Слухати Радіо

Зараз в ефірі

11:20

Катехиза з о. Олексієм Самсоновим

В ефірі

Ангел Господній

12:20

Розарій

13:00

Трансляція Літургії з Гарнізонного храму свв. апостолів Петра і Павла м.Львів

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В родині "Радіо Марія"

16:00

Катехиза з о. Віталієм Козаком

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Трансляція з храму свв.ап Петра і Павла (Рівне)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

Обрізання в релігійних практиках Юдеїв. Біблійне середовище життя Ісуса Христа

Поділитись з друзями
Про релігійні практики Юдеїв, серед яких обрізання. Розповідає теолог-бібліст, священник Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви, викладач біблійних дисциплін в інституті Святого Томи Аквінського, автор книги "Світ Біблії: подорож батьківщиною Ісуса Христа", отець Володимир Кусьнєж.

Катехиза про Біблійне середовище періоду Ісуса Христа та етапи розвитку релігії, що допомагає зрозуміти Спасителя. 
Минулого разу ми говорили про Шабат та про специфіку цього дня. Є й інші практики що ідентифікують особливість Єврейського народу серед яких, зокрема, кошерність (кашрут) та обрізання.

Обрізання сьогодні практикується в багатьох народів найближчого оточення Ізраїля, серед яких Єгипет. Але на відміну від інших сусідів обрізання не практикували Филистимляни, які були приходьками з Європи.


Згідно Біблії, обрізання розпочинається в епоху Авраама коли Бог заповідав його народу, що їм належить Земля обітована . А щоб ідентифікувати тих, кому вона належить було введено обрізання, що символізує приналежність до обітниць Божих. З точки зору істориків, практика обрізання ідентифікувала Ізраїльський народ, як той, який заключив союз з Богом. Тоді це явище не вважалося сильним знаком релігійної приналежності, а більше було як ініціація - знак зрілості чоловіка.

Вавилонський полон вимагав від Євреїв потурбуватися про збереження своєї ідентичності та дав поштовх до окреслення своєї особливості. Так обрізання стало знаком вибраності та приналежності до Божого народу. Тоді обрізання почало практикуватися на 8-й день після народження для всіх хлопчиків.


Цей знак залишався настільки безумовним для Євреїв, що навіть коли вони віддавали своїх дочок за чужинців (хоч і рідко) то обов'язковою вимогою для іноземця було в першу чергу обрізання, навіть не віра.


Коли людина належить до якоїсь віри, має уяву та стійкі погляди на певну сукупність речей - це ортодоксія. Але в минулому дивилися в першу чергу на справи, діла (дотримання шабату, обрізання) - це ортопраксія.
Отець Володимир Кусьнєж

Слухати інші програми отця Володимира Кусьнєжа
Пророки про Месію, який врятує світ
Пророцтво Даниїла про Месію
Месіанські пророцтва після Вавилону
Старозавітній пророк Захарія говорив про Ісуса
Чому родовід Ісуса викладено тільки по чоловічій лінії?
Як виглядала старозавітна сім'я?


Відгуки

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

ТИ МАЄШ ПОЛЮБИТИ СЕБЕ! Отець Роман Братковський про створення Богом світу та людини

Про створення фізичного світу та людини в циклі програм про Євангеліє Царства. В ефірі священник парафії Преображення Господнього УГКЦ, (с. Преображенка, Дніпропетровська обл) та лідер харизматичної спільноти "Галилея", отець Роман Братковський.
У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

У чому сенс страждань? - розповідає сестра Каміла Кармалюк

Сестра Каміла Кармалюк говорить про страждання. Як навчитися приймати терпіння?
Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Хто такі надзвичайні роздавачі св.Причастя, і чи є вони в Україні?

Продовжуючи тему традиції уділення святого Причастя у Католицькій Церкві, отець Вальдемар Павелець пояснює значення служіння надзвичайних роздавачів Святих Тайн. Священник перераховує умови за яких світська особа може отримати благословення від єпископа на таке важливе служіння. Під час програми дізнаєтеся в якій з українських дієцезій РКЦ присутня така практика.
Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

Виграти в тилу війну за душу. "Допомога в персоні отця Піо, який є живою іконою Ісуса розп'ятого", - брат Сергій Воронюк

"Що я можу зробити сьогодні такого, щоб полегшити страждання людей?". Про актуальність особи отця Піо для Українців сьогодні розповідає брат-капуцин Сергій Воронюк. Програма до 55-ї річниці смерті Святого 23 вересня 2023 року. 
Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

Методика Монтессорі. Виховання цілісної особистості, яка впевнена в собі та знає, як отримувати знання

"Тут педагог знаходиться на рівні з дітьми. Він нічого не розповідає, він не передає знання". Про методику Монтессорі у навчально-виховному процесі розповідає заступник директора з навально-виховної роботи, вчитель біології та екології салезіянського ліцею "ВСЕСВІТ" Антоніна Станішевська. м. Житомир.