Слухати Радіо

21:00

Вечірній ефір

В ефірі

Катехиза

22:40

Духовні читання

23:00

Слово на кожен день

23:45

Літургія годин (Бревіарій)

00:00

Розарій

00:30

Катехиза

01:10

Католицька енциклопедія

01:40

Духовні читання

02:00

Катехиза

03:00

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:00

Святий дня

Пробачити попри все. "Це можна реалізувати коли є сила Святого Духа. Слабкі не пробачають", - отець Андрій Немченко

"Моє прощення - це дихання Святого Духа, якому ми дозволяємо відбуватися. Тільки прощення нас робить Божими дітьми, братами та сестрами". Про Боже милосердя розповідає отець-францисканець Андрій Немченко, вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.
"Тому Царство Небесне подібне до царя, який захотів порахуватися з рабами своїми; і коли він почав рахуватися, привели до нього одного боржника, який винен був йому десять тисяч талантів*; а оскільки він не мав чим заплатити, то господар звелів продати його, і жінку його, і дітей, і все, що він мав, і віддати. 

Тоді раб той упав і, кланяючись йому, говорив: господарю, потерпи мені, і все тобі віддам. Господар змилосердився над рабом тим, простив його і борг відпустив йому. Раб же той, вийшовши, зустрів одного з товаришів своїх, який був винен йому сто динаріїв, і, схопивши його, душив і казав: віддай мені, що винен. Тоді товариш його впав до ніг його, благав його і говорив: потерпи мені, і все віддам тобі.  Але той не захотів, а повів і посадив його у в’язницю, доки не віддасть боргу. Товариші його, побачивши таке, дуже засмутилися і, прийшовши, розповіли своєму господареві все, що сталося. 

Тоді господар покликав його і каже: рабе лукавий! Весь той борг я простив тобі, бо ти ублагав мене. Чи не належало й тобі помилувати товариша твого, як і я помилував тебе? І, розгнівавшись, господар віддав його мучителям, доки не віддасть йому всього боргу.

Так і Отець Мій Небесний учинить з вами, якщо кожен з вас не простить від серця свого братові своєму провини його".  Євангеліє від Матвія 18: 23-35.

Господь сказав у своїй нагірній проповіді: "Блаженні милосердні бо вони зазнають милосердя". Ми всі сьогодні хочемо перемоги та чекаємо закінчення війни. Тут варто пам"ятати, що найбільша перемога вже відбулася на Голгофі і ми, християни, маленькими кроками йдемо до неба.

Сьогодні ми живемо в постійній тривозі. Часто чую від людей: "Не пробачимо. Не забудемо". Нам дійсно тяжко пережити це, але ж варто також пам'ятати, що Бог багато нам пробачив у свій час та пробачає нині. Але я маю прощати тому, хто проти мене згрішив - до цього закликає нас Христос.

Одна вірянка запитала (а ми, священники, з радістю чекаємо на ваші запитання): "як же мені пробачити родичку?" Відповідь на це запитання знаходжу в Євангелії від Луки: "Якщо згрішить твій брат проти тебе, піди й докори йому віч-на-віч. Коли послухає тебе - ти придбав свого брата", Матвія 18:15. Треба пробачати коли просять вибачення

А що ж робити коли не просять?
«Господи, скільки разів прощати брату моєму, який згрішить проти мене? Чи до семи разів?», – так колись запитав Господа Ісуса Христа апостол Петро. «Не кажу тобі – до семи, але до сімдесяти разів по сім» (Мф. 18: 21 – 22).

Наука Ісуса доволі Євангелічна та радикальна. Ісус каже Петру прощати не сім, а 70 по 7 разів. І тут ми можемо допомогти собі та людям Божим Словом, яке нагадує, що від обов'язку прощати нас ніхто не звільняє. Вважаю проявом героїзму виконання поради Ісуса прощати людину попри все. Це можна реалізувати тільки у тому випадку, коли є сила Святого Духа, а коли цього немає то людина слабка... Я зрозумів у свій час прописну істину, що прощати може сильний. Слабкий не прощає.

Часто люди кажуть, що не взмозі пробачити. Я наводжу приклад крану, який розрахований на певне навантаження, наприклад  5 тон, а якщо цей кран перевантажити то він не підніме допустиму вагу. Так і ми потребуємо сили та інструментів прощати бо часто самі не можемо. А ще маємо знати, якою мірою інших міряємо такою і нас мірятимуть. Багато пробачаємо то багато і нам пробачено буде. Про це красномовно говорив Христос. 

Прощення яке я сам дарую - це немов дихання Бога. Тут сила не від нас, а від Нього. Моє прощення - це дихання Святого Духа, якому ми дозволяємо відбуватися. Тільки прощення нас робить Божими дітьми, братами та сестрами.

Ми більше в житті пам'ятаємо тих, хто пробачив нас. Розуміємо, що зло буде, але ми повинні пам'ятати, що нам багато прощено, бо ми багато грішимо, погано молимося тощо. Є люди, які своїм прикладом надихають інших та постійно шукають Бога. 

Отець-францисканець Андрій Немченко, вікарій Одеського катедрального собору Успіння Пресвятої Діви Марії.

Слухати інші програми
"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

"Чудо є запрошенням до діалогу з Богом - єдиним його автором", - о. Андрій Пальчик

Слово "чудо" доволі популярне. Але що воно означає для християн і для чого нам потрібні чудеса? Чи зріла віра може бути пов'язана з чудесами? На ці та інші питання відповідає в катехизі о. Андрій Пальчик, настоятель громади Матері Божої Чудотворного медальйона, м. Мерефа Харківської області.
2025-04-03 00:00:00
"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

"Уявляти Ісуса поруч, говорити з Ним як з другом", - о. Віталій Козак

Це підсумкова катехиза отця Віталія Козака із циклу "Молитва - історія дружби". Цикл передбачав ділення досвідом духовності, зокрема молитви святої Терези з Авіли. У цій серії священник робить синтез понад двадцяти програм. Катехит ще раз пригадує слухачам слова Терези: "Ставте Ісуса перед собою, розмовляйте з Ним як з другом. Бог говорить в тиші".
2025-04-02 00:00:00
Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Молитва, піст і милостиня відображають моє ставлення до Бога, до самого себе та ближніх

Брат-капуцин Олександр Могильний у катехизі розповідає, як, наближаючись до пасхальних свят, можна пережити зустріч з Богом, зустріч, яка змінить життя людини.
2025-04-02 00:00:00
"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

"Іноді потрібно увійти в тупикову ситуацію, щоб змінити напрямок свого життя", - о. Андрій Безкоровайний

Отець Андрй Безкорованйний, префект Вищої духовної семінарії св. Йосифа у Львові-Брюховичах, розповідає про гріх та навернення до Бога на основі притчі про блудного сина.
2025-04-01 00:00:00
"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

"Марія - посередниця усіх благодатей", - о. Павло Бичинський

Катехизу виголошує отець Павло Бичинський, духівник спільноти "Легіон Марії", яка діє при парафії святого Олександра. Тема програми стосується культу Богородиці. Орієнтиром для програми є книга авторства святого Альфонса Марії де Лігугорі "Приготування до посвяти себе Непорочній Діві Марії". Думку про посередництво Богородиці між людиною і Богом автор програми підсилює цитатою зі Святого Письма.
2025-03-31 00:00:00