Слухати Радіо

Зараз в ефірі

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

В ефірі

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:25

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

Обрізання в релігійних практиках Юдеїв. Біблійне середовище життя Ісуса Христа

Поділитись з друзями
Про релігійні практики Юдеїв, серед яких обрізання. Розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.

Катехиза про Біблійне середовище періоду Ісуса Христа та етапи розвитку релігії, що допомагає зрозуміти Спасителя. 
Минулого разу ми говорили про Шабат та про специфіку цього дня. Є й інші практики що ідентифікують особливість Єврейського народу серед яких, зокрема, кошерність (кашрут) та обрізання.

Обрізання сьогодні практикується в багатьох народів найближчого оточення Ізраїля, серед яких Єгипет. Але на відміну від інших сусідів обрізання не практикували Филистимляни, які були приходьками з Європи.


Згідно Біблії, обрізання розпочинається в епоху Авраама коли Бог заповідав його народу, що їм належить Земля обітована . А щоб ідентифікувати тих, кому вона належить було введено обрізання, що символізує приналежність до обітниць Божих. З точки зору істориків, практика обрізання ідентифікувала Ізраїльський народ, як той, який заключив союз з Богом. Тоді це явище не вважалося сильним знаком релігійної приналежності, а більше було як ініціація - знак зрілості чоловіка.

Вавилонський полон вимагав від Євреїв потурбуватися про збереження своєї ідентичності та дав поштовх до окреслення своєї особливості. Так обрізання стало знаком вибраності та приналежності до Божого народу. Тоді обрізання почало практикуватися на 8-й день після народження для всіх хлопчиків.


Цей знак залишався настільки безумовним для Євреїв, що навіть коли вони віддавали своїх дочок за чужинців (хоч і рідко) то обов'язковою вимогою для іноземця було в першу чергу обрізання, навіть не віра.


Коли людина належить до якоїсь віри, має уяву та стійкі погляди на певну сукупність речей - це ортодоксія. Але в минулому дивилися в першу чергу на справи, діла (дотримання шабату, обрізання) - це ортопраксія.

Відгуки

"Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність", - о.Вальдемар Павелець

"Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність", - о.Вальдемар Павелець

Продовжуючи тему попередньої катехези, "Про що діти не кажуть батькам?", отець Вальдемар Павелець говорить про час як вираз любові. У світі існує вислів: "час - це гроші", а блаженний Кардинал Стефан Вишинський говоиив: "час - це любов". Саме ця фраза береться за основу науки. Висновок катехези: "Найпрекрасніший дар який можемо дати один одному - це наша присутність".
"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

"Війна проти України відбувається на різних рівнях! Але маємо потужну зброю - молитву!" - отець Роман Казьмерчак

Настоятель парафії Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, отець Роман Казьмерчак продовжив цикл програм присвячених зверненню до сімей Святого Івана Павла ІІ.
Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Як навчитися чути Бога? - катехиза отця Юрія Зелінського (продовження)

Яу Господь говорить з людиною і як людині почути Бога?
"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

"Страх є головною зброєю у руках диявола", о.Міхал Бранкевич

Ця катехеза є продовженням циклу програм в якому отець Міхал Бранкевич коментує "Документи Другого Ватиканського Собору. Документ "Радість і Надія" в цій серії став епіцентром обговорення. Наближаючи слухачів до цієї конституції, священник підкреслює наскільки вона є актуальною сьогодні, хоча підписана Папою ще 1965 році. Цей документ описує причину всіх людських криз у свіжий і простий спосіб.
Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Як посилити молитву? - досвід святого Домініка

Сьогодні РКЦ згадує великого святого Домініка - засновника Ордену Отців Проповідників (Домінканців).