Слухати Радіо

Зараз в ефірі

04:40

Біблійні читання

В ефірі

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Голос народу, голос Божий

07:00

Меса

07:40

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:15

Слово на кожен день

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Свята Літургія з церкви Різдва Богородиці (Львів)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

Муки самоосуду та відчуття провини. Як щира сповідь допомагає примиритися з Богом та собою

Поділитись з друзями
Отець Міхал Бранкевич про відчуття провини, самоосуд, самокритику та здорову самооцінку. "Ми маємо досвідчити воскресіння, яке починається від усвідомлення власної провини та прощення".

Відчуття провини та самоосуд тісно пов'язує та допомагає розрішити сповідь. Коли ми здійснюємо іспит совісті то відчуваємо розкаяння за вчинки, які призвели до гріха. Переживати розкаяння та визнання себе винним - це нормально для християн, адже з цього розпочинаються зміни в житті та прощення.


Наше покаяння перед Богом дає нам можливість відчувати любов Бога до нас. Численні критики осуджують Церкву за те, що людина почуває тут провину за вчиненні гріхи. Але варто зрозуміти, що одужання розпочинається із правильно поставленого діагнозу, а не в приховуванні гріха. Сам Христос говорив, що все таємне стане явним.


Коли ми визнаємо свої гріхи то стаємо як той блудний син, який повертається до батька. Сповідь має за мету звільнити людину яку мучить провина, але для початку провину ще потрібно відчути. Суть навернення - це ставати на принципи, щоб відновлювалася правдивість. Щоб проводити аналіз свого життя Бог дав людям розум... Дав розум не для маніпуляцій, не для перекидання своєї провини на інших, а для дослідження та висновків. 


Важливо, щоб людина підтримувала правдивість по відношенню о себе. 10 заповідей нам потрібні, щоб ми бачили своє положення та виводили на поверхню свої гріхи. Закон був нам даний, щоб ми усвідомлювали щось вище.


Тож, коли ви переживаєте самоосуд чи відчуття провини то пам'ятайте, що ми маємо благодать прощення від Бога. Жертва на хресті звільнила нас від ярма гріха. Люди по своїй природі потребують когось досконалого, хто може звільнити від провини.

Я співпрацюю з психологами, адже є проблеми котрі має допомогти вирішити саме фахівець психотерапевт.


Бог, знаючи нашу слабкість дав можливість Церкві реалізуватися в житті людини через таїнства. Рекомендую всім не пропускати реколекції.
Ви самі не зможете себе звільнити від відчуття провини. Єдиний хто може Вас пробачити та змінити - це Ісус Христос. Звертайтеся до Нього в щирій молитві.

Отець Міхал Бранкевич

Слухати програми про відчуття провини та осуд


Відгуки

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Безпечне середовище для дітей в ліцеї "Всесвіт" та навчання в умовах війни

Про навчання дітей під час війни та створення безпечного середовища у навчальному закладі розповідає Анна Омельчук - вчителька англійської мови та аніматор ораторію в салезіянському ліцеї "Всесвіт", м. Житомир.

Як спілкуватися з духовними особами?

Як спілкуватися з духовними особами?

Часто від світських людей можна почути, що вони не знають, з чого розпочати розмову з духовною особою, і взагалі, як з нею вести діалог. Сестра Наталя Вакулішина в програмі "У Ваших намірах" розвінчує стереотипи, пов'язані з представниками духовного світу, і радить просто бути собою.
Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Об'явлення Пресвятої Діви Марії в Руанді

Про об'явлення Діви Марії в Руанді, розповідає Духовний отець семінарії у Ворзелі, Григорій Рассоленко.Дар надприродного зцілення

Дар надприродного зцілення

Розпочинаємо серію катехиз про дари сили. У цій програмі дізнаємося про дар надприродного зцілення. Гість ефіру - душпастир парафії Святого Йосифа м. Дніпро, брат-капуцин Юрій Зелінський.
Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Ми не відчуваємо спеки, лише радість!

Група паломників на чолі з отцем Збігнєвом Савчуком ділиться переживанням від прощі до Бердичівської Божої Матері.