Слухати Радіо

Зараз в ефірі

08:15

Слово на кожен день

В ефірі

Молитовна лінія

10:00

Розарій

10:30

У ваших намірах

11:00

Житія святих

11:20

Катехиза

12:00

Ангел Господній

12:20

Пісня Перемоги

13:00

Трансляція Літургії із Собору Успіння Пресвятої Богородиці (м.Чернівці)

14:00

Денний ефір

15:00

Коронка до Божого Милосердя

15:10

Молитовна лінія

15:20

Дитяча катехиза

15:45

В Родині Радіо Марія

16:00

Катехиза

16:45

Дитяча молитва

17:00

Розарій

17:45

Літургія годин (Бревіарій)

18:00

Св.Літургія з храму св. Яна з Дуклі (Житомир)

19:00

Молитовна лінія

Утішення засмучених. "Багато хто вибирає нарікати чи скиглити, але не служити людям, які в біді", - отець Микола Бєлічев

Поділитись з друзями
Створено: 2023-09-12
Передача: Катехиза
"Перестань думати тільки про себе, а допомагай іншим!". Про утішення засмучених в контексті книги "Містична Святиня Бога" Святого Станіслава Папчинського говоримо з отцем Миколою Бєлічевим - маріанином, головним редактором журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.
Сьогодні ми живемо в матриці війни, що торкається не тільки військовослужбовців, але й кожного з нас. Повномасштабна війна впливає на людей. Особливо пригнічує усвідомлення тисяч загиблих героїв. Ми знаходимося в процесі прийняття, що війна не закінчиться швидко. Щоб подолати це велике навантаження нам потрібна Божа та людська втіха.

Нам не до вподоби бачити свою слабкість та гріхи. На жаль, багато хто, через трагічний досвід, зациклює увагу на собі, на своєму страху, втратах та займається задоволенням власного егоїзму. Ми маємо утішати своїми словами та вчинками. Кого ж? Є люди, які несуть тягар втрати і саме їм можемо допомагати з усіх сил, адже людина переживає кризу.

Або ми допомагаємо один одному, або усі занурюємося у воронку страждань, переживання втрати. Тому, ініціативи, що допомагають людям знизити тривожність чи пережити втрату дуже святі та потрібні речі.

У кожного є знайомі, які ще до війни постійно нарікали на все. Скиглення - риса характерна багатьом. У цьому випадку потрібна також втіха, що звучить так: "Перестань думати тільки про себе, а допомагай іншим".

У 2022 році Харків пережив тяжкий період. Нестача ліків, їжі, обстріли мотивували багатьох вмикнутися у процес допомоги іншим. Звісно, частина людей ховалися у підвалах та кімнатах. Але ті, хто допомагав швидко відновилися - їх покинув страх, тривожність. Хто ж постійно пересиджував удома, ще довгий час не могли відійти від стресу. Отже скиглення - це вада. І у цьому випадку потрібна людина, котра покаже приклад служінням та доброю настановою.

Поки ми не служимо то бачимо в інших тільки вади та гріхи. А коли починаємо допомагати людям то Господь звільняє від страху, паніки, заціпеніння...

Заклик "Не забудемо. Не пробачимо" нічого конструктивного не дає. Адже ті, хто ретранслює цей наратив накопичують негатив, що згодом виливається на близьких людей. Ці люди не підуть у військо та не будуть виконувати суспільно корисних справ.

Замість того, щоб долати корупцію чуємо волання про долання корупції. Святий Станіслав писав, що культ ненависті не є розсудливим хоч і є популярним. Деякі випромінюють ненависть на тих, кого потрібно потішати. Замість того, щоб служити нарікають та осуджують ускладнюючи ситуацію. Тому, закликаю вас служити розсудливо, хто як може.

Багато хто не планує робити добро, але просто хоче нарікати. А ще хтось боїться говорити правду, а дехто хоче понарікати з кимось. Сьогодні в нашому публічному просторі бракує пропагування Божих цінностей.

Сьогодні багато людей не служать добру бо їхньою мотивацією не є служіння ближнім. Тому ми у нашій парафії постійно молимося про навернення України. 

Отець Микола Бєлічев - маріанин, головний редактор журналу "Слово між нами". Римо-Католицька парафія Святого Сімейства м. Харків.

Слухати аудіокнигу "Містична Святиня Бога" на Youtube
Адреса парафії Святого Сімейства РКЦ, 
м. Харків. вул. Клочківська, 319, 
 sviatesimejstvo@gmail.com 
Телефон: +380973334738

Слухати інші програми


Відгуки

"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

"Я був змучений сам собою та відмовився від покликання", - отець Андрій Педай

Про покликання до священства та роль неокатехуменальної спільноти на життєвому шляху розповідає вікарій парафії Успіння Пресвятої Діви Марії отець Андрій Педай (м. Київ).
Військова освіта: "Наші випускники працюють в усіх силових структурах України", - підполковник Антон Ланко

Військова освіта: "Наші випускники працюють в усіх силових структурах України", - підполковник Антон Ланко

В Україні триває вступна кампанія, а в умовах повномасштабної війни особливо актуальними залишаються військові спеціальності. Які престижні професії можна здобути у Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут розповідає заступник начальника факультету телекомунікаційних систем, підполковник Антон Ланко.
"Богородиця має особливу духовну владу", - Матеуш Годек

"Богородиця має особливу духовну владу", - Матеуш Годек

Отець Матеуш Годек говорить про Богородицю Діву, як Царицю святого Розарію.
Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

Як молитися, щоб Бог тебе вислухав, - катехеза о. Олексія Самсонова

В інтернеті та засобах масової інформації можна зустріти багато заголовків на кшталт "Найсильніша молитва" або "Молитва, якою ти обовʼязково ти маєш молитися". Що говорить Святе Писання та Ісус Христос про молитву та як молитися, щоб твоє прохання було почуте Богом? На ці питання відповідає о. Олексій Самсонов.
Святий Бенедикт - покровитель Європи

Святий Бенедикт - покровитель Європи

"Благословляти все, що зустрічаємо та приймаємо у житті". Про Покровителя Європи - святого Бенедикта, з нагоди урочистості 11 липня, розповідає абатиса Клара Свідерська. Абатство сестер Бенедиктинок, м. Житомир.