В програмі "Спочатку було чисто..." з Мар'яною Гінзулою говоримо на тему: Як стати розумним покупцем? Вчимось розумно та економно користуватись речами, які купуємо щодня, щоб шанобливо ставитись до Планети, а також економити ресурси: енергію, воду, працю багатьох людей.
Найчастіше, що є зайве в покупках, це є упаковка. Інколи ми не звертаємо увагу, що продукти, які ми купуємо, мають величезну кількість упаковки...
Усе, що ми купуємо, коштує не лише грошей, але й витрачених цінних ресурсів. Пластик і синтетичний текстиль виробляють із твердого викопного палива, тобто зі стародавніх лісів. Дерево, папір і деякі тканини виробляють із сучасних лісів. Руду, з якої виплавляється метал, видобувають із землі. Виготовлення металевих виробів ще потребує й великої кількості енергії. Для вироблення продуктів харчування нам теж потрібні вода, енергія, земля, праця багатьох людей.
Тобто, купуючи будь-який продукт, закладається якась частина знищення матеріального світу для його виробництва. І якщо ми будемо купувати розумно, економно, ощадливо, можемо заощадити ресурси нашої планети.
Ми, споживачі, маємо велику владу. Якщо ми не будемо купувати певний товар, виробники будуть змушені просто припинити його виробництво. А це означає зменшення навантаження на довкілля за рахунок заощадження енергії та ресурсів.
Відгуки
Психолог Валентина Осадча продовжує цикл програм присвячених трьом психологічним капканам, у які потрапляють діти. У конкретній програмі характеризуємо другий капкан "Неповноцінність" для дітей віком від півтора до восьми років.
В ефірі Радіо Марія Оксана Горкуша – філософиня-релігієзнавиця поділилася своїми думками щодо подальшої долі української національної святині - Києво-Печерської Лаври. Загальна тема ефіру: “Криза в українському православ’ї”.
Психолог Валентина Осадча розповідає про особливості ставлення батьків до бажань малюка від народження до трьох місяців та після третього місяця життя дитини.
Психолог пані Валентина Осадча розповідає про три капкани, в які потрапляють діти від народження до 12 років.
Розпочинаємо з детального аналізу раннього етапу розвитку дітей, які потрапляють у перший "капкан".
Звідки взялася традиція почитання мощів святих? Чому святого четвертують після смерті? Розмовляємо з отцем Міхалом Бранкевичем на тему особливого ставлення до тіл правдеників після їх кончини.
Вам необхідно авторизуватись, щоб мати змогу залишити відгук.