Слухати Радіо

Зараз в ефірі

00:00

Розарій

В ефірі

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Наближаючись до православ'я

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Св.Літургія з костелу св. Станіслава єпископа та мученика (Городок)

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

Причиною розпочатої росією великої війни є певна заздрість, - політолог Юрій Войтенко

Поділитись з друзями
Різниця цінностей та концепції влади Українців і росіян. В ефірі Радіо Марія доцент кафедри політології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Юрій Войтенко.

"Такої кількості НЕвиконаних завдань, які ставили росіяни у цій війні, історія не знає. Жодну стратегічну ціль окупанти не досягнули".
"Протистояння та конфлікти між московією, російською імперією та рф тривають активно на Українських землях після періоду Хмельниччини. Ми мали свою концепцію побудови державності, який відрізнявся від їхнього. Наші світогляди досить різні, щоб називати наші народи братніми. Після 24 лютого 2022 року ілюзії щодо братерства остаточно розвіялися і ми тепер називаємо речі своїми іменами", - розповідає Юрій Войтенко. 

- Ми протягом декількох сотень років навчилися з поміж себе вибирати керівників, а якщо кандидат не підходив то була можливість переобрання. Ми чудово розуміємо, що рівні між собою та маємо вибирати тих із ким будемо керувати великими територіями. Вибори, як пряма форма демократії є основними засадами демократичного суспільства та демократичного ладу - це нас відрізняє від сусідів. Українці відрізняються самоорганізованістю, а корені цього явища можуть сягати ще Трипільської доби. Там, (сучасна рф) на відміну від нас, люди завжди чекали вказівки від влади, а про рівність не йшло й мови.

- Причиною розпочатої росією великої війни є певна заздрість. Адже після розвалу союзу ми почали розвиватися, збагачуватися культурно, духовно та матеріально і все більше відходимо від російської парадигми в напрямку заходу. Наша самоорганізованість дозволяє нам розвиватися. Якщо для них рівність є в бідності то Українці прагнуть мати більше завдяки своїй праці та розуму. Ми окрім бажання  докладаємо зусиль. Ми почали розвиватися та ставати кращими на користь собі, але росіяни чомусь вважають, що ми це робимо їм на зло. 

 - Завдяки брехні та маніпуляціям рф намагається створити образ ворога, щоб мати змогу мобілізувати своїх чоловіків на "праведну війну". В такому випадку вони можуть залучити чоловіків для участі у бойових діях на чужій території. Через пропагандистські штампи вони намагаються показати, що виконують благу місію, звільняючи "рускоє насєлєніє" від фашистів. Вони діють за принципом "розділяй та владарюй."

- В багаторічному російсько-Українському протистоянні ми маємо перемоги. Однією зі значущих перемог, які ми пам'ятаємо з історії, є битва під Конотопом 1659 року. Але такого сильного протистояння, як сьогодні, окупанти не очікували. Такої кількості НЕвиконаних завдань, які ставили російські військові у цій війні, історія ще не пам'ятає. Жодну стратегічну ціль в російсько-Українській війні окупанти не досягнули.

Відгуки

Практичні поради, які гарантовано допоможуть вам сформувати довірливі стосунки з дітьми

Практичні поради, які гарантовано допоможуть вам сформувати довірливі стосунки з дітьми

Як батькам сформувати довіру дитини до них? 9 практичних порад надає в катехизі отець Вальдемар Павелець.
У спільноті Тезе паломники з усього світу кожного дня моляться за перемогу України, - отець Вальдемар Павелець

У спільноті Тезе паломники з усього світу кожного дня моляться за перемогу України, - отець Вальдемар Павелець

Про єдність християн розповідає отець Вальдемар Павелець, який перебуває в паломницькій поїздці у спільноті Тезе, Франція. "Молоді люди, які повертаються розпочинають молитові групи Тезе в Україні".
Хвороба - це поштовх до переосмислення свого життя, - сестра Василія

Хвороба - це поштовх до переосмислення свого життя, - сестра Василія

Про таїнство єлеопомазання та хвороби розповідає в ефірі Радіо Марія сестра Василія
Розповідають про Бога, але живуть як атеїсти. Про атеїзм та його види розповідає отець Міхал Бранкевич

Розповідають про Бога, але живуть як атеїсти. Про атеїзм та його види розповідає отець Міхал Бранкевич

Як атеїзм віддаляє від Бога. Про історію та види атеїзму розповідає отець Міхал Бранкевич. Досліджуємо Пастирську конституцію про Церкву в сучасному світі "Gaudium et spes".Через осуд люди псують собі життя. Навіщо утримуватися від критики інших?

Через осуд люди псують собі життя. Навіщо утримуватися від критики інших?

Про причини та небезпеку осуду розповідає отець Міхал Бранкевич.