Слухати Радіо

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

В ефірі

Св.Літургія зі Санктуарію св.Йосифа (Гнівань)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

22:00

Катехиза

23:00

Слово на кожен день

23:50

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Відкриваючи таємниці християнства

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

04:40

Біблійні читання

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

Пробачити попри все. "Це можна реалізувати коли є сила Святого Духа. Слабкі не пробачають", - отець Андрій Немченко

"Моє прощення - це дихання Святого Духа, якому ми дозволяємо відбуватися. Тільки прощення нас робить Божими дітьми, братами та сестрами". Про Боже милосердя розповідає отець-францисканець Андрій Немченко, вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.
"Тому Царство Небесне подібне до царя, який захотів порахуватися з рабами своїми; і коли він почав рахуватися, привели до нього одного боржника, який винен був йому десять тисяч талантів*; а оскільки він не мав чим заплатити, то господар звелів продати його, і жінку його, і дітей, і все, що він мав, і віддати. 

Тоді раб той упав і, кланяючись йому, говорив: господарю, потерпи мені, і все тобі віддам. Господар змилосердився над рабом тим, простив його і борг відпустив йому. Раб же той, вийшовши, зустрів одного з товаришів своїх, який був винен йому сто динаріїв, і, схопивши його, душив і казав: віддай мені, що винен. Тоді товариш його впав до ніг його, благав його і говорив: потерпи мені, і все віддам тобі.  Але той не захотів, а повів і посадив його у в’язницю, доки не віддасть боргу. Товариші його, побачивши таке, дуже засмутилися і, прийшовши, розповіли своєму господареві все, що сталося. 

Тоді господар покликав його і каже: рабе лукавий! Весь той борг я простив тобі, бо ти ублагав мене. Чи не належало й тобі помилувати товариша твого, як і я помилував тебе? І, розгнівавшись, господар віддав його мучителям, доки не віддасть йому всього боргу.

Так і Отець Мій Небесний учинить з вами, якщо кожен з вас не простить від серця свого братові своєму провини його".  Євангеліє від Матвія 18: 23-35.

Господь сказав у своїй нагірній проповіді: "Блаженні милосердні бо вони зазнають милосердя". Ми всі сьогодні хочемо перемоги та чекаємо закінчення війни. Тут варто пам"ятати, що найбільша перемога вже відбулася на Голгофі і ми, християни, маленькими кроками йдемо до неба.

Сьогодні ми живемо в постійній тривозі. Часто чую від людей: "Не пробачимо. Не забудемо". Нам дійсно тяжко пережити це, але ж варто також пам'ятати, що Бог багато нам пробачив у свій час та пробачає нині. Але я маю прощати тому, хто проти мене згрішив - до цього закликає нас Христос.

Одна вірянка запитала (а ми, священники, з радістю чекаємо на ваші запитання): "як же мені пробачити родичку?" Відповідь на це запитання знаходжу в Євангелії від Луки: "Якщо згрішить твій брат проти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе - ти придбав свого брата", Матвія 18:15. Треба пробачати коли просять вибачення

А що ж робити коли не просять?
«Господи, скільки разів прощати брату моєму, який згрішить проти мене? Чи до семи разів?», – так колись запитав Господа Ісуса Христа апостол Петро. «Не кажу тобі – до семи, але до сімдесяти разів по сім» (Мф. 18: 21 – 22).

Наука Ісуса доволі Євангелічна та радикальна. Ісус каже Петру прощати не сім, а 70 по 7 разів. І тут ми можемо допомогти собі та людям Божим Словом, яке нагадує, що від обов'язку прощати нас ніхто не звільняє. Вважаю проявом героїзму виконання поради Ісуса прощати людину попри все. Це можна реалізувати тільки у тому випадку, коли є сила Святого Духа, а коли цього немає то людина слабка... Я зрозумів у свій час прописну істину, що прощати може сильний. Слабкий не прощає.

Часто люди кажуть, що не взмозі пробачити. Я наводжу приклад крану, який розрахований на певне навантаження, наприклад  5 тон, а якщо цей кран перевантажити то він не підніме допустиму вагу. Так і ми потребуємо сили та інструментів прощати бо часто самі не можемо. А ще маємо знати, якою мірою інших міряємо такою і нас мірятимуть. Багато пробачаємо то багато і нам пробачено буде. Про це красномовно говорив Христос. 

Прощення яке я сам дарую - це немов дихання Бога. Тут сила не від нас, а від Нього. Моє прощення - це дихання Святого Духа, якому ми дозволяємо відбуватися. Тільки прощення нас робить Божими дітьми, братами та сестрами.

Ми більше в житті пам'ятаємо тих, хто пробачив нас. Розуміємо, що зло буде, але ми повинні пам'ятати, що нам багато прощено, бо ми багато грішимо, погано молимося тощо. Є люди, які своїм прикладом надихають інших та постійно шукають Бога. 

Отець-францисканець Андрій Немченко, вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.

Слухати інші програми
Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки, які нас виховують: як Піноккіо веде до Євангелія?

Казки — це серйозна справа. Це перші “підручники” етики. Саме про це говорив у катехезі на Радіо Марія отець Олексій Самсонов, відкриваючи несподівану, але надзвичайно глибоку істину: казка формує серце людини ще до того, як вона навчиться розуміти абстракції. У своїй катехезі про Піноккіо о. Олексій звернув увагу на те, що справжні казки не просто розважають — вони виховують, лікують і відкривають духовну дійсність. Через образи, пригоди, труднощі й перемоги героїв дитина (а також дорослий!) вчиться розпізнавати добро і зло, довіряти, любити, жертвуватися, вірити в сенс страждання.

2025-05-16 00:00:00
"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

"Я почала брати участь в організації адорацій, бо бачила, як молодь на них чекає", - Анастасія Суворова

«Колись подруга мене просто запросила на катехизу, а тепер я служу молоді в Церкві», - Анастасія Суворова, членкиня Молодіжної ради при Комісії душпастирства молоді. Про прихід до Католицької Церкви, про служіння в Луцькій дієцезії, а також серед українців у Польщі. 
2025-05-16 00:00:00
Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Спільнота "Матері в молитві". "Ми не просто молимось - ми підтримуємо одна одну", - Тетяна Мазур

Про спільноту, що об'єднує жінок в усьому світі в особливому служінні, - "Матері в молитві". Гостею програми "Люди справи" є Тетяна Мазур - координаторка спільнот "Матері в молитві" в Івано-Франківську, мама трьох дітей та доцентка Івано-Франківського університету нафти і газу. 
2025-05-16 00:00:00
Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Особиста молитва - місце зустрічі й дружби з Ісусом

Торкатися безмежності Бога в особистій обмеженості через спілкування у молитві запрошує о. Михайло Станчишин, духівник спільнот багатодітних матерів в Україні, співзасновник та викладач Школи духовного супроводу "Єлеазар" у м. Брюховичі.
2025-05-15 00:00:00
"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

"Особистість - це не факт, це завдання, її розкривають і розгортають", - Едита Штайн

Що таке людина? Над цим запитанням продовжує роздумувати монах-кармеліт Віталій Козак у циклі катехиз "Антропологія святої Едити Штайн". У цій програмі йдеться про особистість як духовну форму. Ця катехиза про те, що означає бути особистістю і як її внутрішня форма утворює все буття людини. Перший важливий пункт цієї науки звучить так: "Особистість не дорівнює індивід, біологічна одиниця чи духовна сутність".
2025-05-14 00:00:00