Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Св.Літургія з храму Успіння Пресвятої Богородиці (Страдч)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Дитяча катехиза

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

Причиною розпочатої росією великої війни є певна заздрість, - політолог Юрій Войтенко

Поділитись з друзями
Різниця цінностей та концепції влади Українців і росіян. В ефірі Радіо Марія доцент кафедри політології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Юрій Войтенко.

"Такої кількості НЕвиконаних завдань, які ставили росіяни у цій війні, історія не знає. Жодну стратегічну ціль окупанти не досягнули".
"Протистояння та конфлікти між московією, російською імперією та рф тривають активно на Українських землях після періоду Хмельниччини. Ми мали свою концепцію побудови державності, який відрізнявся від їхнього. Наші світогляди досить різні, щоб називати наші народи братніми. Після 24 лютого 2022 року ілюзії щодо братерства остаточно розвіялися і ми тепер називаємо речі своїми іменами", - розповідає Юрій Войтенко. 

- Ми протягом декількох сотень років навчилися з поміж себе вибирати керівників, а якщо кандидат не підходив то була можливість переобрання. Ми чудово розуміємо, що рівні між собою та маємо вибирати тих із ким будемо керувати великими територіями. Вибори, як пряма форма демократії є основними засадами демократичного суспільства та демократичного ладу - це нас відрізняє від сусідів. Українці відрізняються самоорганізованістю, а корені цього явища можуть сягати ще Трипільської доби. Там, (сучасна рф) на відміну від нас, люди завжди чекали вказівки від влади, а про рівність не йшло й мови.

- Причиною розпочатої росією великої війни є певна заздрість. Адже після розвалу союзу ми почали розвиватися, збагачуватися культурно, духовно та матеріально і все більше відходимо від російської парадигми в напрямку заходу. Наша самоорганізованість дозволяє нам розвиватися. Якщо для них рівність є в бідності то Українці прагнуть мати більше завдяки своїй праці та розуму. Ми окрім бажання  докладаємо зусиль. Ми почали розвиватися та ставати кращими на користь собі, але росіяни чомусь вважають, що ми це робимо їм на зло. 

 - Завдяки брехні та маніпуляціям рф намагається створити образ ворога, щоб мати змогу мобілізувати своїх чоловіків на "праведну війну". В такому випадку вони можуть залучити чоловіків для участі у бойових діях на чужій території. Через пропагандистські штампи вони намагаються показати, що виконують благу місію, звільняючи "рускоє насєлєніє" від фашистів. Вони діють за принципом "розділяй та владарюй."

- В багаторічному російсько-Українському протистоянні ми маємо перемоги. Однією зі значущих перемог, які ми пам'ятаємо з історії, є битва під Конотопом 1659 року. Але такого сильного протистояння, як сьогодні, окупанти не очікували. Такої кількості НЕвиконаних завдань, які ставили російські військові у цій війні, історія ще не пам'ятає. Жодну стратегічну ціль в російсько-Українській війні окупанти не досягнули.

Відгуки

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

"Багато людей вивчили дорогу до костелу, але не стали на шлях до вівтаря", - отець Андрій Немченко

Про те, як виконати волю Божу розповідає отець-францисканець Андрій Немченко - вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії. "Нещастя - наш вчитель, а призначення - вічність".
"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

"Якщо ми не визнаємо наші помилки, то як зможемо їх виправити?", - отець Микола Бєлічев

Про покаяння та Євхаристію в контексті книги "Містична святиня Бога" розповідає отець Микола Бєлічев, головний редактор журналу "Слово між нами", Римо-Католицька парафія Святого Сімейства, м. Харків. 

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.