Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:20

Біблійні читання

В ефірі

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

14:00

Пісня Перемоги

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:40

Дитяча катехиза

16:00

Обережно, магія!

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:15

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

Обрізання в релігійних практиках Юдеїв. Біблійне середовище життя Ісуса Христа

Поділитись з друзями
Про релігійні практики Юдеїв, серед яких обрізання. Розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.

Катехиза про Біблійне середовище періоду Ісуса Христа та етапи розвитку релігії, що допомагає зрозуміти Спасителя. 




Минулого разу ми говорили про Шабат та про специфіку цього дня. Є й інші практики що ідентифікують особливість Єврейського народу серед яких, зокрема, кошерність (кашрут) та обрізання.

Обрізання сьогодні практикується в багатьох народів найближчого оточення Ізраїля, серед яких Єгипет. Але на відміну від інших сусідів обрізання не практикували Филистимляни, які були приходьками з Європи.


Згідно Біблії, обрізання розпочинається в епоху Авраама коли Бог заповідав його народу, що їм належить Земля обітована . А щоб ідентифікувати тих, кому вона належить було введено обрізання, що символізує приналежність до обітниць Божих. З точки зору істориків, практика обрізання ідентифікувала Ізраїльський народ, як той, який заключив союз з Богом. Тоді це явище не вважалося сильним знаком релігійної приналежності, а більше було як ініціація - знак зрілості чоловіка.

Вавилонський полон вимагав від Євреїв потурбуватися про збереження своєї ідентичності та дав поштовх до окреслення своєї особливості. Так обрізання стало знаком вибраності та приналежності до Божого народу. Тоді обрізання почало практикуватися на 8-й день після народження для всіх хлопчиків.


Цей знак залишався настільки безумовним для Євреїв, що навіть коли вони віддавали своїх дочок за чужинців (хоч і рідко) то обов'язковою вимогою для іноземця було в першу чергу обрізання, навіть не віра.


Коли людина належить до якоїсь віри, має уяву та стійкі погляди на певну сукупність речей - це ортодоксія. Але в минулому дивилися в першу чергу на справи, діла (дотримання шабату, обрізання) - це ортопраксія.
Отець Володимир Кусьнєж

Слухати інші програми отця Володимира Кусьнєжа
Пророки про Месію, який врятує світ
Пророцтво Даниїла про Месію
Месіанські пророцтва після Вавилону
Старозавітній пророк Захарія говорив про Ісуса
Чому родовід Ісуса викладено тільки по чоловічій лінії?
Як виглядала старозавітна сім'я?


Відгуки

Гелловін. Чиє це свято і які його наслідки? - ділиться екзорцист о.Віктор Матушевський

Гелловін. Чиє це свято і які його наслідки? - ділиться екзорцист о.Віктор Матушевський

"Темрява приходить там, де немає світла. Хто сьогодні святкує Гелловін, той наражає себе на темряву та обмежується від християнства", - каже отець Віктор Матушевський.
Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Кремація, григоріанка, куди дівати старі хрести з могил та як молитися за померлих?

Катехеза від отця Вальдемара Павельця з циклу "Літургійний рік". Автор прогами адаптовує тему програми до спомину Усіх померлих вірних, який Церква найближчим часом відзначатиме. Під час катехези слухачі почують пояснення щодо обряду літургії за померлих. Також в програмі звучать відповіді на питання: Що робити зі старими надмогильними хрестами, що таке "григоріанка", та чому важливо відправляти Месу саме на цвинтарі.
"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

"Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, там де записані наші імена", - о.Вальдемар Павелець

Програма "У Ваших намірах" присвячена темі святості. Автор ефіру отець Вальдемар Павелець розповідає історію свята Усіх померлих вірних, та пояснює чому воно пов'язане з Урочистістю Усіх святих. За словами священника, це свято надії, час, коли в родинному колі можна пригадати про доброту тих, кого з нами вже немає. Урочистість Усіх святих скеровує наш погляд на Небо, на кімнату де, є табличка з нашим іменем і прізвищем, де на нас чекають.
"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Марія - Цариця всіх святих", - отець Матеуш Годек

"Святість людини - це відображення сутності Бога та своєрідне дзеркало, що відображає Його", - настоятель парафії Архангела Михаїла (м. Павлоград), отець Матеуш Годек.
Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Містичний екстаз - як його трактує Церква на прикладі святої Терези Авільської

Катехеза отця Віталія Козака про містичний досвід молитви святої Терези Великої. В попередніх ефірах йшлося про молитву зосередження, спокою, і з'єднання. В цій програмі ви почуєте про містичний екстаз святої Терези і так звану молитву злиття.