той, хто любить став тим, кого любить". А щодо Пресвятої Євхаристії зауважує: "Бог став хлібом і вином, щоб ми могли Його споживати". Як неможливо повністю описати Бога, так у двох словах ми не взмозі описати Пресвяту Євхаристію, - розповідає сестра Василія.
ПОНЯТТЯ ТА ЗНАЧЕННЯ ЄВХАРИСТІЇ
Євхаристія - з грецької перекладається, як подяка Богу, благословення, прослава Бога за всі Його діла. Євреї висловлювали подяку Богу перед прийманням трапези. Священник на Службі Божій, під час приготування дарів, звертається до Бога тими ж словами: "Благословенний Ти, Господи, Боже Всесвіту, бо з Твоєї щедрості ми отримали хліб, який Тобі приносимо, – плід землі й праці рук людських. Нехай він стане для нас хлібом життя... Тобто Євхаристія - це благословення, подяка яка була присутня в Єврейській родині, а тепер і в Християнській Службі Божій.
Ламання хліба - ще одне значення Євхаристії, коли глава сімї перед трапезою розламував хліб та подавав домочадцям. Так перші християни називали свої євхаристійні зібрання.
Євхаристія, як спомин про жертву Ісуса Христа. Поняття жертви було відоме ще з початку людства як найбільший прояв пошани до Бога. Вже на перших сторінках Біблії ми читаємо про жертву Авеля, Ноя, Авраама. Під час виходу з Єгипту Бог встановив одне з найдавніших свят, свято Пасхи, і воно також включало жертву. 10 числа, першого місяця весни кожна єврейська родина вибирала однолітнє ягнятко, яке 14 числа мали зарізати. Кровю ягнятка мазали одвірки, щоб Ангел Господній, який мав карати Єгипетський народ оминав будинки євреїв. Відтоді євреї вшановують це свято, згадуючи про своє визволення під час пасхальної трапези. Цей спомин означав не тільки минуле визволення з Єгипту, а й теперішнє, актуальне для тих, хто святкує. Так само Євхаристія - це не тільки спомин про про криваву жертву Ісуса Христа, але її безкровна присутність.
Вечеря Господня - ще одна назва Пресвятої Євхаристії. Ісус, коли приготували Пасху. сказав учням: «Візьміть хліб цей і їжте його. Це тіло Моє». (Марка 14:22) Відтоді до сьогодні ми згадуємо цю подію в Євхаристії.
Про плоди Пресвятої Євхаристії пише Святий Іван Золотоустий. Він наголошує, що під час Причастя ми стаємо подібними до левів, яких боїться диявол.
Найбільше єднання з Богом відбувається під час Євхаристії. Тому, якщо хочемо про щось Бога просити чи подякувати - мерщій до святого Причастя.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко розповідає про традицію днів духовної віднови, які зазвичай відзначають у перший четвер, п’ятницю та суботу кожного місяця. Ця практика пов’язана з особливим вшануванням Євхаристії, Пресвятого Серця Ісуса та Непорочного Серця Марії. Водночас священник наголошує, що зовнішні форми не мають стати порожнім ритуалом. Отець Андрій застерігає: важливо не лише дотримуватись умов, але й не втратити головного - глибини особистої віри. «Головна умова духовних практик - це любити молитву і Таїнства», – підкреслює він.
Літо — це «гаряча» пора паломництв до відпустових місць.
У програмі «У Ваших намірах» отець Андрій Немченко ділиться роздумами про традицію паломництв.
Священник зауважує, що першим паломником в історії людства можна вважати Авраама — адже саме він, почувши голос Бога, вирушив у незнане, довірившись повністю Його Провидінню.
Отець Андрій також розмірковує над значенням слів «паломник» і «прочанин», підкреслюючи духовний зміст цих понять.
Маючи багаторічний досвід участі в піших прощах — до Бердичева, Чечельника та інших санктуаріїв — отець Андрій переконаний: хоча б раз у житті варто пройти пішки цей шлях. Бо паломництво — це не лише подорож у просторі, а насамперед шлях віри, довіри та особистої зустрічі з Богом.
Про першу в своєму житті Сповідь та Таїнство Причастя розповідає у програмі "У ваших намірах" волонтер Радіо Марія Дмитро Вєтров.
Програма "У Ваших намірах" з монахом-францисканцем Андрієм Немченком.
Цього разу священник розмірковує над темою відпочинку. Упродовж програми автор ділиться кількома практичними порадами, як відпочивати в дусі християнської поведінки.
На його думку, відпочинок легко може перерости у пусте марнування часу. Як не стати жертвою власної ліні, замаскованої під «відпочинок», — слухайте у тридцятихвилинній розмові.
У програмі "У ваших намірах" про можливість стати місіонером на Місійній Школі, що знаходиться у м.Красилів Хмельницької обл. розповідає і запрошує до формації відповідальний за практичний супровід Школи Петро.