Слухати Радіо

Зараз в ефірі

10:30

У ваших намірах

В ефірі

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:10

Новини

17:20

Голос народу, голос Божий

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму Христа Царя (Хмельницький)

19:00

Молитовна лінія

20:00

Заклик до Бердичівської Богородиці (Наживо)

21:00

Вечірній ефір

Страсний Тиждень. Кого вибираєш ти - Христа чи Варавву?

Поділитись з друзями
Створено: 2023-04-04
Передача: Катехиза
До чого нас закликає Страсний тиждень? Розповідає вікарій конкатедрального собору Святої Софії м. Житомир, отець Андрій Педай. "Запрошую вас щоденно жити літургією дня. Прибирання дому є прообразом того, що потрібно прибрати і нашу душу. Потрібно добре посповідатися, прибрати павутиння гріха та відректися від глибокої гріховності. 
Ця неділя відкрила нам останні дні життя Христа, коли Він переміг сатану. Сподіваюся, що Бог допоможе нам налаштуватися на цей особливий період, коли Господь звільняє людство від влади сатани заради спасіння всесвіту. Напередодні ми переживали Вербну Неділю, коли Христос в'їзджає до Єрусалиму. Там Його радісно зустрічають тисячі людей, які ж потім проклинали Його та розіп'яли.

Сьогодні бачимо Ісуса у Витанії, де Марія намащує Його на день похорону. Навіть Юда дорікає цій жінці бо любив гроші, а зовсім не хотів піклуватися про бідних. Тож нам важливо пізнати свою слабкість, що ми можемо зректися Господа у повсякденних діях. Петро, коли  усвідомив, що відрікся Христа, гірко заплакав. Також окремої уваги заслуговує постать Іуди, який зрадив, а потім пошкодував бо усвідомив, що накоїв.

Суспільство очікувало, що Христос - це політичний діяч, який звільнить Ізраїля від Римського поневолення. І коли Його розпинали то поріч залишилося небагато людей, інші втекли.

Сьогодні ми також можемо переживати подібні явища по відношенню до Бога. Покидаємо, зраджуємо, втікаємо від Нього під час страждань. Ісус проявив високий рівень відданості волі Божій коли молився та просив, щоб чаша ця оминула Його.

Кожен із нас має свій хрест. Хрестом може бути людина, хвороба, переживання минулого тощо. Але на всіх цих хрестах нас чекає Господь і якщо в цьому випадку ми шукаємо Ісуса то знайдемо Його. Якщо, брати та сестри, хочеться втекти від страждання то краще звернутися в цій ситуації до Бога, адже Він допускає різні події в наше життя.

Мені подобається історія Симона Киринеянина. Уявіть собі, чоловік повертається з поля і бачить юрбу та Того, який несе хреста. Симона хапає римський воїн та наказує нести хреста Господа. І сьогодні ми згадуємо часто цього чоловіка, який згодом став християнином зі своєю сім'єю. 

Часто Христос приходить до нас без нашої волі. Багато хто пізнав Христа через страждання, труднощі, війну. Багато хто дивився фільм Мела Гібсона "Страсті Христові" де відображуються страждання Господа. Важко дивитися на той біль та бичування, що довелося пережити Христу. На Ньому не було живого місця - і це відповідає реальності.

Цей Страсний тиждень важливий для кожного з нас. Пасха - це не формальний спомин того, що відбулося 2000 років тому. Церква святкуючи Пасхальну літургію звіщає перемогу над смертю в буквальному сенсі. Багато ж людей переживає це поверхово вважаючи, що потрібно напекти хліба, приготувати більше їжі... Але, понад усе потрібно проникнутися своїм життям та очистити свої серця, наприклад: примиритися з ворогом, зміцнити свою сімю тощо.

Кожна Пасха є фундаментальною. Багато людей сьогодні страждає та не може пояснити цього. Зауважу, що й Ізраіль жив в умовах війни, але люди вибрали злочинця Вараву та вирішили розіп'яти Христа. Кого ж вибираєш ти сьогодні - Христа чи Вараву? Вибрати Христа - це вибрати шлях любові віддаючи життя за інших, а Вибрати Варавву - це вибрати шлях насилля, злочину. Кого вибираєш ти?

Погляньте на своє серце - де воно є? Можливо ти живеш покладаючи надію на людей? Можливо Господь допустив хворобу, щоб ти нарешті почав шукати Бога?

Віра здобувається на дорозі нашого життя. Згадайте апостола Петра. Коли він усвідомив, що зрадив Христа, то щиро розкаявся - так його віра стала міцнішою і він зміг звершити своє покликання. Якщо ми побачимо свої гріхи то Бог допоможе нам їх позбутися, вирішити. Але якщо ми вважаємо себе правдивими то не зможемо помітити свої злодіяння та гріховність.

Запрошую вас прожити цей тиждень глибокою літургією. Якщо це можливо, то щоденно йдіть до храму, щоб пережити останні дні життя Ісуса Христа, адже це центральні події нашого життя. Немає більших подій в історії всесвіту, адже сам Син Божий прийшов засвідчити тобі Свою любов.

Запрошую вас щоденно жити літургією дня.
Прибирання дому є прообразом того, що потрібно прибрати також і нашу душу. Потрібно добре посповідатися, прибрати павутиння гріха, відректися від глибокої гріховності тощо. 

Вікарій конкатедрального собору Святої Софії м. Житомир, отець Андрій Педай.

Слухати інші програми
Відгуки

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Хто придумав Пресвяту Трійцю та як Її зрозуміти

Одна з найбільших таємниць Божого життя — це Пресвята Трійця. Церква вірить в єдиного Бога в трьох особах — Отця, Сина і Святого Духа. Отець Олексій Самсонов у своїй катехезі розповідає про таїнство Пресвятої Трійці та пояснює основи нашої віри.
Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

Де знайти підтримку під час випробувань? - відповідає брат Микола Орач.

"Все, що відбувається навколо можна порівняти із хвилями, які накривають людину. Опору, підтримку, настанову та втіху, ми можемо віднайти в Слові Божому, Службі Божій, сповіді, молитві та дотриманні інформаційної гігієни". Про мир та спокій під час випробувань розповідає брат-францисканець Микола Орач. Парафія Преображення Господнього м. Бориспіль.
"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

"Говоріть із Богом про свої рани, адже через них Він хоче вилікувати вашу душу", — отець Станіслав Свурка

Про убогість духом розповідає настоятель парафії Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, смт. Томашпіль, модератор руху Назаретських родин, отець Станіслав Свурка.
Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Як радіти в Господі у час війни? - катехиза отця Тараса Фітьо

Отець Тарас Фітьо продовжує цикл сімейних катехез, коментуючи лист святого Апостола Павла до Филип'ян у якому він закликає завжди радіти у Господі.
"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

"Апостоли подолали страх завдяки надії, яку їм дала Марія", — о. Матеуш Годек

Отець Матеуш Годек, настоятель парафії Архангела Михаїла в Павлограді, провів катехезу на Радіо Марія. Тема програми: "Марія — Мати надії". Катехеза поділена на чотири частини. У першій частині слухачі дізнаються про християнське розуміння надії, у другій — про надію в житті Марії. У третій частині священник практично пояснює, як людина може розвивати в собі християнську надію, а четверта частина катехези присвячена книзі отця Матеуша "Запитання про Марію".