Слухати Радіо

03:00

Меса

В ефірі

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:30

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Розарій

07:40

Годинки

08:00

Ранкова молитва

08:10

Святий дня

08:20

Біблійні читання

08:30

Недільні читання

09:00

Молитовна лінія

10:00

Св.Літургія з Катедри св. Олександра (Київ)

11:20

Катехиза

12:00

Царице Неба

12:20

Розарій

13:00

Літургія Східний обряд

Страсний Тиждень. Кого вибираєш ти - Христа чи Варавву?

До чого нас закликає Страсний тиждень? Розповідає вікарій конкатедрального собору Святої Софії м. Житомир, отець Андрій Педай. "Запрошую вас щоденно жити літургією дня. Прибирання дому є прообразом того, що потрібно прибрати і нашу душу. Потрібно добре посповідатися, прибрати павутиння гріха та відректися від глибокої гріховності. 
Ця неділя відкрила нам останні дні життя Христа, коли Він переміг сатану. Сподіваюся, що Бог допоможе нам налаштуватися на цей особливий період, коли Господь звільняє людство від влади сатани заради спасіння всесвіту. Напередодні ми переживали Вербну Неділю, коли Христос в'їзджає до Єрусалиму. Там Його радісно зустрічають тисячі людей, які ж потім проклинали Його та розіп'яли.

Сьогодні бачимо Ісуса у Витанії, де Марія намащує Його на день похорону. Навіть Юда дорікає цій жінці бо любив гроші, а зовсім не хотів піклуватися про бідних. Тож нам важливо пізнати свою слабкість, що ми можемо зректися Господа у повсякденних діях. Петро, коли  усвідомив, що відрікся Христа, гірко заплакав. Також окремої уваги заслуговує постать Іуди, який зрадив, а потім пошкодував бо усвідомив, що накоїв.

Суспільство очікувало, що Христос - це політичний діяч, який звільнить Ізраїля від Римського поневолення. І коли Його розпинали то поріч залишилося небагато людей, інші втекли.

Сьогодні ми також можемо переживати подібні явища по відношенню до Бога. Покидаємо, зраджуємо, втікаємо від Нього під час страждань. Ісус проявив високий рівень відданості волі Божій коли молився та просив, щоб чаша ця оминула Його.

Кожен із нас має свій хрест. Хрестом може бути людина, хвороба, переживання минулого тощо. Але на всіх цих хрестах нас чекає Господь і якщо в цьому випадку ми шукаємо Ісуса то знайдемо Його. Якщо, брати та сестри, хочеться втекти від страждання то краще звернутися в цій ситуації до Бога, адже Він допускає різні події в наше життя.

Мені подобається історія Симона Киринеянина. Уявіть собі, чоловік повертається з поля і бачить юрбу та Того, який несе хреста. Симона хапає римський воїн та наказує нести хреста Господа. І сьогодні ми згадуємо часто цього чоловіка, який згодом став християнином зі своєю сім'єю. 

Часто Христос приходить до нас без нашої волі. Багато хто пізнав Христа через страждання, труднощі, війну. Багато хто дивився фільм Мела Гібсона "Страсті Христові" де відображуються страждання Господа. Важко дивитися на той біль та бичування, що довелося пережити Христу. На Ньому не було живого місця - і це відповідає реальності.

Цей Страсний тиждень важливий для кожного з нас. Пасха - це не формальний спомин того, що відбулося 2000 років тому. Церква святкуючи Пасхальну літургію звіщає перемогу над смертю в буквальному сенсі. Багато ж людей переживає це поверхово вважаючи, що потрібно напекти хліба, приготувати більше їжі... Але, понад усе потрібно проникнутися своїм життям та очистити свої серця, наприклад: примиритися з ворогом, зміцнити свою сімю тощо.

Кожна Пасха є фундаментальною. Багато людей сьогодні страждає та не може пояснити цього. Зауважу, що й Ізраіль жив в умовах війни, але люди вибрали злочинця Вараву та вирішили розіп'яти Христа. Кого ж вибираєш ти сьогодні - Христа чи Вараву? Вибрати Христа - це вибрати шлях любові віддаючи життя за інших, а Вибрати Варавву - це вибрати шлях насилля, злочину. Кого вибираєш ти?

Погляньте на своє серце - де воно є? Можливо ти живеш покладаючи надію на людей? Можливо Господь допустив хворобу, щоб ти нарешті почав шукати Бога?

Віра здобувається на дорозі нашого життя. Згадайте апостола Петра. Коли він усвідомив, що зрадив Христа, то щиро розкаявся - так його віра стала міцнішою і він зміг звершити своє покликання. Якщо ми побачимо свої гріхи то Бог допоможе нам їх позбутися, вирішити. Але якщо ми вважаємо себе правдивими то не зможемо помітити свої злодіяння та гріховність.

Запрошую вас прожити цей тиждень глибокою літургією. Якщо це можливо, то щоденно йдіть до храму, щоб пережити останні дні життя Ісуса Христа, адже це центральні події нашого життя. Немає більших подій в історії всесвіту, адже сам Син Божий прийшов засвідчити тобі Свою любов.

Запрошую вас щоденно жити літургією дня.
Прибирання дому є прообразом того, що потрібно прибрати також і нашу душу. Потрібно добре посповідатися, прибрати павутиння гріха, відректися від глибокої гріховності тощо. 

Вікарій конкатедрального собору Святої Софії м. Житомир, отець Андрій Педай.

Слухати інші програми




Внутрішнє зцілення

Внутрішнє зцілення

"Найчастіше зцілення душі йде перед звільненням від злих духів", - душпастир парафії Святого Йосифа (м. Дніпро), брат-капуцин Юрій Зелінський. Серія катехиз про дари сили.

2025-04-25 00:00:00
Паломницька подорож молоді на Ювійлейний рік 2025

Паломницька подорож молоді на Ювійлейний рік 2025

Про паломницьку поїздку молоді на святкування ювілейного року в Римі розмовляємо з директором дієцезіального душпастирства молоді в Кам'янець-Подільскій дієцезії, отцем Миколою Бистрицьким.

2025-04-25 00:00:00
Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Що робити, коли твій чоловік або дружина не вірять у Бога?

Сьогодні можемо почути: "Що з того, що ти ходиш до церкви?" Отець Тарас Фітьо, душпастир УГКЦ в Австрії, м. Клагенфурт, дає поради, як можна заохотити свого партнера в подружжі до живої віри в Бога.
2025-04-24 00:00:00
Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Пасхальний період і "наймолодше" Великоднє богослужіння в Католицькій Церкві

Отець Вальдемар Павелець продовжує цикл катехиз на тему "Літургійний рік". Катехит у цій серії концентрує увагу слухачів на Великодньому періоді, зокрема говорить про богослужбові традиції, які поглиблюють розуміння таємниці Воскресіння. Священник перераховує свята, які випливають з Пасхальної урочистості, акцентуючи на знаки Вігілійної та Резурекційної служби. Також слухачі дізнаються про "наймолодше богослужіння" в Католицькій Церкві - "Дорогу Світла".
2025-04-24 00:00:00
На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

На дорозі до Емаусу вчимося приймати хрест і життєві виклики

У катехизі отця Миколи Бєлічева зустрічаємося з учнями Христа, які втікають до Емаусу. Вони не могли повірити в те, що волею Божою може бути несправедливе засудження, страждання і смерть їхнього Вчителя. Священник пояснює, як наші проблеми і виклики сьогодення перетинаються з сьогоднішнім євангельським уривком.
2025-04-23 00:00:00