Слухати Радіо

Зараз в ефірі

02:50

Біблійні читання

В ефірі

Меса

03:40

Розарій

04:00

Коронка до Божого Милосердя

04:20

Святий дня

05:00

Молитва

06:00

Дитяча катехиза

06:20

Житія святих

06:50

Ранкова молитва

07:00

Меса

08:00

Дитяча катехиза

08:10

Житія святих

08:30

Годинки

09:00

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Розарій

Утішення засмучених. "Багато хто вибирає нарікати чи скиглити, але не служити людям, які в біді", - отець Микола Бєлічев

Поділитись з друзями
Створено: 2023-09-12
Передача: Катехиза
"Перестань думати тільки про себе, а допомагай іншим!". Про утішення засмучених в контексті книги "Містична Святиня Бога" Святого Станіслава Папчинського говоримо з отцем Миколою Бєлічевим - маріанином, головним редактором журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.
Сьогодні ми живемо в матриці війни, що торкається не тільки військовослужбовців, але й кожного з нас. Повномасштабна війна впливає на людей. Особливо пригнічує усвідомлення тисяч загиблих героїв. Ми знаходимося в процесі прийняття, що війна не закінчиться швидко. Щоб подолати це велике навантаження нам потрібна Божа та людська втіха.

Нам не до вподоби бачити свою слабкість та гріхи. На жаль, багато хто, через трагічний досвід, зациклює увагу на собі, на своєму страху, втратах та займається задоволенням власного егоїзму. Ми маємо утішати своїми словами та вчинками. Кого ж? Є люди, які несуть тягар втрати і саме їм можемо допомагати з усіх сил, адже людина переживає кризу.

Або ми допомагаємо один одному, або усі занурюємося у воронку страждань, переживання втрати. Тому, ініціативи, що допомагають людям знизити тривожність чи пережити втрату дуже святі та потрібні речі.

У кожного є знайомі, які ще до війни постійно нарікали на все. Скиглення - риса характерна багатьом. У цьому випадку потрібна також втіха, що звучить так: "Перестань думати тільки про себе, а допомагай іншим".

У 2022 році Харків пережив тяжкий період. Нестача ліків, їжі, обстріли мотивували багатьох вмикнутися у процес допомоги іншим. Звісно, частина людей ховалися у підвалах та кімнатах. Але ті, хто допомагав швидко відновилися - їх покинув страх, тривожність. Хто ж постійно пересиджував удома, ще довгий час не могли відійти від стресу. Отже скиглення - це вада. І у цьому випадку потрібна людина, котра покаже приклад служінням та доброю настановою.

Поки ми не служимо то бачимо в інших тільки вади та гріхи. А коли починаємо допомагати людям то Господь звільняє від страху, паніки, заціпеніння...

Заклик "Не забудемо. Не пробачимо" нічого конструктивного не дає. Адже ті, хто ретранслює цей наратив накопичують негатив, що згодом виливається на близьких людей. Ці люди не підуть у військо та не будуть виконувати суспільно корисних справ.

Замість того, щоб долати корупцію чуємо волання про долання корупції. Святий Станіслав писав, що культ ненависті не є розсудливим хоч і є популярним. Деякі випромінюють ненависть на тих, кого потрібно потішати. Замість того, щоб служити нарікають та осуджують ускладнюючи ситуацію. Тому, закликаю вас служити розсудливо, хто як може.

Багато хто не планує робити добро, але просто хоче нарікати. А ще хтось боїться говорити правду, а дехто хоче понарікати з кимось. Сьогодні в нашому публічному просторі бракує пропагування Божих цінностей.

Сьогодні багато людей не служать добру бо їхньою мотивацією не є служіння ближнім. Тому ми у нашій парафії постійно молимося про навернення України. 

Отець Микола Бєлічев - маріанин, головний редактор журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.

Слухати аудіокнигу "Містична Святиня Бога" на Youtube
Адреса парафії Святого Сімейства РКЦ, 
м. Харків. вул. Клочківська, 319, 
 sviatesimejstvo@gmail.com 
Телефон: +380973334738

Слухати інші програми


Відгуки

Як християнин має ставитись до війни?

Як християнин має ставитись до війни?

Що Другий Ватиканський собор говорить про війну?
Чому навернувся імператор Костянтин?

Чому навернувся імператор Костянтин?

Отець Костянтин Морозов продовжує говорити про історію Літургії за часів імператора Костянтина.
Яка насправді політика Ватикану щодо України? - розповідає отець Петро Балог

Яка насправді політика Ватикану щодо України? - розповідає отець Петро Балог

Отець Петро Балог говорив про вислови Папи в контексті подій в Україні.
У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

У костелі св. Миколая встановлять камінь з гроту Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл

29 вересня у свято св. Архангела Михаїла, о 18.00 в костелі св. Миколая в Києві, що на вул. Великій Васильківській 75, відбудеться урочисте внесення каменю з гроту (печери) Гаргано, на якому під час об’явлення стояв Архангел Михаїл, а також встановлення статуї святого Архангела Михаїла на її постійне місце у храмі. Про встановлення каменю з гори де обявився Архангел Михаїл в костелі Миколая в Києві розповідає настоятель парафії Святого Миколая в Києві, отець Павло Вишковський.
Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Що робити, аби задовольнити свої потреби, та не образити інших?

Асертивність. Цикл програм "Міць в слабкості" сестри Тетяни Богославець. "Особа, якій притаманна асертивна поведінка, не повинна завжди бути спокійною, усміхненою чи «дипломатичною», адже важливо, відповідно до обставин, віднаходити баланс між агресивністю та пасивністю".